![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302342/aab018d818cb1f06419b577c63ce1395.jpeg)
фото: наслідки червневого обстрілу університету у 2024 році
Під час ворожого обстрілу 22 червня 2024 року суттєво постраждали два корпуси Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу.
Про подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.
"Внаслідок ракетного удару значних ушкоджень зазнала повністю дахова покрівля. Її змонтували та ввели в експлуатацію ще у вересні 2024 року. Вікна було змонтовано в жовтні, тобто корпус повністю засклений і накритий. Основні великі лекційні аудиторії відкрили також до першого жовтня.
У процесі завершення внутрішні роботи по корпусу. Сьогодні триває облаштування їх тепловими насосами для обігріву. Окрім цього, повністю відновили каналізаційну систему, яка внаслідок ракетної атаки зазнала значного руйнування", — каже ректор.
Зі слів Ігоря Чудика, корпус №1 планують запустити в освітній процес 24 лютого 2025 року, коли в університеті стартує новий семестр.
"За другу половину 2024 року ми закупили за свої кошти і отримали від меценатів з Німеччини і Великої Британії багато комп'ютерної техніки, мультимедійного обладнання, меблів тощо.
У цілому ми будемо готові й матимемо оновлений хороший корпус. Але на тому крапка не ставиться, адже корпус підлягає ще термомодернізації", — зазначає ректор.
Ігор Чудик розповідає, на першому етапі відбудови витратили понад 70 мільйонів гривень.
"Це не фінальна сума. Роботи триватимуть, сума коштів буде зростати.
Ще на цьому етапі відновлення, окрім корпусу №7 і лабораторії "Siemens", потреби на близько понад 12 мільйонів гривень, ми ще очікуємо на цю допомогу партнерів.
Повністю на корпус №7, включно з проєктом термомодернізації, потрібна велика сума — понад 50 мільйонів гривень, але саме на відновлення його стійкості, з покрівлею дахів, вікон і облаштуванням тих стін, які зруйновані, потрібно ще близько 15 мільйонів гривень.
На лабораторію «Siemens» потрібно десь 3-4 мільйони гривень для того, аби відновити та зробити вже більш по-сучасному, утеплити тощо.
Якщо говорити про витрачені кошти на відбудову університету, то 90% — це кошти підтримки від Групи "Нафтогаз", решту — це інші партнери університету", — підкреслив професор.
Більше читайте в інтерв'ю: "Розвиваємо енергетичний університет майбутнього": ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик про ребрендинг, ракетний удар та приєднання Донбаської академії.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: