На Івано-Франківщині одна із найстаріших шкіл відсвяткувала ювілей (фото)

 

Цьогоріч Коломийська загальноосвітня школа № 1 імені Василя Стефаника святкує своє 150-річчя! Сьогодні ця школа є форпостом популяризації української мови і культури, традицій і звичаїв, а у 1861 році навчання велося німецькою і польською мовами. Тільки релігія, українська граматика і читанка викладалися українською.

 

Педагогічний колектив школи весь час працював і працює над продовженням кращих гімназійних традицій, є ініціатором багатьох нових починань щодо конструктивних ідей по здійсненню реформи освіти, побудови нових механізмів, методик та технологій в освітньому процесі.

 

У школі є 16 спеціально обладнаних приміщень для проведення уроків іноземних мов; три кабінети іноземної мови забезпечено сучасною технікою: комп’ютерний комплект 15 + 1 та мультимедійна дошка, аудіо- та відеоапаратура. Кожного року випускники стають студентами факультетів іноземних мов та інших спеціальностей за англійською програмою у вищих і середніх навчальних закладах.

 

Для гостей свята школярі підготували вишиті рушнички, які вручали при вході.

 

До слова, варто зазначити, що високоповажні гості, що зібралися у стінах школи поповнили матеріально-технічну базу закладу. Від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, його заступник Роман Іваницький зачитав подяку колективу школи за сумлінну працю, а також подарував новенький комп’ютер, міський голова разом з заступниками подарували – ноутбук і пообіцяли оновити фасад школи, зробити дах та поставити нові дерев’яні вікна, Роман Остяк вручив ксерокс та папір директорові школи від політичної партії  «УНП» і це далеко не весь перелік подарунків.

 

У 1971 році школі присвоєно звання колишнього учня гімназії, видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника. Сьогодні школа віднайшла родичів письменника і, за словами Мирослава Граба директора ЗОШ №1, веде активну переписку з родиною Стефаника.

 

Доречі щороку в переддень дати народження Василя Стефаника до школи з’їжджаються випускники ювілейних років, щоб на якийсь час повернутись у дитинство, поклонитися рідній альма-матер та своїм наставникам, поспілкуватися та згадати шкільні роки.  

 

Хвилиною мовчання згадали тих кого вже не має поруч, а навзнак повноти шкільного життя та продовжуваності традицій присутні поступов наповнили чашу.

 

Серед випускників школи багато письменників, вчених, поетів, композиторів, артистів, вчителів, співаків.

 

В тому числі: Роман Іваничук, письменник – просвітянин, лауреат премії ім. Т.Шевченка; Ольга Бабій, українська поетеса, заслужений журналіст України; Володимир Колесник, заслужений майстер спорту, чемпіон світу з боксу; вчені України – Володимир Паньків, Юрій Сеньковський, Василь Дідик, Юрій Дудик, Сергій Бездідько, Михайло Андріїшин, В.Сельський; науковці: Голець Б., Кернюк В., Климкович В., Монолатій І., Павлюк В., Почаєць О., Чередниченко Г., Яровенко В., Загойний М.; народні артисти: Олександр Биструшкін, Жанна Готвянська, Петро Терпелюк.

 

Від випускників школи подякувала вчителям, сказала напутнє слово учням та поділилася спогадами про шкільні роки Заслужений журналіст України, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій, яка приїхала на урочистості не сама. Супроводжував її онук, якому бабуся показала клас де вчилася сама, розповіла історію про прадіда що був кинутий за грати, лиш за те що висловив протест проти навчання польською і німецькою мовами та провела екскурсію в музеї школи в історію якого Ольга Бабій і сама ввійшла як перший екскурсовод!

 

Святковий концерт тривав до самого вечора: виступали пісенні та хореографічні колективи, ведучі розповіли історію школи, а гості вітали колектив школи та її учнів з поважною датою в історії не лише навчального закладу, а й усієї Галичини, бо на пальцях рук можна злічити навчальні заклади які мають таку давню та славну історію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська


21.11.2011 2386 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2601
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1628 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3698
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5489
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1718
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2132

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

218

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

231

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

426

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

916
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

516
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

798
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2499 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

564
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

905
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4950
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

766
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

695
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

628
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

430
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

756
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

919 2