НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПРОВОДІВ НА ПОЛОНИНУ (ФОТО)

 

10 червня, на Верховинщині урочисто зазвучали трембіти. Вони сповістили про початок традиційного гуцульського свята «Полонинське літо 2012».

 

Саме в цю літню пору відбуваються святкові проводи літувальників на полонини. З отарами овець вони відправляються на високогірні пасовища, де пробудуть до осені.

 

Як завжди, свято зібрало багато гостей, як з Прикарпаття, інших регіонів України, так і з-закордону.

 

До учасників свята із вітальними словами звернулися голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та облради Олександр Сич, народний депутат України Василь Чуднов й представники керівництва району.

 

«Зберігаючи наші національні традиції й наші звичаї, ми зберігаємо свою сутність, як українці. Сьогодні зібралося багато народу. Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину. Вшановуємо вівчарів, їх професію. Також це велике свято національних звичаїв і культури. В цьому майбутнє України. Честь і хвала усім тим, хто доклав до свята зусиль», - привітав гостей й організаторів свята Михайло Вишиванюк.

 

Вдалого літування побажав горянам й нардеп Василь Чуднов: «Хто виріс у горах, той добре знає, що нема смачнішої їжі для гуцула, ніж банош, гулянка, бринза полонинський сир. Той, хто виріс у цих горах, той добре знає, що нема милішої для гуцульської душі пісні, як весела коломийка. Нашим поважним ватагам, бугарям і вівчарям й тим маленьким стрункарям я хочу побажати, щоб літо було не слотове, вовки й ведмеді обходили полонини. Щоб корівки й овечки пропускали молоко і щоб руки не боліли зробити нам якнайбільше будза, вурди й бринзи».


Своїм колоритом зачаровувало різноманіття народних промислів та ремесел. Особливо багато було представлено народної вишивки, різьбярства, ткацтва й традиційної гуцульської кухні.

 

Всі охочі могли скоштувати й придбати сирні коники, будз, бринзу, банош, куліш тощо.

 

Народні колективи продемонстрували численним гостям свята свої творчі здобутки й кращі зразки гуцульського фольклору.

 

Це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї горян.

 

Свято також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

 

 

Народні гуцульські колективи зустрічають гостей "Полонинського літа"

 

 

Останні настанови вчителя

 

 

Традиції гуцульщини передаються з покоління в покоління. Ось такі молоді музики продемонстурвали свої вміння на святкування


 

 

"Домовички" - традиційний оберіг оселі

 

 

 

 

 

Пригощали охочих гуцули й своїми традиційними стравами

 

 

 

 

Трембітанням трембіт горяни розпочали проводи літувальників на полонину

 

 

 

 

 

 

 

Керівництво області й Верховинського району на головній сцені "Полонинського літа"

 

 

Михайло Вишиванюк: "... Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину"


Нардеп Василь Чуднов вітає гостей "Полонинського літа"

 

 

 

 

 

 

Портрет на згадку

 

Справжній гуцульський банош готується на ватрі

 

 

 

Найсміливіші мали змогу позамагатися ось у такий спосіб

 

Впродовж дня творчі колективи дарували гостям полонини своє мистецтво

 

 

 

 

 

ЄВРО-2012 завітало й на полонину. Футбольні фани з Німеччини вирішили скористатися нагодою й прибули на "Полонинське літо"

 

 

 


11.06.2012 2316 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

865
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

804
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1282
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2666
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1454
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2213 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

779

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

826

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1724

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1721
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

438
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

515
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18426
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7548
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3720
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1116
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10835
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

495
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

387
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

563
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

505
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

744