На Прикарпатті гралися в ... життя понтифіка

У селі Заріччя Надвірнянського району, що на Прикарпатті, відбувся духовно-відпочинковий табір для жінок, які є глибоко віруючими християнками.

 

Кілька днів пані провели серед прирорди, вивчаючи в ігровій формі життя та діяльність Папи Римського Івана-Павла ІІ. Зрештою саме християнське таборування жінок присвячене 10-річчю приїзду понтифіка в Україну. Відпочивала із жінками й кореспондент «Експресу».

 

Навколо покриті оксамитовою зеленню гори. Вершини смерічок ледь-ледь колише лагідний вітерець. Прохолодою віє від річки. До дерев’яного двоповерхового будиночку на околиці села поспішають кілька жінок різного віку. Несуть великі сумки та валізки. Одна з миловидих християнок... на останніх місяцях вагітності.

 

«Я кілька раз приїжджаю на це таборування, – розповідає з усмішкою майбутня мати Юлія Боєчко. – Залишила вдома ще одне маленьке сонечко, донечку Адріану, та поїхала відпочити, помолитися, поспілкуватися з подружками, сестрами-монахинями та священиками. Перед пологами це буде корисно гармонізувати свою душу».

 

Підйом о вісім тридцять ранку для багатьох із 38 таборувальниць – просто розкіш. У пань віком від 28 до 65 років, вчителів, лікарів, журналістів, продавчинь, домогосподарок, пенсіонерок, удома залишилися великі й не зовсім родини: чоловіки, діти, внуки, батьки, свекрухи.  На кілька днів вони будуть вчитися жити без матерів, жінок та бабусь. Тим часом жінки насолоджуються красою гір, смакують доброю та здоровою їжею і розважаються по-християнськи. Сестри-монахині ділять всіх на три команди із трохи незвичними назвами: «Фатімська», «Кальварійська», «Ченстоховська»... Богородиці.

 

«Нічого дивного, – пояснює Юлія, – адже темою нашого таборування є життя та діяльність Івана-Павла ІІ Папи Римського, які були пов’язані із цими чудотворними іконами». Щодня – різноманітні конкурси. Перший на знання біографії потифіка. Перед інтелектуальним змаганням монахині роздали паням біографію Кароля Войтили. Далі жінки «блукають» лабіринтами «замку». Останній  – невелика площадка із чотирма вежами з картону. Тут безліч кімнат. Кожен обирає, яка йому до вподоби. 

 

«Хто добре знає іноземні мови, тому до кімнати поліглотів, – мовить сестра Марія Одигітрія. – Для вправних водіїв – кімната кучерів. Там треба показати знання правил дорожнього руху. Знавці мистецтва прямують до картинної галереї і т ін. Словом для кожної жінки знаходиться щось, що вона добре вміє і знає».

 

У таборі ані дня без святої Літургії та сповідей. Коли кожна із жінок може добре поговорити зі священиком. Запитати поради, вилити душу, поділитися наболілим. Після Служб Божих пані гуляють горами та берегом річки, милуються красою карпатської природи. А увечері – справжнє диво – конкурси «Лісова красуня» та  «Придворна дама», під час яких треба із дарів природи та підручних тканин, одягу зробити найкращу зачіску й костюм.

 

Серед жінок із християнського табору знаходяться справжні режисерки. Під час вечірніх постановок міні-спектаклів вони не лише добре пригадують шкільну програму з української літератури, а показують себе, як модерні творці театру. Пані презентують «Сватання на Гончарівці» на сучасний лад, «Наталку Полтавку» та «Кайдашева сім’ю».

 

Живуть жінки по двоє. Черниці подбали, аби в кімнаті були переважно незнайомі між собою пані. Увечері між жінками довірливі розмови, поділ досвідом: як краще порозумітися з чоловіком та його ріднею, як виховувати дітей, що краще дарувати онукам. «Більшість із відпочивальниць ходить на катехизацію для дорослих до черниць  ордену Воплоченого Слова, – пояснює пані Боєчко. – Щороку монахині у липні організовують табори для дітей, підлітків, молоді, жінок та чоловіків».

 

Аби віруючі люди не шукали собі сумнівних розваг у сумнівних компаніях, а гуртувалися у дружнє християнське коло, приятелювали родинами. Для чоловіків-християн таборування відбувається у значно екстремальніших умовах, на горі Драгобрат. Там вони кілька днів також відпочивають від дружин, дітей та домашніх клопотів. А своє кількаденне перебування в Карпатах пані з християнського табору вже назвали християнським фітнесом для жіночих душ.

 

БРІЗ


12.07.2011 2377 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

895
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1485
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3317 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2600
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3474
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3017

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

361

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

823

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

825

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1448
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3264
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20766
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

990
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

518
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

587
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1149
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5845
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

281
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3649 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

698 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1027
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1374 2