На пошті у Калуші жінка облаяла та вдарила чоловіка, який прийшов забирати пенсію

27 травня 2020 р. Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області розглянув кримінальне провадження по обвинуваченню мешканця м. Калуша у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 КК України.

Згідно з обвинувальним актом, чоловік пенсійного віку підозрювався в тому, що, перебуваючи в приміщенні відділення поштового зв'язку «Укрпошти», на ґрунті раніше виниклих особистих неприязних відносин, вчинив сварку з потерпілою через недотримання останньою черги проходу в приміщення, пише Фіртка.

В ході цього конфлікту обвинувачений, діючи умисно, з метою спричинення тілесних ушкоджень потерпілій, наніс в ділянку голови декілька ударів кулаками та один удар ногою в ділянку живота.

Вказаними умисними діями обвинувачений спричинив потерпілій чотири синця в ділянках обличчя, які, згідно з висновком експерта, відносяться до легких тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні прокурор та потерпіла підтримали висунуте обвинувачення. Прокурор просив призначити покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн. Потерпіла ж просила покарати обвинуваченого суворо і позбавити його волі.

Будучи допитаною в судовому засіданні, потерпіла підтвердила обставини, зазначені в обвинувальному акті.

Обвинувачений не визнав вини у вчиненні злочину, який ставився йому у вину. Пояснив, що між ним та потерпілою дійсно мав місце конфлікт, проте, це остання намагалась його побити.

Він пішов у відділення поштового зв’язку, щоб отримати пенсію. Зайшовши в приміщення відділення пошти, чекав своєї черги. Коли попри нього без черги пройшла жінка, то він зробив їй зауваження, що потрібно дотримуватись черги.

У відповідь на це потерпіла почала словесно ображати його і наблизившись до нього, почала душити і навіть пробувала вдарити коліном в пах. Працівники пошти словами відігнали від нього потерпілу.

В подальшому він пішов до каси і отримав пенсію. Коли виходив з відділення поштового зв’язку, то потерпіла знову почала ображати його лайливими словами.

Він вхопив потерпілу за куртку і перемістив її в сторону, щоб мати змогу вийти з приміщення. Обвинувачений категорично заперечив, що бив потерпілу руками чи ногами.

В судовому засіданні як свідки були допитані працівники відділення поштового зв’язку, які були безпосередніми очевидцями конфлікту. Вони ствердили суду, що не бачили, щоб чоловік наносив удари потерпілій руками чи ногами.

Натомість зазначили, що навпаки потерпіла поводила себе агресивно, нападала на обвинуваченого та обзивала його.

Суд, дослідивши всі докази, які були надані сторонами кримінального провадження, прийшов до висновку, що надані стороною обвинувачення докази, не доводять вини обвинуваченого, адже, покази свідків підтверджують позицію обвинуваченого, письмові докази не доводять від чого саме в потерпілої виникли тілесні ушкодження, а самих лише показів потерпілої не достатньо для доведення вини чоловіка у спричиненні їй тілесних ушкоджень.

Обвинувачення повинно довести «кожний факт», пов'язаний із злочином, щоб «не існувало жодної розумної підстави для сумнівів». Правило про тлумачення сумнівів на користь обвинуваченого по суті означає, що жодна з сумнівних обставин не може бути покладена в основу обвинувальних тез по справі, тобто воно висуває вимогу повної і безумовної доведеності обвинувачення. Ця вимога має на меті охорону законних інтересів обвинуваченого і служить гарантією досягнення істини у справі.

Таким чином, правило про тлумачення сумнівів на користь обвинуваченого виступає гарантією не тільки для обвинуваченого, воно служить також гарантією досягнення мети правосуддя. Завдяки даному правилу досягається об'єктивна істина, так як обвинувачення повинне ґрунтуватись тільки на безсумнівних доказах і безспірних фактах.

За наведених обставин головуючим суддею було проголошено виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю вчинення обвинуваченим злочину, передбаченого частиною 1 статті 125 КК України.


28.05.2020 1362
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1046
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2776
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

962
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1025
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1029 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3077 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

767

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

130
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2327
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1138
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7373
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

805
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

282
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

646
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101