58 суб’єктів підприємницької діяльності-юридичних осіб у Калуші платять своїм працівникам зарплату, нижчу за мінімальну.
Так, зокрема, одна з найнижчих заробітних плат у місті — на підприємстві “Елегант” — 149 гривень. Недоотримують також і працівники підприємств “Радіосервіс”, де заробітна плата на одного працівника — 300 гривень, “Дизайн” — 426 гривень, “Меркурій-холдинг” — 681 гривня, а також — “Євротехнологія” — 757 гривень на місяць.
Про це повідомила представник Калуської оДПІ Леся Баволяк на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради 22 березня.
За її словами, на підприємствах, які платять заробітну плату, нижчу за мінімальну, зараз у Калуші працює близько 2 тис. людей.
Однак, такі суб’єкти підприємницької діяльності мають зовсім незначну частку у бюджетоутворюючому процесі. Відтак, міський голова Ігор Насалик запропонував податківцям проаналізувати розмір заробітної плати на великих підприємствах міста, зокрема, нафтохімічних.
Очевидно, міський голова і сам цікавиться рівнем оплати праці, оскільки дані про зарплату на інших хімічних підприємствах держави запропонував надати сам.
"Якщо частка внесків цих підприємств (які виплачують працівникам зарплату, меншу за мінімальну. — Авт.) у бюджеті — незначна, значить, ми тут займаємося нічим, — звернувся до присутніх на засіданні виконавчого комітету Ігор Насалик. — Тож, просимо наступного разу подати на розгляд виконавчого комітету аналітичне порівняння розміру заробітніх плат на великих хімічних підприємствах нашого міста і країни загалом: Одеського припортового заводу, заводів "Рівне-азот" і "Стірол". Якщо буде потрібно, то я надам таку інформацію".
Також міський голова попередив, що у місті зафіксовані факти вимагання сплати податків наперед. Тож, Ігор Насалик попросив податківців іти назустріч підприємцям, оскільки така практика "потопить" малий і середній бізнес у Калуші.
Юлія Баліцька, журналіст