На Прикарпатті лікарі масово відмовляються працювати з хворими на COVID-19

Ні ліжок, ні персоналу: в Івано-Франківську аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на ковід, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися.

Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою - лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі - на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них.

"Пацієнтів, яких зняли з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі померли. Тому, для них порятунок - сіпап. І причому тривалий. Є пацієнті, які місяць, більше ніж місяць, день, ніч з цією маскою", - каже Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ.

У цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.

"Відділення переповнені. Кисневі точки всі зайняті, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап - всі зайняті. Крім цього ми змушені відкрити ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав'язку", - додає Володимир Вовчук.

Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ розповідає, що за добу йде тонна вісімсот кисню. Такий об'єм раніше використовували за цілий рік. Доставляють кисень щоденно в заклад зі Львова, а це більше ніж 100 кілометрів.

"Калуш наразі на ремонті, і вони не можуть це забезпечити, і ми працюємо в такому цейтноті, що не дай Бог якась аварія на заводі, або машина не приїде - у нас біда", - каже Олег Ціхонь, заступник головного лікаря Івано-Франківської ЦМКЛ.

Не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.

Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 зазначив, що  Система киснепостачання так справляється з перебоями.

"Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег - це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню - йде замерзання", - каже Тарас Василик.

Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих. Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають в інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перші кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими - бояться зараження.

"Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п'ятницю, в понеділок, прийшли - передумали. Одні відмовилися - шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно з нинішніми вимогами - не можуть залучатися, вони підуть у простій", - розповідає Сергій Стефанко, директор КНП "Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради".

Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть "мінімалку". Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

"Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями - не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації", - каже Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

Почали цього тижня шпиталізовувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки - третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами й там?

"Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора (йдеться про 6 листопада, - ред.) в мене звільнилося шестеро людей, за минулий тиждень ще шестеро людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знав, що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, - на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація", - зазначила Ольга Савчук, директор КНП "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради".

Для лікування хворих хочуть задіяти й ось цей обласний кардіологічний центр - туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з'єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більше ніж 100 ліжок.

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до "червоної" зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися - додалося ще чотири міста і п'ять районів.

Нагадаємо, минулої доби на Прикарпатті зареєстрували 428 підтверджених випадків коронавірусу.


Читайте також:

В Івано-Франківську росте летальність від COVID-19

Ще у двох франківських поліклініках можуть розгорнути ліжка для пацієнтів з COVID-19

На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19

Куди звертатись франківцям, якщо хворого з COVID-19 не приймають у лікарню

На Прикарпатті додатково розгорнуть 800 ліжок для хворих на COVID-19

У Франківську шукають, в яких ще закладах можна розгорнути ліжка для хворих на COVID-19


09.11.2020 7511
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

393
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

572
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1311
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2248 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1117
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3052

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

878

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1026

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1452

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2058
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26356 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

748
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

945
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2986
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1235
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

929
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1187
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1196
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

402
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4242
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1059
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1627