На Прикарпатті гралися в ... життя понтифіка

У селі Заріччя Надвірнянського району, що на Прикарпатті, відбувся духовно-відпочинковий табір для жінок, які є глибоко віруючими християнками.

 

Кілька днів пані провели серед прирорди, вивчаючи в ігровій формі життя та діяльність Папи Римського Івана-Павла ІІ. Зрештою саме християнське таборування жінок присвячене 10-річчю приїзду понтифіка в Україну. Відпочивала із жінками й кореспондент «Експресу».

 

Навколо покриті оксамитовою зеленню гори. Вершини смерічок ледь-ледь колише лагідний вітерець. Прохолодою віє від річки. До дерев’яного двоповерхового будиночку на околиці села поспішають кілька жінок різного віку. Несуть великі сумки та валізки. Одна з миловидих християнок... на останніх місяцях вагітності.

 

«Я кілька раз приїжджаю на це таборування, – розповідає з усмішкою майбутня мати Юлія Боєчко. – Залишила вдома ще одне маленьке сонечко, донечку Адріану, та поїхала відпочити, помолитися, поспілкуватися з подружками, сестрами-монахинями та священиками. Перед пологами це буде корисно гармонізувати свою душу».

 

Підйом о вісім тридцять ранку для багатьох із 38 таборувальниць – просто розкіш. У пань віком від 28 до 65 років, вчителів, лікарів, журналістів, продавчинь, домогосподарок, пенсіонерок, удома залишилися великі й не зовсім родини: чоловіки, діти, внуки, батьки, свекрухи.  На кілька днів вони будуть вчитися жити без матерів, жінок та бабусь. Тим часом жінки насолоджуються красою гір, смакують доброю та здоровою їжею і розважаються по-християнськи. Сестри-монахині ділять всіх на три команди із трохи незвичними назвами: «Фатімська», «Кальварійська», «Ченстоховська»... Богородиці.

 

«Нічого дивного, – пояснює Юлія, – адже темою нашого таборування є життя та діяльність Івана-Павла ІІ Папи Римського, які були пов’язані із цими чудотворними іконами». Щодня – різноманітні конкурси. Перший на знання біографії потифіка. Перед інтелектуальним змаганням монахині роздали паням біографію Кароля Войтили. Далі жінки «блукають» лабіринтами «замку». Останній  – невелика площадка із чотирма вежами з картону. Тут безліч кімнат. Кожен обирає, яка йому до вподоби. 

 

«Хто добре знає іноземні мови, тому до кімнати поліглотів, – мовить сестра Марія Одигітрія. – Для вправних водіїв – кімната кучерів. Там треба показати знання правил дорожнього руху. Знавці мистецтва прямують до картинної галереї і т ін. Словом для кожної жінки знаходиться щось, що вона добре вміє і знає».

 

У таборі ані дня без святої Літургії та сповідей. Коли кожна із жінок може добре поговорити зі священиком. Запитати поради, вилити душу, поділитися наболілим. Після Служб Божих пані гуляють горами та берегом річки, милуються красою карпатської природи. А увечері – справжнє диво – конкурси «Лісова красуня» та  «Придворна дама», під час яких треба із дарів природи та підручних тканин, одягу зробити найкращу зачіску й костюм.

 

Серед жінок із християнського табору знаходяться справжні режисерки. Під час вечірніх постановок міні-спектаклів вони не лише добре пригадують шкільну програму з української літератури, а показують себе, як модерні творці театру. Пані презентують «Сватання на Гончарівці» на сучасний лад, «Наталку Полтавку» та «Кайдашева сім’ю».

 

Живуть жінки по двоє. Черниці подбали, аби в кімнаті були переважно незнайомі між собою пані. Увечері між жінками довірливі розмови, поділ досвідом: як краще порозумітися з чоловіком та його ріднею, як виховувати дітей, що краще дарувати онукам. «Більшість із відпочивальниць ходить на катехизацію для дорослих до черниць  ордену Воплоченого Слова, – пояснює пані Боєчко. – Щороку монахині у липні організовують табори для дітей, підлітків, молоді, жінок та чоловіків».

 

Аби віруючі люди не шукали собі сумнівних розваг у сумнівних компаніях, а гуртувалися у дружнє християнське коло, приятелювали родинами. Для чоловіків-християн таборування відбувається у значно екстремальніших умовах, на горі Драгобрат. Там вони кілька днів також відпочивають від дружин, дітей та домашніх клопотів. А своє кількаденне перебування в Карпатах пані з християнського табору вже назвали християнським фітнесом для жіночих душ.

 

БРІЗ


12.07.2011 2350 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

658
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1916
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1075
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1510 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2736
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2090

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

464

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

544

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1460

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1440
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

303
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18196
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1161
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3501
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

868
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10629
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6391
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1033
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

300
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

528
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3135
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

841