На Прикарпатті кожен п'ятий вчитель – пенсіонер

 

Кожен п’ятий вчитель загальоноосвітніх шкіл Івано-Франківщини досяг пенсійного віку, але продовжує працювати.

 

Таку цифру озвучила на сьогоднішній прес-конференції начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк.

 

За словами керівника обласної освіти, пенсіонерів фактично не можливо звільнити через підписану Україною Хартію про захист людей пенсійного віку. Вихід на пенсію вчителів, що досягли 60-річного віку можна лише про стимулювати достатнім розміром пенсійного забезпечення. А така пенсія, за словами Зінаїди Болюк, повинна становити 70-80% від заробітної плати.

 

Наразі, вчителі отримують пенсію на рівні з технічним персоналом школи. Часто, за словами начальника управління освіти, працюючі пенсіонери утримують власну сім’ю, яка не має повноцінного фінансового забезпечення.

 

Проблему може вирішити встановлення граничного віку для вчителів у загальноосвітніх школах. Але, за словами Зінаїди Болюк, це рішення повинне розглядатися на державному рівні.

 

Начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк вважає заходиди щодо оптимізації системи освіти в області доцільними.


 

Читайте також:

Михайло Вишиванюк: По оптимізації будемо радитися з людьми

Михайло Вишиванюк скасував розпорядження ОДА про оптимізацію


19.02.2013 2022 3
Коментарі (3)

Студент 2013.02.19, 21:19
Скасувати вузи, які готують вчителів, поки не згине послідній пенсіонер. Заборонити дітям пенсіонерів викладачів (у вузах також) народжувати дітей))) Тому,що їхні дедушки і бабушкі не звільняють місця для роботи своїм дітям і внукам. Вони рахують, що якщо їх не буде то все загине ( не замінимі), отож і треба піднімати пенсійний вік, щоб отримували тільки зарплатню без пенсії. Встановити вік виходу на пенсію, і особливо професурі десь під 85-90років вони ж живучі. Хай арбартер!!!
У ЧОМУ ІСТИНА? 2013.02.20, 14:32
Цілком згоден з попереднім дописувачем. Від себе хочу додати наступне. Пані Болюк постійно у своїх виступах акцентує увагу на 20 % пенсіонерів у школах. Однак, не слід забувати й про чисельне пенсійне представництво у вищих навчальних закладах. Ми, молодь, поважаємо старших та віддаємо належне їхнім трудовим досягненням. Але скільки ж можна працювати? Чи не пора згадати та на практиці впроваджувати давню і мудру політику «Молодим усюди в нас дорога, старшим усюди в нас пошана»? А стосовно того, що молодь не хоче йти працювати в школи, то це дискусійне питання. Чи не ті ж пенсіонери, які працюють «до останнього», є основною перешкодою для молодих спеціалістів у доступі до педагогічної роботи? Але що говорити про безробітних молодих вчителів, якщо вже й молоді кандидати наук не мають гідної для свого статусу роботи у ВНЗ. Не пускають їх туди ті ж самі «незамінні професори», а також особи без наукових ступенів, але «з великим життєвим досвідом», яким за високі заслуги у справі розбудови Української держави присвоєно звання доцентів та професорів. Цього пані Болюк та інші освітяни напевне не помічають, чи просто не хочуть помічати. Це свідчить або про відсутність совісті, або про використання ситуації у своїх інтересах. Про яке світле майбутнє для України можна говорити у такому випадку? Чи не тому в Україні такий великий відтік здібної молоді закордон у пошуках кращої долі та високооплачуваної роботи на користь інших держав? З будь-якої, навіть найважчої, ситуації завжди є вихід! В конкретному випадку – це раціональна кадрова політика, якої нам так сьогодні бракує…
сТЕПАН 2013.03.18, 21:07
у вИНОГРАДІВСЬКОМУ РАЙОНІ зАКАРПАТТЯ Є ШКОЛИ ДЕ 50% ВЧИТЕЛІВ ПЕНСІОНЕРИ. лЕДВЕ ТЯГАЮТЬСЯ КОРИДОРАМИ, А САМІ ЯК ТИРАНИ КОМУНІСТИЧНОЇ ЗАКАЛКИ.і ДИРЕКТОРИ - ТЕЖ ПЕНСІОНЕРИ. яК ПЕНСІОНЕР ЗВІЛЬНИТЬ ПЕНСІОНЕРА? а МИЛИШЕ МРІЄМО ПРО МОЛОДИХ СУЧАСНИХ ВЧИТЕЛІВ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ.а СТАРІ ЩЕ Й БЮТЬ ДІТЕЙ, ТОМУ ТАК БАГАТО ЗВЕРНЕНЬ У НАШОМУ РАЙОНІ В ПРОКУРАТУРУ. чИТАЙТЕ "гОЛОС кАРПАТ" РУБРИКУ ОСВІТА. вРЯТУЙТЕ НАШИХ ДІТЕЙ ВІД ПЕНСІОНЕРІВ!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

742 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2205
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33478
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2364
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3079
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5232 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

440

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1236

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

796

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1004
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

322
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

611
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

666 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1190
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

991
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1088
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

854
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30235 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

957
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3947
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

531
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

565