З метою недопущення проростання небезпечної отруйної рослини борщівника Сосновського, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк дав доручення керівникам усіх районів провести об'їзди полів та присадибних ділянок і вжити відповідних заходів.
За дорученням голови Косівської райдержадміністрації Ярослава Шинкарука на Косівщині розроблено комплекс заходів і дано ряд вказівок відповідальним посадовцям щодо боротьби з цим небезпечним бур'яном.
За останні роки особливого поширення у області та районі набула небезпечна і небажана рослина - борщівник Сосновського. Рослину завезено в область на початку 80-х років, як нову цінну кормову і силосну культуру. Проте з часом вона, як культура не набула поширення, а тепер проявила себе як дуже небезпечний бур'ян, чим викликано тривогу людей, так як дехто при контакті отримав опіки.
Основним місцем його зростання є береги потічків, річок, узбіччя доріг, каналів, деградовані луки і пасовища, необроблювані сільськогосподарські землі.
Зовні рослина нагадує велетенський кріп. Власне за такі гігантські розміри, до 3 метрів, її ще називають "травою Геракла".
Особливістю є те, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, що спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів. Тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Зважаючи на це, всі роботи по його знищенню проводити в рукавицях і в захисному одязі.
Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення через випас тваринами (молоді листки рослини поїдають коні, вівці та корови), систематичне підкошування; підрізання кореневої системи, шляхом обробітку ґрунту і викопування з глибини 8-12 сантиметрів, що забезпечує практично повне знищення рослини. Хімічний спосіб потрібно використовувати на початку вегетаційного періоду у фазі розетки, рекомендується застосовувати гербіциди: Раундап, Пріма, Банвел, Дікамба., котрі можна придбати в спеціалізованих магазинах.
Такі "джунглі" борщівника можна було спостерігати на Прикарпатті минулоріч