На комісії обласної ради намагались з’ясувати на чиїй стороні правда у підвищенні тарифів на перевезення

 

/data/blog/125506/5c0715725c41cdf1f104349c3fabf99d.27c53ffcdaf079279670ebfa096080f1

 

Звичайні обговорення проблеми підвищення цін на пасажирські перевезення не вирішать її, адже в скрутній ситуації опинились як пасажири, так і перевізники.

 

Необхідно розробити чіткі кроки щоб створити належні умови для роботи перевізників та уникнути кардинального підняття цін.

 

На цьому наголосив активіст «ВОЛІ», юрист Андрій Гунда після засідання комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, в якій взяли участь і перевізники.

 

На комісії прийнято рішення доручити облдержадміністрації підготувати звернення до Кабміну, Профільного комітету та Антимонопольного комітету з проханням надати висновки щодо підняття цін на пасажирські перевезення в Івано-Франківській області. Андрій Гунда зазначає, що це не вирішить проблеми підняття тарифів, адже чітких конкретних дій не було запропоновано.

 

Андрій Гунда додав, що доцільно було б звернутись до Кабінету Міністрів України стосовно розробки певних пільг для перевізників, адже вони опинились в такій ситуації, коли піднімається вартість палива, зменшується кількість пасажирів в зв’язку з тим, що на маршрутах діють нелегальні перевізники, зростає податок на землю і нерухомість, дорожчає технічне обслуговування, а стан доріг тільки погіршується. 

 

читайте також: Прикарпатські перевізники кажуть, що у підвищенні вартості проїзду винен долар

 

«У такій ситуації частина перевізників взагалі вимушена не працювати. Ця ситуація виникла і через те, що автобуси закуплені більше 10 років тому, і вони ламаються чи не щомісяця, а це тягне витрати на запчастини, комплектуючі деталі, які купують в умовних одиницях. І це тоді, коли курс долара постійно зростає. Це тягне велике навантаження на підприємців», - відзначив Гунда.

 

Слід зауважити, що в 2015 році вартість палива сягала 25-28 грн за літр, що спричинило підняття цін за перевезення. Однак, після того, минулого року був період, коли вартість палива знизилась до 18 грн, проте перевізники цінову політику тарифів не переглянули. На сьогодні, вартість палива становить 23-24 грн. 

 

«Виходить, що перевізники в цьому плані вдаються до маніпуляцій та в деякій мірі викривляють факти. Тарифи на перевезення не можна піднімати так кардинально - на 80-100%, на сьогодні доцільно підняти їх не більше ніж на 25%», - наголосив Андрій Гунда.

 

Андрій Гунда зазначив, що Кабмін створив умови, в яких перевізники і звичайні люди не можуть знайти порозуміння.

 

«Складається таке враження, що Кабмін навмисно намагається "посварити" перевізників і простих людей, адже дав можливість перевізникам самим встановлювати ціну. Виходить, що Кабмін «вмив руки», а в той час на місцях і пасажири, і перевізники сваряться між собою. Перевізники змушені підняти тариф, бо повинні за щось жити, а люди не мають змоги платити вищу ціну, бо і без того живуть у скруті», - каже юрист.

 

За його словами, підняття мінімальної заробітної плати не покращило добробут людей, а радше навпаки, породило нові проблеми – підняття цін як на перевезення, так і на ліки , продукти харчування і т.д.

 

Андрій Гунда озвучив позицію партії «ВОЛЯ»: щоб врегулювати цю проблему, необхідно внести зміни в "Податковий кодекс", який би передбачав надання пільг для перевізників, оскільки на них чиниться значний податковий тиск, розробити Державну програму підтримки перевізників, а облдержадміністрації та райдержадміністраціям розробити чіткий механізм повернення перевізникам коштів за пільгові перевезення.

 

«Потрібно зробити, до прикладу, як в Рожнятівській РДА, яка передбачила створення пільгових квитків у такій кількості, в якій бюджет зможе їх компенсувати. Зрозуміло, що пільговий проїзд – це Конституційне право громадянина, але в цих умовах необхідно знайти компроміс».

 

Адже, за його словами, звичайні люди не знають звідки взяти гроші, щоб оплатити проїзд. Наприклад, якщо звичайний працівник, який щодня доїжджав з Надвірної до Івано-Франківська на роботу до підняття тарифів на проїзд витрачав близько 700 грн щомісяця.

 

Після так званого росту мінімальної заробітної плати та підняття тарифів потрібно на проїзд витрачати 1100 грн, тобто це додатково 400 грн затрат з сімейного бюджету.

 

«Громадськість очікувала, що на засіданні комісії будуть розставлені всі крапки над «і» та покроково визначено чому вартість проїзду піднялась. Проте, на засіданні комісії чітко не було досліджено, що входить в методику розрахунку тарифу. Виходить, що в кожного "своя" правда. Громадськість вважає, що тарифи несправедливі, а перевізники – навпаки», - запевнив юрист.

 

Окрім того, на комісії перевізники не надали економічного обґрунтування підняття тарифу на перевезення. 

 

«Ми очікували на більш рішучі дії адміністрації та налагодження нею, як замовником перевезень, конструктивного діалогу між перевізниками та пасажирами. Крім того, вважаємо за доцільне, щоб адміністрація забезпечила проведення аудиту на предмет обґрунтованості підняття тарифів та їх розрахунків», - додала депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина.


10.02.2017 416 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2170
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1006
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

997
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2137
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3594
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2526 6

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

831

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

728

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

683

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10355
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1201
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5310
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1035
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2833
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1200
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

425
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

276 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

737
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

631
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

680