Третій етап міжнародних перегонів автономних роботів "Roborace" 2012/2013 відбувся у ТРЦ "DEPOT" у Чернівцях. На спеціальні бігові доріжки учасники з різних країн запустили роботів, які їздять за допомогою автоматичного керування.
Спроектували цих роботів самі ж студенти, які навчаються на факультеті комп’ютерних наук. У третьому турі змагань взяла участь 21 команда з Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Києва, а також Мінська. Хоча організатори чекали ще гостей з Росії та Румунії, інформує molbuk.ua.
- Ми чекали росіян та чекали учасників з Польщі та з Румунії, але приїхали лише білоруси, - розповідає Володимир Олійник, головний суддя змагання "Roborace" (м. Тернопіль).
Метою змагання є стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді та популяризація робототехніки та інформаційних технологій.
- Учасник програмує інтелект свого робота, щоб машина максимально ефективно пройшла траси, не допускала зіткнень та інших помилок, додає Володимир Олійник. - Змагання складаються з двох частин, по-перше, це спортивна частина – перегони, а по-друге це обмін досвідом.
А переможцями змагань стали команди з Івано-Франківська. Молоді та амбітні студенти забрали усі три призових місця змагання "Roborace" 2012/2013. Перше місце посіла команда “TopNode”, друге місце - “Robot-711”, а третіми стали - “TopNode-2”.
Переможці отримали дипломи, медалі та кубок.
Метою конкурсу “Roborace” є стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді, задоволення потреб у творчій самореалізації та подальший розвиток і популяризація робототехніки в Україні та світі.
В чемпіонаті беруть участь команди, які складаються з 2-х або більше чоловік, один з яких є капітаном команди. Також до складу команди може входити тренер команди. Вікових, територіальних, національних та інших обмежень до учасників чемпіонату немає.
Найцікавішим є те, що чемпіонат є аналогом усім відомих перегонів Формула-1 з єдиною відмінністю - під час заїздів змагань роботи керуються виключно за допомогою автоматичного управління. Всі інші способи – заборонені.
За найкоротший проміжок часу робот повинен пройти від 10 до 30 кіл траси (залежно від довжини та складності траси) від місця старту до місця фінішу, обходячи інших роботів та не виїжджаючи за межі траси. Кола траси виділені чорною лінією, а її межі визначені бортами. Перешкоду (робота) робот може обійти з будь-якої сторони. Допускається рух по будь-якому колу траси, котре є позначеним чорним кольором.
Переможцем вважається та команда, що потратила для проходження траси найменшу кількість часу.