У січні-лютому поточного року Держінспекція сільського господарства в Івано-Франківській області розглянула 5 заявок на проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Минулого року управління контролю якості сільськогосподарської продукції провело 94 перевірки 2111 партій зерна на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах області.
З початку маркетингового 2012-2013 рр. працівники управління проінспектували 40 595 тонн зерна, яке поступило на експорт. Держінспектори видали 1 343 сертифікати при здійсненні експорту зерна та продуктів його переробки на 40 595 тонн (відмов у видачі сертифікатів не було).
Про це йшлося 22 березня на колегії Держінспекції сільського господарства в Івано-Франківській області за підсумками роботи 2012 року.
За словами начальника Державної інспекції сільського господарства в області Василя Мушинського, торік насінням високої репродукції ярих зернових та зернобобових (без кукурудзи) було забезпечено аграріїв області на 114% до потреби (5,12 тис. тонн); інспектування (апробацію) насіннєвих посівів сільськогосподарських культур пройшли ярі та озимі - 9192 га.
Загалом у 2012 році працівниками управління контролю якості сільськогосподарської продукції перевірено 10,47 тис. тонн насіння, з них кондиційним визнано – 10,47 тис. тонн, що складає 103 % до потреби.
Працівники сектору лабораторних досліджень провели 2 692 випробування зерна та продуктів його переробки за показниками якості та безпеки зерна. Загальна кількість перевірених проб – 588; вага перевірених партій зерна та продуктів його переробки складає 46 899 тонн.
В управлінні технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки у минулому році зареєстрували 111 одиниць техніки, у цьому році - 121.
Василь Мушинський озвучив завдання №1 - «посилити контроль» за виконанням доручень Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики і продовольства та Держсільгоспінспекції України.
Також було наголошено на необхідності покращення показників діяльності за всіма напрямками роботи інспекції, підвищення відповідальності за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері державного нагляду (контролю), розгляду звернень юридичних та фізичних осіб, суттєвого підвищення рівня виконавської дисципліни тощо.