Незважаючи на те, що з часу стихійного лиха, яке спіткало Івано-Франківщину, минуло вже три роки, міліція краю продовжує виявляти злочини, пов’язані з фактами тодішнього розкрадання бюджетних коштів.
Як відомо, з метою якнайшвидшої ліквідації наслідків повені і відбудови об’єктів інфраструктури у 2008 році уряд виділив з державного бюджету чималі кошти.
Хвала тим суб’єктам підприємницької діяльності, які добросовісно виконали свої договірні забов’язання і сумлінно відзвітувалися про освоєння кожної гривні. Однак упродовж трьох років правоохоронці зафіксували й більше сотні кримінальних діянь, пов’язаних з розкраданням і привласненням державних грошей.
Цими днями за матеріалами перевірок, здійснених співробітниками обласного підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю, порушено чергову кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення або заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах») і ч.2 статті 366 («Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки»). Йдеться про протиправні дії службових осіб управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства однієї з районних держадміністрацій та приватного підприємства, між якими у вересні 2008 року було укладено договір про підрядні роботи з укріплення берегів річки Смотрич.
Згідно з договірними забов’язаннями приватна фірма отримала з держбюджету кошти в сумі 615 тисяч гривень на виготовлення та встановлення уздовж берега річки габіонних ящиків (металевих конструкцій, наповнених каменем). Підрядник активно взявся освоювати кошти, відтак через якийсь час було складено два акти про виконання підрядних робіт, які засвідчували: фірма провела роботи із виготовлення 434 габіонних ящиків на суму 715 тисяч гривень. Виходило, що підрядник навіть збільшив обсяг робіт, за що й отримав додаткові кошти.
Однак, як уже достеменно з’ясовано, це була фікція. Залучені до перевірки спеціалісти-будівельники, які провели контрольні заміри відповідно до актів виконаних підрядних робіт виявили: виконані роботи насправді були значно меншими, ніж виглядало в актах приймання робіт. Перевіряльники недорахувалися 138 габіонів.
Як наслідок, приватна фірма безпідставно отримала державних коштів на суму понад 228 тисяч гривень. Саме ця сума зараз фігурує у матеріалах кримінальної справи, як прямі збитки, завдані державі через умисні протиправні дії тодішніх службових осіб РДА і приватного підприємства.
За розтрату та заволодіння коштами в особливо великих розмірах передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років та з конфіскацією майна.