На Прикарпатті лікарі масово відмовляються працювати з хворими на COVID-19

Ні ліжок, ні персоналу: в Івано-Франківську аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на ковід, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися.

Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою - лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі - на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них.

"Пацієнтів, яких зняли з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі померли. Тому, для них порятунок - сіпап. І причому тривалий. Є пацієнті, які місяць, більше ніж місяць, день, ніч з цією маскою", - каже Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ.

У цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.

"Відділення переповнені. Кисневі точки всі зайняті, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап - всі зайняті. Крім цього ми змушені відкрити ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав'язку", - додає Володимир Вовчук.

Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ розповідає, що за добу йде тонна вісімсот кисню. Такий об'єм раніше використовували за цілий рік. Доставляють кисень щоденно в заклад зі Львова, а це більше ніж 100 кілометрів.

"Калуш наразі на ремонті, і вони не можуть це забезпечити, і ми працюємо в такому цейтноті, що не дай Бог якась аварія на заводі, або машина не приїде - у нас біда", - каже Олег Ціхонь, заступник головного лікаря Івано-Франківської ЦМКЛ.

Не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.

Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 зазначив, що  Система киснепостачання так справляється з перебоями.

"Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег - це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню - йде замерзання", - каже Тарас Василик.

Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих. Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають в інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перші кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими - бояться зараження.

"Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п'ятницю, в понеділок, прийшли - передумали. Одні відмовилися - шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно з нинішніми вимогами - не можуть залучатися, вони підуть у простій", - розповідає Сергій Стефанко, директор КНП "Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради".

Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть "мінімалку". Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

"Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями - не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації", - каже Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

Почали цього тижня шпиталізовувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки - третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами й там?

"Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора (йдеться про 6 листопада, - ред.) в мене звільнилося шестеро людей, за минулий тиждень ще шестеро людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знав, що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, - на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація", - зазначила Ольга Савчук, директор КНП "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради".

Для лікування хворих хочуть задіяти й ось цей обласний кардіологічний центр - туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з'єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більше ніж 100 ліжок.

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до "червоної" зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися - додалося ще чотири міста і п'ять районів.

Нагадаємо, минулої доби на Прикарпатті зареєстрували 428 підтверджених випадків коронавірусу.


Читайте також:

В Івано-Франківську росте летальність від COVID-19

Ще у двох франківських поліклініках можуть розгорнути ліжка для пацієнтів з COVID-19

На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19

Куди звертатись франківцям, якщо хворого з COVID-19 не приймають у лікарню

На Прикарпатті додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19

У Франківську шукають, в яких ще закладах можна розгорнути ліжка для хворих на COVID-19


09.11.2020 7219
Коментарі ()

12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

601
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2186
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1658
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1595
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1586
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1846

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1218

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1295

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2139

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2152
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18749
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

519
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

907
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

357
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9670
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

704
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7869
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29121 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

303
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

318
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2977