Один з найперших та найвідоміших українських овпенейрів АртПоле відбувся цими вихідними у селі Уніж, Городенківського району, Івано-Франківської області.
Вчора, 16 липня був останній день Міжнародного фестивалю Артполе, який проходив 12-16 липня в селі Уніж, Городенківського району, Івано – Франківської області. Це свято свободи і мистецтва відбулося цього року вже в десяте.
Вперше цей фестиваль пройшов в с. Шешори, Косівсього району, Івано- Франківської області ще в 2002 році. Тоді він мав назву «Шешори», відповідно до місця проведення. За свою десятилітню історію фестиваль відбувався в різних куточках України (Вінницькій, Одеській області), але в 2011 році знову повернувся в Івано - Франківську область.
З кожним роком фестиваль змінюється, розвивається. Тут можна знайти щось цікаве протягом цілої доби – було б тільки здоров’я і бажання, щоб брати у всьому участь. Протягом дня проводилися щоденні майстерні: витинанка, кераміка, ковальство, шиття, плетіння, співи, пластика та різновиди кожного з напрямків. Для всіх бажаючих проводилися екскурсії по околицях — дослідження місцевих трав, дерев, птахів, один одного та цього прекрасного світу. Також можна було відвідати кінопоказ або виставку юних художників. Вже традиційно для Артполя, на території фестивального поселення можна було побачити лендарт об’єкти. Цього року вони були від Жанни Кадирової, Мирослава Вайди, Олександра Нікітюка, Віталія Кохана, Світлани Гусакової і Артема Зданевича.
Головною подією кожного вечора звичайно був концерт на основній сцені, де можна було натанцюватись під натхненні мелодії українських та закордонних музикантів, виконаних як на традиційних так і на дуже екзотичних інструментах. Особисто мене найбільше здивували гості з Фінляндії «Jaakkoo Laitinen& Väärä Raha» своїми запальними балканськими музичними сумішами, виконаними у лапландськиму стилі. Цікавим було також те, що стати учасником концерту міг кожен бажаючий - достатньо було щодня відвідувати репетиції хору «Як умієм, так і пієм», який виступив разом з «Перкалабськими придатками» на четвертий день фестивалю. Готувався даний виступ під керівництвом Яреми Проціва і, як і минулого року, вразив своєю креативністю і натхненністю.
Після концерту на основній сцені мало хто поспішав в наметове містечко, адже на експериментальній сцені відбувалось ще дуже багато цікавого: музика поєднувалася з поезією, театром, звичайним і вогняним, відео живописом та ін. Можна було побачити виступ гурту Зіра з театром вогню ПротиНочі, оркестр електро-інструментів, послухати експериментальну музику, спостерігаючи як змінюється світлове оформлення сцени і прилеглої до неї території.
Складно описати найголовніше – атмосферу фестивалю, в якій так легко відпочити від всього раціонального і буденного. На Артполі ти можеш відчувати себе абсолютно вільним від стереотипів і обмежень. Під впливом музики, яка лунає весь час і не тільки зі сцени,а й з усіх куточків наметового містечка, в оточенні прекрасної природи , талановитих і щирих людей – відкриваються власні таланти, знаходяться відповіді на основні запитання і навіть змінюються долі людей. Дякую Артполе! До нових зустрічей!
Текст: Злиднючка
Фото: Уляна Кошелюк, Таня Челяда, для "Фіртки"