На Прикарпатті активісти "Молодіжної варти" підбили підсумки роботи


Жодна з представлених сьогодні у Верховній Раді України політичних партій не виконала за п’ять останніх років усіх своїх обіцянок, даних українській молоді перед минулими парламентськими виборами, - констатують івано-франківські активісти громадянської кампанії «Молодіжна варта» Тарас Случик і Тарас Малий.

 

 

Вчора вони презентували результати діяльності своєї кампанії представникам прикарпатських ЗМІ.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, створена в 2007 році, під час виборів до Верховної ради України нинішнього скликання кампанія «Молодіжна варта» стала найбільшим в історії України об’єднанням молодіжних громадських організацій, до якого увійшли найрізноманітніші за своєю ідеологією, форматом та територіальним статусом громадські організації, як всеукраїнського масштабу, так і локальні. «У нас є одна проблема, - коментує причину створення кампанії пан Случик, - перед кожними виборами молоді обіцяють дуже багато, як-от: підвищення стипендій, доступне житло, студентські пільги на проїзд, скасування призову тощо, проте після виборів молодь не цікавиться діяльністю політичних партій і ходом виконання даних їй обіцянок. Тому основне наше завдання – відкрити молоді очі, показати, що ніхто про неї не потурбується, якщо вона сама цього не зробить».

 

 

Відтак, діяльність «Молодіжної варти» весь час її існування зосереджувалась у двох основних аспектах: моніторингу виконання депутатами та їх політичними силами своїх передвиборчих обіцянок у молодіжній сфері з паралельним їх лобіюванням та акції прямої дії. Як приклад останніх хлопці наводять проведення у місті Києві маршу безжитлової молоді, до участі в якому долучились молоді люди з усіх регіонів України, і не тільки студенти, а й молоді люди, які вже завели сім’ї, проте через драконівські кредитні умови, не можуть собі дозволити придбати житло.

 

Що ж до результатів моніторингу, то вони засвідчили, що лише менше 40 % даних усіма парламентськими політичними силами обіцянок у молодіжній сфері хоч якось (в більшості випадків не повній мірі) виконані. Найбільше – близько 80%, - за словами активістів, виконано обіцянок, пов’язаних з підвищенням стипендій студентам. Зі слів «молодіжних вартових», як би там не було, а стипендія все-таки зростала, хоча і є на сьогоднішній день нижчою за прожитковий мінімум, пише бріз.

 

 

«Виходить, - з сумом резюмує Т.Малий, - що студенти не люди?» Одночасно, хоча при найактивнішому лобіюванні «Молодіжною вартою», яким довелося самим готувати законопроект і просувати його у парламенті, вдалося вирішити питання узаконення студентського самоврядування, а також поширити студентські пільги на проїзд на літній період, коли студенти найбільше подорожують. В той же час, жодної обіцянки не було виконано у сфері забезпечення доступного молодіжного житла, майже жодної – у питання військової служби та призову, лише близько 20% було виконано обіцянок у сфері освіти.

 

 

З політичних сил найменше обіцянок, як зазначають громадські активісти, виконали Народна Партія Литвина, Комуністична Партія України та Партія Регіонів. Найбільше (хоча і більшість не в повній мірі) – Блок Юлії Тимошенко та Народний союз «Наша Україна – Народна Самооборона». Втім, останні два блоки і давали молоді обіцянок найбільше.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, представники «Молодіжної варти» мають намір довести результати моніторингу до керівників політичних сил і спробувати змусити їх якщо не виправити усі недоліки за кілька місяців, що залишились до наступних парламентських виборів, то принаймні закласти виконання молодіжних обіцянок окремими пунктами до передвиборчих програм.

 

 

Читайте також:

Іванофранквіці взялися «відфільтрувати» український парламент


20.04.2012 2404 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1200
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2013
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3480
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1570

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

448

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1459
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

427
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1275 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493