На Прикарпатті гралися в ... життя понтифіка

У селі Заріччя Надвірнянського району, що на Прикарпатті, відбувся духовно-відпочинковий табір для жінок, які є глибоко віруючими християнками.

 

Кілька днів пані провели серед прирорди, вивчаючи в ігровій формі життя та діяльність Папи Римського Івана-Павла ІІ. Зрештою саме християнське таборування жінок присвячене 10-річчю приїзду понтифіка в Україну. Відпочивала із жінками й кореспондент «Експресу».

 

Навколо покриті оксамитовою зеленню гори. Вершини смерічок ледь-ледь колише лагідний вітерець. Прохолодою віє від річки. До дерев’яного двоповерхового будиночку на околиці села поспішають кілька жінок різного віку. Несуть великі сумки та валізки. Одна з миловидих християнок... на останніх місяцях вагітності.

 

«Я кілька раз приїжджаю на це таборування, – розповідає з усмішкою майбутня мати Юлія Боєчко. – Залишила вдома ще одне маленьке сонечко, донечку Адріану, та поїхала відпочити, помолитися, поспілкуватися з подружками, сестрами-монахинями та священиками. Перед пологами це буде корисно гармонізувати свою душу».

 

Підйом о вісім тридцять ранку для багатьох із 38 таборувальниць – просто розкіш. У пань віком від 28 до 65 років, вчителів, лікарів, журналістів, продавчинь, домогосподарок, пенсіонерок, удома залишилися великі й не зовсім родини: чоловіки, діти, внуки, батьки, свекрухи.  На кілька днів вони будуть вчитися жити без матерів, жінок та бабусь. Тим часом жінки насолоджуються красою гір, смакують доброю та здоровою їжею і розважаються по-християнськи. Сестри-монахині ділять всіх на три команди із трохи незвичними назвами: «Фатімська», «Кальварійська», «Ченстоховська»... Богородиці.

 

«Нічого дивного, – пояснює Юлія, – адже темою нашого таборування є життя та діяльність Івана-Павла ІІ Папи Римського, які були пов’язані із цими чудотворними іконами». Щодня – різноманітні конкурси. Перший на знання біографії потифіка. Перед інтелектуальним змаганням монахині роздали паням біографію Кароля Войтили. Далі жінки «блукають» лабіринтами «замку». Останній  – невелика площадка із чотирма вежами з картону. Тут безліч кімнат. Кожен обирає, яка йому до вподоби. 

 

«Хто добре знає іноземні мови, тому до кімнати поліглотів, – мовить сестра Марія Одигітрія. – Для вправних водіїв – кімната кучерів. Там треба показати знання правил дорожнього руху. Знавці мистецтва прямують до картинної галереї і т ін. Словом для кожної жінки знаходиться щось, що вона добре вміє і знає».

 

У таборі ані дня без святої Літургії та сповідей. Коли кожна із жінок може добре поговорити зі священиком. Запитати поради, вилити душу, поділитися наболілим. Після Служб Божих пані гуляють горами та берегом річки, милуються красою карпатської природи. А увечері – справжнє диво – конкурси «Лісова красуня» та  «Придворна дама», під час яких треба із дарів природи та підручних тканин, одягу зробити найкращу зачіску й костюм.

 

Серед жінок із християнського табору знаходяться справжні режисерки. Під час вечірніх постановок міні-спектаклів вони не лише добре пригадують шкільну програму з української літератури, а показують себе, як модерні творці театру. Пані презентують «Сватання на Гончарівці» на сучасний лад, «Наталку Полтавку» та «Кайдашева сім’ю».

 

Живуть жінки по двоє. Черниці подбали, аби в кімнаті були переважно незнайомі між собою пані. Увечері між жінками довірливі розмови, поділ досвідом: як краще порозумітися з чоловіком та його ріднею, як виховувати дітей, що краще дарувати онукам. «Більшість із відпочивальниць ходить на катехизацію для дорослих до черниць  ордену Воплоченого Слова, – пояснює пані Боєчко. – Щороку монахині у липні організовують табори для дітей, підлітків, молоді, жінок та чоловіків».

 

Аби віруючі люди не шукали собі сумнівних розваг у сумнівних компаніях, а гуртувалися у дружнє християнське коло, приятелювали родинами. Для чоловіків-християн таборування відбувається у значно екстремальніших умовах, на горі Драгобрат. Там вони кілька днів також відпочивають від дружин, дітей та домашніх клопотів. А своє кількаденне перебування в Карпатах пані з християнського табору вже назвали християнським фітнесом для жіночих душ.

 

БРІЗ


12.07.2011 2314 0
Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1378
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1487
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1471
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5404
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7927 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10917 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

763

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1465

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2208

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2247
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

337
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2355
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3772
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2236
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3254
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1038
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

842
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

361
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

592
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

869 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

576
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1982 6