На Косівщині діти засаджували ліс, який безжально знищують (фото)

 

/data/blog/104545/885db78dd4565605df44df8219f886b5.jpg

 

На Косівщині провели акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Ініціатор та організатор акції - лісничий Косівського лісництва, активний борець з незаконною вирубкою лісу  Петро Пліхтяк.
 
 
У рамках акції учні та вчителі Пістинської та Микитинської шкіл та організатори засаджували ліс молодими ялицями, пише Фіртка.
 
 
Це вже 11-та Всеукраїнська акція Державного лісового агентства України, яку проводять за підтримки Міністерства освіти та науки України.
 
 
«Ця акція покликана в першу чергу для того, щоб привернути увагу суспільства до критичної ситуації з незаконною та масовою вирубкою лісів. Те, як сьогодні нищать ліс, невдовзі для людства відобразиться екологічною катастрофою. Ліс потрібно рубати, але й відновлювати також необхідно,тому ми сьогодні відроджуємо ліс - відзначив організатор акції Петро Пліхтяк. - Дивлячись на цих дітей, хочеться вірити, що після того, як вони власноруч посадили хоча б одне дерево, у когось із них підніметься рука, щоб його зламати. Якщо дитина посадила дерево,  вона обов’язково поцікавиться, що ж із нього виросло».
 
 
Вчителі та учні  Пістинської та Микитинської шкіл, засаджували саджанці молодої ялиці. Під час робіт з окультурення та оновлення лісу, лісничий Петро Пліхтяк провів інструктаж про специфіку лісу, роботу у лісі про те,  де й яка порода  краще зростає ,скільки років живе дуб , які тварини водяться у Косівських лісах.
 
 
«Для дітей це наче подорож до країни лісу. Вони отримали можливість зробити свій внесок, щоб ця країна існувала завжди, і щоб через десятки років наші нащадки також дихали свіжим лісовим повітрям, - розповідає лісничий Петро Пліхтяк. –  І коли дітям розповідали, що через кілька десятиліть, щойно посаджені саджанці перетворяться на справжній ліс – це викликало подив. А насправді так і є, адже це одна із основних особливостей лісової галузі».
 
 
Для посадки в основному використовували посадковий матеріал  ялиці  білої з власних розсадників лісництва . Адже він стійкий до несприятливих факторів оточуючого середовища.
 
 
Лісничий розповідає, що  за дітьми було цікаво спостерігати, адже для них це був перший урок роботи у лісництві.
 
 
«Діти лопатами розробляли рядки для саджанців, і всі працювали на диво піднесено. Думаю, що після цієї акції кожен із школярів, які посадили дерево через декілька років зрозуміють плоди своєї праці. І кожен з них цінуватиме та берегтиме природу серед якої живе», - зазначив лісничий. 
 
  
Проблема вирубки Карпат та лісів України – добром не закінчиться. Вчитель Микитенецької школи Атаманюк Юрій вважає, що потрібно дотримуватись прадідівських заповітів та виховувати молоде українське покоління саме у таких традиціях.
 
 
«Ми прекрасно знаємо, яка екологічна ситуація склалася на наших теренах: масова вирубка лісу, знищення лісового фонду природоохоронної зони Карпат, цілющих лікарських рослин, птахів, звірів, лісових доріг. У нашому краю  кажуть: "за своє життя потрібно збудувати хату, виростити, навчити дітей, посадити сад", а я ще би добавив –ліс», - зазначив вчитель.
 
 
На його думку, дітей необхідно частіше залучати до таких заходів, і тоді підростаюче покоління повагою ставитиметься до зеленого багатства країни.
 
 
«З малого віку дітей потрібно навчати екологічних правил. Аби дитина на все життя  запам’ятала основні закони природи і зрозуміла, що й сама є її невідємною частиною. І в час теперішньої ситуації це вкрай важливо», - підкреслив Атаманюк.
 



18.04.2016 542 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

325
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1712
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3167
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1150
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1175
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1213 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

254

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1126

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

950

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

334
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2496
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1245
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1324
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

556
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15187
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7488
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

343
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

670 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

475
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

392
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

482