На Івано-Франківщині одна із найстаріших шкіл відсвяткувала ювілей (фото)

 

Цьогоріч Коломийська загальноосвітня школа № 1 імені Василя Стефаника святкує своє 150-річчя! Сьогодні ця школа є форпостом популяризації української мови і культури, традицій і звичаїв, а у 1861 році навчання велося німецькою і польською мовами. Тільки релігія, українська граматика і читанка викладалися українською.

 

Педагогічний колектив школи весь час працював і працює над продовженням кращих гімназійних традицій, є ініціатором багатьох нових починань щодо конструктивних ідей по здійсненню реформи освіти, побудови нових механізмів, методик та технологій в освітньому процесі.

 

У школі є 16 спеціально обладнаних приміщень для проведення уроків іноземних мов; три кабінети іноземної мови забезпечено сучасною технікою: комп’ютерний комплект 15 + 1 та мультимедійна дошка, аудіо- та відеоапаратура. Кожного року випускники стають студентами факультетів іноземних мов та інших спеціальностей за англійською програмою у вищих і середніх навчальних закладах.

 

Для гостей свята школярі підготували вишиті рушнички, які вручали при вході.

 

До слова, варто зазначити, що високоповажні гості, що зібралися у стінах школи поповнили матеріально-технічну базу закладу. Від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, його заступник Роман Іваницький зачитав подяку колективу школи за сумлінну працю, а також подарував новенький комп’ютер, міський голова разом з заступниками подарували – ноутбук і пообіцяли оновити фасад школи, зробити дах та поставити нові дерев’яні вікна, Роман Остяк вручив ксерокс та папір директорові школи від політичної партії  «УНП» і це далеко не весь перелік подарунків.

 

У 1971 році школі присвоєно звання колишнього учня гімназії, видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника. Сьогодні школа віднайшла родичів письменника і, за словами Мирослава Граба директора ЗОШ №1, веде активну переписку з родиною Стефаника.

 

Доречі щороку в переддень дати народження Василя Стефаника до школи з’їжджаються випускники ювілейних років, щоб на якийсь час повернутись у дитинство, поклонитися рідній альма-матер та своїм наставникам, поспілкуватися та згадати шкільні роки.  

 

Хвилиною мовчання згадали тих кого вже не має поруч, а навзнак повноти шкільного життя та продовжуваності традицій присутні поступов наповнили чашу.

 

Серед випускників школи багато письменників, вчених, поетів, композиторів, артистів, вчителів, співаків.

 

В тому числі: Роман Іваничук, письменник – просвітянин, лауреат премії ім. Т.Шевченка; Ольга Бабій, українська поетеса, заслужений журналіст України; Володимир Колесник, заслужений майстер спорту, чемпіон світу з боксу; вчені України – Володимир Паньків, Юрій Сеньковський, Василь Дідик, Юрій Дудик, Сергій Бездідько, Михайло Андріїшин, В.Сельський; науковці: Голець Б., Кернюк В., Климкович В., Монолатій І., Павлюк В., Почаєць О., Чередниченко Г., Яровенко В., Загойний М.; народні артисти: Олександр Биструшкін, Жанна Готвянська, Петро Терпелюк.

 

Від випускників школи подякувала вчителям, сказала напутнє слово учням та поділилася спогадами про шкільні роки Заслужений журналіст України, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій, яка приїхала на урочистості не сама. Супроводжував її онук, якому бабуся показала клас де вчилася сама, розповіла історію про прадіда що був кинутий за грати, лиш за те що висловив протест проти навчання польською і німецькою мовами та провела екскурсію в музеї школи в історію якого Ольга Бабій і сама ввійшла як перший екскурсовод!

 

Святковий концерт тривав до самого вечора: виступали пісенні та хореографічні колективи, ведучі розповіли історію школи, а гості вітали колектив школи та її учнів з поважною датою в історії не лише навчального закладу, а й усієї Галичини, бо на пальцях рук можна злічити навчальні заклади які мають таку давню та славну історію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська


21.11.2011 2262 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

772
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

596
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1668
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2980
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2448
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2429

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

476

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

591

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1449

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1520
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

553
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

413
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

788
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

178
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

282
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26917
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

746
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

308
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

305
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

631
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1001 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

832