На Прикарпатті активісти "Молодіжної варти" підбили підсумки роботи


Жодна з представлених сьогодні у Верховній Раді України політичних партій не виконала за п’ять останніх років усіх своїх обіцянок, даних українській молоді перед минулими парламентськими виборами, - констатують івано-франківські активісти громадянської кампанії «Молодіжна варта» Тарас Случик і Тарас Малий.

 

 

Вчора вони презентували результати діяльності своєї кампанії представникам прикарпатських ЗМІ.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, створена в 2007 році, під час виборів до Верховної ради України нинішнього скликання кампанія «Молодіжна варта» стала найбільшим в історії України об’єднанням молодіжних громадських організацій, до якого увійшли найрізноманітніші за своєю ідеологією, форматом та територіальним статусом громадські організації, як всеукраїнського масштабу, так і локальні. «У нас є одна проблема, - коментує причину створення кампанії пан Случик, - перед кожними виборами молоді обіцяють дуже багато, як-от: підвищення стипендій, доступне житло, студентські пільги на проїзд, скасування призову тощо, проте після виборів молодь не цікавиться діяльністю політичних партій і ходом виконання даних їй обіцянок. Тому основне наше завдання – відкрити молоді очі, показати, що ніхто про неї не потурбується, якщо вона сама цього не зробить».

 

 

Відтак, діяльність «Молодіжної варти» весь час її існування зосереджувалась у двох основних аспектах: моніторингу виконання депутатами та їх політичними силами своїх передвиборчих обіцянок у молодіжній сфері з паралельним їх лобіюванням та акції прямої дії. Як приклад останніх хлопці наводять проведення у місті Києві маршу безжитлової молоді, до участі в якому долучились молоді люди з усіх регіонів України, і не тільки студенти, а й молоді люди, які вже завели сім’ї, проте через драконівські кредитні умови, не можуть собі дозволити придбати житло.

 

Що ж до результатів моніторингу, то вони засвідчили, що лише менше 40 % даних усіма парламентськими політичними силами обіцянок у молодіжній сфері хоч якось (в більшості випадків не повній мірі) виконані. Найбільше – близько 80%, - за словами активістів, виконано обіцянок, пов’язаних з підвищенням стипендій студентам. Зі слів «молодіжних вартових», як би там не було, а стипендія все-таки зростала, хоча і є на сьогоднішній день нижчою за прожитковий мінімум, пише бріз.

 

 

«Виходить, - з сумом резюмує Т.Малий, - що студенти не люди?» Одночасно, хоча при найактивнішому лобіюванні «Молодіжною вартою», яким довелося самим готувати законопроект і просувати його у парламенті, вдалося вирішити питання узаконення студентського самоврядування, а також поширити студентські пільги на проїзд на літній період, коли студенти найбільше подорожують. В той же час, жодної обіцянки не було виконано у сфері забезпечення доступного молодіжного житла, майже жодної – у питання військової служби та призову, лише близько 20% було виконано обіцянок у сфері освіти.

 

 

З політичних сил найменше обіцянок, як зазначають громадські активісти, виконали Народна Партія Литвина, Комуністична Партія України та Партія Регіонів. Найбільше (хоча і більшість не в повній мірі) – Блок Юлії Тимошенко та Народний союз «Наша Україна – Народна Самооборона». Втім, останні два блоки і давали молоді обіцянок найбільше.

 

 

Як стверджує Тарас Случик, представники «Молодіжної варти» мають намір довести результати моніторингу до керівників політичних сил і спробувати змусити їх якщо не виправити усі недоліки за кілька місяців, що залишились до наступних парламентських виборів, то принаймні закласти виконання молодіжних обіцянок окремими пунктами до передвиборчих програм.

 

 

Читайте також:

Іванофранквіці взялися «відфільтрувати» український парламент


20.04.2012 2382 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

296
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13588 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1542
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6095
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1447

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1155
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

506
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1558
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13521
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

221
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

468
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2