НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПРОВОДІВ НА ПОЛОНИНУ (ФОТО)

 

10 червня, на Верховинщині урочисто зазвучали трембіти. Вони сповістили про початок традиційного гуцульського свята «Полонинське літо 2012».

 

Саме в цю літню пору відбуваються святкові проводи літувальників на полонини. З отарами овець вони відправляються на високогірні пасовища, де пробудуть до осені.

 

Як завжди, свято зібрало багато гостей, як з Прикарпаття, інших регіонів України, так і з-закордону.

 

До учасників свята із вітальними словами звернулися голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та облради Олександр Сич, народний депутат України Василь Чуднов й представники керівництва району.

 

«Зберігаючи наші національні традиції й наші звичаї, ми зберігаємо свою сутність, як українці. Сьогодні зібралося багато народу. Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину. Вшановуємо вівчарів, їх професію. Також це велике свято національних звичаїв і культури. В цьому майбутнє України. Честь і хвала усім тим, хто доклав до свята зусиль», - привітав гостей й організаторів свята Михайло Вишиванюк.

 

Вдалого літування побажав горянам й нардеп Василь Чуднов: «Хто виріс у горах, той добре знає, що нема смачнішої їжі для гуцула, ніж банош, гулянка, бринза полонинський сир. Той, хто виріс у цих горах, той добре знає, що нема милішої для гуцульської душі пісні, як весела коломийка. Нашим поважним ватагам, бугарям і вівчарям й тим маленьким стрункарям я хочу побажати, щоб літо було не слотове, вовки й ведмеді обходили полонини. Щоб корівки й овечки пропускали молоко і щоб руки не боліли зробити нам якнайбільше будза, вурди й бринзи».


Своїм колоритом зачаровувало різноманіття народних промислів та ремесел. Особливо багато було представлено народної вишивки, різьбярства, ткацтва й традиційної гуцульської кухні.

 

Всі охочі могли скоштувати й придбати сирні коники, будз, бринзу, банош, куліш тощо.

 

Народні колективи продемонстрували численним гостям свята свої творчі здобутки й кращі зразки гуцульського фольклору.

 

Це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї горян.

 

Свято також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

 

 

Народні гуцульські колективи зустрічають гостей "Полонинського літа"

 

 

Останні настанови вчителя

 

 

Традиції гуцульщини передаються з покоління в покоління. Ось такі молоді музики продемонстурвали свої вміння на святкування


 

 

"Домовички" - традиційний оберіг оселі

 

 

 

 

 

Пригощали охочих гуцули й своїми традиційними стравами

 

 

 

 

Трембітанням трембіт горяни розпочали проводи літувальників на полонину

 

 

 

 

 

 

 

Керівництво області й Верховинського району на головній сцені "Полонинського літа"

 

 

Михайло Вишиванюк: "... Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину"


Нардеп Василь Чуднов вітає гостей "Полонинського літа"

 

 

 

 

 

 

Портрет на згадку

 

Справжній гуцульський банош готується на ватрі

 

 

 

Найсміливіші мали змогу позамагатися ось у такий спосіб

 

Впродовж дня творчі колективи дарували гостям полонини своє мистецтво

 

 

 

 

 

ЄВРО-2012 завітало й на полонину. Футбольні фани з Німеччини вирішили скористатися нагодою й прибули на "Полонинське літо"

 

 

 


11.06.2012 2359 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

886 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1557
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727