Вихідними в обласному центрі проводилися ярмарки сільськогосподарської продукції «Весна–2014», організовані на територіях ринків на вулицях Короля Данила, Тролейбусній та Стуса.
«Людей не густо», - скаржиться один із продавців на «Східному» ринку. І справді, людей практично немає. Де-не-де один-двоє підходять-питають. Хтось купує, інший йде з порожніми руками. Черга лише в одному місці. Незмінна. До 12 години вже нічого немає – розмели.
За чим ж стояли? Купують яйця. Цікавлюся ціною. 64 копійки. Доволі дешево, оскільки в сусідніх, не ярмаркових кіосках – 1 гривня 10 копійок. Різниця очевидна. Навіть ті яйця, що не доїхали до кінцевого споживача, розбирали по 50 копійок. Цікавлюся й цінами на інші товари.
Мішок Городенківського цукру коштував 400 гривень. Олію можна було купити за 10,25 – 10,75 гривень. Така ціна, можливо, обумовлена невідомістю торгової марки. Тут вже кожен особисто вирішував, чи готовий ризикнути спробувати щось нове чи доплачувати за розкручений бренд.
Борошно, залежно від сорту, можна придбати від 3 гривень за кілограм. Окремо цікавлюся сільськогосподарською продукцією.
Приміром, ціна на картоплю нині 4,5-6 гривень, капусту – 6 гривень, моркву – 5, буряк – 4, яблука – від 3,5 до 8 гривень за кілограм.
До слова скажу, що ціни восени на ті ж товари були значно нижчі. Картоплю, за словами продавців, реалізували по 2,5 гривні, капусту – 2-2,5 грн., яблука теж подорожчали, але продавець, аналізуючи ситуацію, зазначив, що це спричинено не сезоном, а тим, що все довкола дорожчає.
Дехто з продавців й справді ставив ціну, нижчу від ринкової.
Зокрема, молочну продукцію Городенківського молокозаводу можна було придбати за ціною виробника, хоча, в порівнянні з осіннім періодом, ті ж продукти подорожчали на 10%.
З «рук» виробника можна було купити й борошно, цукор, крупи. Інші ж не приховували, що в їхній ціновій політиці ніяких змін немає.
*за інформацією Бліц-Інфо