
Минулого тижня рейдова група Івано-Франківського рибоохоронного патруля, здійснюючи контроль за дотриманням правил рибальства на Бурштинському водосховищі, виявила два випадки браконьєрства.
Зокрема, близько 21 год 15 серпня викрили мешканця м. Бурштин, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів на скидному каналі Бурштинської ТЕС забороненим способом багріння. Для цього застосовувалась спеціальна снасть, яку на Прикарпатті називають "косою", інформують в держагентстві рибного господарства, повідомляє Фіртка.
Відповідно, "косарями" називають браконьєрів, які ловлять рибу способом багріння, - своїми характерними рухами вони певним чином нагадують косарів під час роботи.
Зазначимо, що найбільша шкода від такого варварського рибальства полягає у тому, що риби калічиться дуже багато, в рази більше, ніж витягується. Покалічені риби із рваними ранами зриваються з трійника та залишаються у воді, - вони дуже часто гинуть того ж дня.
За фактом браконьєрства на мешканця Бурштина складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Риби в порушника не виявлено. Знаряддя правопорушення вилучено. Матеріали справи передано до суду для притягнення винної особи до відповідальності - накладення штрафу від 340 до 680 грн.
Згодом держрибінспектори зафіксували ще одне аналогічне порушення. У мешканця м. Бурштин, який незаконно намагався наловити риби забороненим способом багріння, вилучено т.зв. "косу". Виловленої риби у нього ще не було.
На порушника правил рибальства складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Адмінсправу направлено до Галицького районного суду для притягнення особи до відповідальності. Йому також загрожує штраф від 340 до 680 грн. Закликаємо рибалок дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства, - рибалити лише дозволеними знаряддями та способами, дотримуючись встановлених місць, періодів та обсягів лову.
Нагадаємо, аматорське рибальство у скидному каналі Бурштинської ТЕС забороняється протягом усього року.
Для оперативного реагування на випадки порушення правил рибальства в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна "гаряча лінія": (097) 392-72-80. Запрошуємо громадян до співпраці для збереження рибних запасів Прикарпаття.