На Прикарпатті кожен п'ятий вчитель – пенсіонер

 

Кожен п’ятий вчитель загальоноосвітніх шкіл Івано-Франківщини досяг пенсійного віку, але продовжує працювати.

 

Таку цифру озвучила на сьогоднішній прес-конференції начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк.

 

За словами керівника обласної освіти, пенсіонерів фактично не можливо звільнити через підписану Україною Хартію про захист людей пенсійного віку. Вихід на пенсію вчителів, що досягли 60-річного віку можна лише про стимулювати достатнім розміром пенсійного забезпечення. А така пенсія, за словами Зінаїди Болюк, повинна становити 70-80% від заробітної плати.

 

Наразі, вчителі отримують пенсію на рівні з технічним персоналом школи. Часто, за словами начальника управління освіти, працюючі пенсіонери утримують власну сім’ю, яка не має повноцінного фінансового забезпечення.

 

Проблему може вирішити встановлення граничного віку для вчителів у загальноосвітніх школах. Але, за словами Зінаїди Болюк, це рішення повинне розглядатися на державному рівні.

 

Начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк вважає заходиди щодо оптимізації системи освіти в області доцільними.


 

Читайте також:

Михайло Вишиванюк: По оптимізації будемо радитися з людьми

Михайло Вишиванюк скасував розпорядження ОДА про оптимізацію


19.02.2013 1936 3
Коментарі (3)

Студент 2013.02.19, 21:19
Скасувати вузи, які готують вчителів, поки не згине послідній пенсіонер. Заборонити дітям пенсіонерів викладачів (у вузах також) народжувати дітей))) Тому,що їхні дедушки і бабушкі не звільняють місця для роботи своїм дітям і внукам. Вони рахують, що якщо їх не буде то все загине ( не замінимі), отож і треба піднімати пенсійний вік, щоб отримували тільки зарплатню без пенсії. Встановити вік виходу на пенсію, і особливо професурі десь під 85-90років вони ж живучі. Хай арбартер!!!
У ЧОМУ ІСТИНА? 2013.02.20, 14:32
Цілком згоден з попереднім дописувачем. Від себе хочу додати наступне. Пані Болюк постійно у своїх виступах акцентує увагу на 20 % пенсіонерів у школах. Однак, не слід забувати й про чисельне пенсійне представництво у вищих навчальних закладах. Ми, молодь, поважаємо старших та віддаємо належне їхнім трудовим досягненням. Але скільки ж можна працювати? Чи не пора згадати та на практиці впроваджувати давню і мудру політику «Молодим усюди в нас дорога, старшим усюди в нас пошана»? А стосовно того, що молодь не хоче йти працювати в школи, то це дискусійне питання. Чи не ті ж пенсіонери, які працюють «до останнього», є основною перешкодою для молодих спеціалістів у доступі до педагогічної роботи? Але що говорити про безробітних молодих вчителів, якщо вже й молоді кандидати наук не мають гідної для свого статусу роботи у ВНЗ. Не пускають їх туди ті ж самі «незамінні професори», а також особи без наукових ступенів, але «з великим життєвим досвідом», яким за високі заслуги у справі розбудови Української держави присвоєно звання доцентів та професорів. Цього пані Болюк та інші освітяни напевне не помічають, чи просто не хочуть помічати. Це свідчить або про відсутність совісті, або про використання ситуації у своїх інтересах. Про яке світле майбутнє для України можна говорити у такому випадку? Чи не тому в Україні такий великий відтік здібної молоді закордон у пошуках кращої долі та високооплачуваної роботи на користь інших держав? З будь-якої, навіть найважчої, ситуації завжди є вихід! В конкретному випадку – це раціональна кадрова політика, якої нам так сьогодні бракує…
сТЕПАН 2013.03.18, 21:07
у вИНОГРАДІВСЬКОМУ РАЙОНІ зАКАРПАТТЯ Є ШКОЛИ ДЕ 50% ВЧИТЕЛІВ ПЕНСІОНЕРИ. лЕДВЕ ТЯГАЮТЬСЯ КОРИДОРАМИ, А САМІ ЯК ТИРАНИ КОМУНІСТИЧНОЇ ЗАКАЛКИ.і ДИРЕКТОРИ - ТЕЖ ПЕНСІОНЕРИ. яК ПЕНСІОНЕР ЗВІЛЬНИТЬ ПЕНСІОНЕРА? а МИЛИШЕ МРІЄМО ПРО МОЛОДИХ СУЧАСНИХ ВЧИТЕЛІВ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ.а СТАРІ ЩЕ Й БЮТЬ ДІТЕЙ, ТОМУ ТАК БАГАТО ЗВЕРНЕНЬ У НАШОМУ РАЙОНІ В ПРОКУРАТУРУ. чИТАЙТЕ "гОЛОС кАРПАТ" РУБРИКУ ОСВІТА. вРЯТУЙТЕ НАШИХ ДІТЕЙ ВІД ПЕНСІОНЕРІВ!
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

219
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

491
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1596
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2858
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2399
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2384

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

358

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

540

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1388

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1474
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

501
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

362
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

744
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

99
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

243
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26847
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

707
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

258
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

264
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

586
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

745
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

790