На Прикарпатті майже на 5 млн грн закуплять засобів реабілітації для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

У січні 2020 року Міністерство соціальної політики стовідсотково профінансувало державну програму "Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю" на Прикарпатті.

На майже п’ять мільйонів гривень закуплять технічні засоби реабілітації: ортопедичне взуття, візки, мобільні телефони, спеціальні підставки та протипролежневі матраци тощо.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна спеціалістка обласного департаменту соціальної політики Руслана Хром’як. За її словами, фінансування є, але гроші не завжди приходять вчасно в повному обсязі, передає Фіртка.

"Найчастіше люди звертаються за ортопедичним взуттям, минулого року його замовили десять з половиною тисяч людей. "Великий попит на мобільні телефони: 135 тисяч 473 тільки за січень вже відшкодовано людям", - каже Руслана Хром’як.

На Прикарпатті близько 80 тисяч людей з інвалідністю. Минулого року з них 17,5 тисяч отримали технічні засоби реабілітації загальною вартістю майже 68 мільйонів гривень. За словами Руслани Хром’як, протягом року виникають проблеми з фінансуванням: "Заборгованості як такої немає. Є затримка протягом року. Припустимо, станом на липень-червень немає фінансування або є в неповному обсязі. Але до кінця року гроші надходять".

У такому випадку технічними засобами реабілітації забезпечують в порядку черги поданих заяв. Через це люди з інвалідністю змушені чекати на необхідні засоби довше. У зв’язку з цим потерпають і підприємства-виробники. Начальниця Івано-Франківського протезно-ортопедичного цеху Оксана Ганущак розповідає, що на сьогодні не вистачає працівників.

"У нас є проблема – немає спеціалістів, техніка-протезиста, взуттєвиків. Сталося це тому, що підприємство було в скрутному становищі і не виплачувалися зарплати, не було відповідних матеріалів – і тому всі порозходились. Але надалі ми приймаємо замовлення, ми знімаємо тут мірки, а Львів й інші філії (Рівне, Луцьк), роблять для нас вироби", - каже вона.

Житель Лисця Петро Мазур в чергу через недофінансування не потрапив. Тут замовляє взуття вже п’ять років. Розповідає, що й раніше мав 46-й розмір ноги та проблеми з пошуком взуття. Ситуація ще ускладнилася з появою лімфостазу.

"У мене і так був великий розмір ноги, "плюс" великий підйом. Тому замовити у приватних виробників я не можу, позаяк вони не мають відповідної підошви, не мають відповідних матеріалів, колодки тощо. Я це все знаю. Бо я працюю на фабриці, яка робить взуття. Але специфічне, спортивного типу, тому там я не можу собі щось зробити", - пояснює чоловік.

Раніше гроші на забезпечення технічними засобами реабілітації надходили в обласне відділення фонду соцзахисту інвалідів. Цього року, пояснює директор обласного відділення фонду соцзахисту інвалідів Василь Жураківський, розподіляти гроші відповідно до заявок буде обласний департамент соцполітики. За його словами, фонд зараз займається програмою закупівлі спецтранспорту для осіб з інвалідністю.

"Минулого року забезпечили спеціалізованим автомобілем для перевезення осіб з інвалідністю ОТГ Брошнів-Осада. Я думаю, воно так і надалі буде практикуватися, через те, що є більш ефективним. Одна людина може використовувати автомобіль пів дня чи годину, а за таких обставин буде задіяний в обслуговуванні цілий день", - каже Василь Жураківський.


27.02.2020 739
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1425 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1721 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2527
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2336 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1134

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1924
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

926
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

950
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1977
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35179 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

298
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

512
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

654
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

970