На Івано-Франківщині відбулось відкриття першої свердловини Грабівського газового родовища (фото)

 

 

Сьогодні, в селі Нивочин Богородчанського району, урочисто відкрили Грабівське газове родовище.

 

На відкритті були присутні представники Івано-Франківської облдержадміністрації, іноземні інвестори з Чехії, керівництво «Прикарпатської енергетичної компанії», а також посол Чехії в Україні, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Грабівське родовище знаходиться на території колишнього закритого військового об'єкту. Згодом територія була закинутою, а ще пізніше товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатська енергетична компанія» викупило цю територію на аукціоні.

 

На даний час прокладено 9 км. газопроводу, через який прикарпатці зможуть отримувати своє українське паливо.

 

Крім цього, підприємство має власну установку для підготовки газу (очищення, відбирання вологи і механічних домішок, перевірки і т.д) і увесь цей процес відбувається з автономним електричним живленням - сонячними батареями, загальною вартістю близько 50 млн. гривень. Встановлені сонячні батареї мають потужність у 5 кВт.

 

Родовище відкрито у 2014 році свердловиною 1-Грабівська глибиною 1450 м. З метою введення в експлуатацію свердловини 1-Грабівська ТОВ «ПЕК» виконала великі обсяги капітального будівництва на Грабівському родовищі.

 

«Ми найбільша нафтова компанія в Чехії, нашій історії вже більше ста років. Ми почали діяльність в Україні рік тому. В січні ми закінчили буріння свердловини. Це перший невеликий крок, але це крок в майбутнє. Найближчим часом ми плануєм відкрити другу й третю свердловини. Тому ми сподіваємось, що дуже скоро Україна зможе відмовитись як від російського газу так і від реверсного газу з Європи», - такі сподівання щодо газової незалежності в Україні висловила генеральний директор «Прикарпатської енергетичної компанії» Петра Міфкова.

 

Дане родовище дасть можливість забезпечити газотранспортну мережу України в об’ємі 100 млн. метрів кубічних, а добовий відбір складає 30 тисяч метрів кубічних. Даний об’єм газу може забезпечити середню за площею область України в рік.

 

«Впродовж всієї незалежності України російський газ був засобом економічної і політичної маніпуляції. Газ, який добувається тут, залишиться в українській системі передачі газу. Я твердо вірю, що державні органи Івано-Франківської області будуть сприяти розвитку газового бізнесу, бо це незалежність», - висловив свої сподівання посол Чехії в Україні Іван Почух.

 

«Вже майже рік наша компанія інвестує в Україну і результат очевидний, хоча важко було отримати деякі дозволи, а також зросли податки. Але ми розумієм, що це важкий час для всіх, тому ми оптимістично налаштовані щодо України і геологічні дані нам подобаються, тому ми сподіваємося далі вести бізнес тут», - висловив своє розуміння відносно становища в країні генеральний директор компанії «MND» в Чехії Арік Канінгем.

 

«Завдяки спільній роботі представників українських та іноземних компаній в нашої держави є майбутнє. Завдяки іноземним інвестиціям і досвіду сьогодні маємо результат. У нас прийнято новий закон про ринок природного газу, який вступає в силу з першого жовтня цього року, він повністю змінює правила гри на ринку і він відкриває додаткові можливості для незалежних приватних компаній. У нас іншого виходу, як щось поміняти на краще, немає», - зазначив радник міністра енергетики, керівник департаменту євроінтеграції Михайло Бно-Айріян.

 

Також радник міністра енергетики анонсував, що 6 липня відбудеться зустріч в Полтавській області в регіоні газовидобування, де будуть зібрані всі, і великі і малі, газовидобувні компанії. На зустрічі будуть обговорені проблеми, які виникають в галузі газовидобування.

 

З часу заснування Товариством "Прикарпатська енергетична компанія" введено капітальних інвестицій у сумі понад 50 мільйонів гривень. Створено 25 нових робочих місць із середньою заробітною платою 4 600 гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


17.06.2015 1876 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

434
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2980
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21135
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2005
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1520 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2394

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

67

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

747

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2174

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

851
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

182
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

481
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1018
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

180
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

800
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

765
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8241
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

905 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

899
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2195 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

841