На Прикарпатті активісти "Молодіжної варти" підбили підсумки роботи


Жодна з представлених сьогодні у Верховній Раді України політичних партій не виконала за п’ять останніх років усіх своїх обіцянок, даних українській молоді перед минулими парламентськими виборами, - констатують івано-франківські активісти громадянської кампанії «Молодіжна варта» Тарас Случик і Тарас Малий.

 

 

Вчора вони презентували результати діяльності своєї кампанії представникам прикарпатських ЗМІ.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, створена в 2007 році, під час виборів до Верховної ради України нинішнього скликання кампанія «Молодіжна варта» стала найбільшим в історії України об’єднанням молодіжних громадських організацій, до якого увійшли найрізноманітніші за своєю ідеологією, форматом та територіальним статусом громадські організації, як всеукраїнського масштабу, так і локальні. «У нас є одна проблема, - коментує причину створення кампанії пан Случик, - перед кожними виборами молоді обіцяють дуже багато, як-от: підвищення стипендій, доступне житло, студентські пільги на проїзд, скасування призову тощо, проте після виборів молодь не цікавиться діяльністю політичних партій і ходом виконання даних їй обіцянок. Тому основне наше завдання – відкрити молоді очі, показати, що ніхто про неї не потурбується, якщо вона сама цього не зробить».

 

 

Відтак, діяльність «Молодіжної варти» весь час її існування зосереджувалась у двох основних аспектах: моніторингу виконання депутатами та їх політичними силами своїх передвиборчих обіцянок у молодіжній сфері з паралельним їх лобіюванням та акції прямої дії. Як приклад останніх хлопці наводять проведення у місті Києві маршу безжитлової молоді, до участі в якому долучились молоді люди з усіх регіонів України, і не тільки студенти, а й молоді люди, які вже завели сім’ї, проте через драконівські кредитні умови, не можуть собі дозволити придбати житло.

 

Що ж до результатів моніторингу, то вони засвідчили, що лише менше 40 % даних усіма парламентськими політичними силами обіцянок у молодіжній сфері хоч якось (в більшості випадків не повній мірі) виконані. Найбільше – близько 80%, - за словами активістів, виконано обіцянок, пов’язаних з підвищенням стипендій студентам. Зі слів «молодіжних вартових», як би там не було, а стипендія все-таки зростала, хоча і є на сьогоднішній день нижчою за прожитковий мінімум, пише бріз.

 

 

«Виходить, - з сумом резюмує Т.Малий, - що студенти не люди?» Одночасно, хоча при найактивнішому лобіюванні «Молодіжною вартою», яким довелося самим готувати законопроект і просувати його у парламенті, вдалося вирішити питання узаконення студентського самоврядування, а також поширити студентські пільги на проїзд на літній період, коли студенти найбільше подорожують. В той же час, жодної обіцянки не було виконано у сфері забезпечення доступного молодіжного житла, майже жодної – у питання військової служби та призову, лише близько 20% було виконано обіцянок у сфері освіти.

 

 

З політичних сил найменше обіцянок, як зазначають громадські активісти, виконали Народна Партія Литвина, Комуністична Партія України та Партія Регіонів. Найбільше (хоча і більшість не в повній мірі) – Блок Юлії Тимошенко та Народний союз «Наша Україна – Народна Самооборона». Втім, останні два блоки і давали молоді обіцянок найбільше.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, представники «Молодіжної варти» мають намір довести результати моніторингу до керівників політичних сил і спробувати змусити їх якщо не виправити усі недоліки за кілька місяців, що залишились до наступних парламентських виборів, то принаймні закласти виконання молодіжних обіцянок окремими пунктами до передвиборчих програм.

 

 

Читайте також:

Іванофранквіці взялися «відфільтрувати» український парламент


20.04.2012 2338 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1396
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2551 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3634
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2974
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2147

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

616

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1636

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

803
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4989
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

880
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10127
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

264
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

401
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

722