НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПРОВОДІВ НА ПОЛОНИНУ (ФОТО)

 

10 червня, на Верховинщині урочисто зазвучали трембіти. Вони сповістили про початок традиційного гуцульського свята «Полонинське літо 2012».

 

Саме в цю літню пору відбуваються святкові проводи літувальників на полонини. З отарами овець вони відправляються на високогірні пасовища, де пробудуть до осені.

 

Як завжди, свято зібрало багато гостей, як з Прикарпаття, інших регіонів України, так і з-закордону.

 

До учасників свята із вітальними словами звернулися голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та облради Олександр Сич, народний депутат України Василь Чуднов й представники керівництва району.

 

«Зберігаючи наші національні традиції й наші звичаї, ми зберігаємо свою сутність, як українці. Сьогодні зібралося багато народу. Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину. Вшановуємо вівчарів, їх професію. Також це велике свято національних звичаїв і культури. В цьому майбутнє України. Честь і хвала усім тим, хто доклав до свята зусиль», - привітав гостей й організаторів свята Михайло Вишиванюк.

 

Вдалого літування побажав горянам й нардеп Василь Чуднов: «Хто виріс у горах, той добре знає, що нема смачнішої їжі для гуцула, ніж банош, гулянка, бринза полонинський сир. Той, хто виріс у цих горах, той добре знає, що нема милішої для гуцульської душі пісні, як весела коломийка. Нашим поважним ватагам, бугарям і вівчарям й тим маленьким стрункарям я хочу побажати, щоб літо було не слотове, вовки й ведмеді обходили полонини. Щоб корівки й овечки пропускали молоко і щоб руки не боліли зробити нам якнайбільше будза, вурди й бринзи».


Своїм колоритом зачаровувало різноманіття народних промислів та ремесел. Особливо багато було представлено народної вишивки, різьбярства, ткацтва й традиційної гуцульської кухні.

 

Всі охочі могли скоштувати й придбати сирні коники, будз, бринзу, банош, куліш тощо.

 

Народні колективи продемонстрували численним гостям свята свої творчі здобутки й кращі зразки гуцульського фольклору.

 

Це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї горян.

 

Свято також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

 

 

Народні гуцульські колективи зустрічають гостей "Полонинського літа"

 

 

Останні настанови вчителя

 

 

Традиції гуцульщини передаються з покоління в покоління. Ось такі молоді музики продемонстурвали свої вміння на святкування


 

 

"Домовички" - традиційний оберіг оселі

 

 

 

 

 

Пригощали охочих гуцули й своїми традиційними стравами

 

 

 

 

Трембітанням трембіт горяни розпочали проводи літувальників на полонину

 

 

 

 

 

 

 

Керівництво області й Верховинського району на головній сцені "Полонинського літа"

 

 

Михайло Вишиванюк: "... Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину"


Нардеп Василь Чуднов вітає гостей "Полонинського літа"

 

 

 

 

 

 

Портрет на згадку

 

Справжній гуцульський банош готується на ватрі

 

 

 

Найсміливіші мали змогу позамагатися ось у такий спосіб

 

Впродовж дня творчі колективи дарували гостям полонини своє мистецтво

 

 

 

 

 

ЄВРО-2012 завітало й на полонину. Футбольні фани з Німеччини вирішили скористатися нагодою й прибули на "Полонинське літо"

 

 

 


11.06.2012 2393 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

507
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

628
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1348
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2305 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1149
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3083

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

903

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1054

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1480

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2082
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26394 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

773
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

975
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3031
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1275
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

951
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1210
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1221
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

435
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4294
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1085
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1649