На Івано-Франківщині лікують вівцями

 

Те, що дельфіни лікують, відомо давно, і коштує така процедура чималі гроші. А прикарпатці застосовують свою методику, аналогів якої поки що в Україні немає.

 

Минулого року в П’ядиках, на Івано-Франківщині у рамках українсько-чеського проекту Карітас» відкрито лікувально-анімаційну ферму під назвою «Ковчег».

 

Анімаційна – не від англійського «animal» (тварини), а від латинського «anima», тобто душа. П’ядики обрали не випадково – і до міста близько, і приміщення місцева громада погодилася надати безкоштовно. Ми вирішили завітати на ферму, щоб самим переконатися у лікувальних та заспокійливих властивостях тварин.

 

Іван Бойчук, який опікується фермою, каже, що прибутку така справа не приносить. Але для людей – одна радість і задоволення. Спочатку, коли ферму відкривали, то завезли з Лючі 25 овечок, трьох коней, а згодом і двох шиншил. Поряд у стійлах – троє коней: гуцулик, рисак і німець. І якщо двоє з них спокійні, то один з досить норовливим характером. Вони під наглядом фахівця катають діток з особливими потребами. Лікуватися за допомогою цих тварин приїжджають навіть з сусідніх областей.

 

Частенько тут буває і сільський голова Роман Сікорський, який, власне, і запропонував нам оглянути ферму. Овіотерапія й іпотерапія – методи лікування, засновані на взаємодії людини зі спеціально навченим конем чи овечкою. І якщо сприятливий вплив верхової їзди був визнаний ще у Середньовічі, то лікування вівцями – новинка.

 

Ми завітали якраз на маленьке свято: у «Ковчезі» народилася перша овечка. Маля настільки симпатичне, що не втримуюся і беру на руки. Проте мати починає хвилюватися, тому ставлю первістка назад за огорожу. Не побачивши решти овець, цікавлюся, де їх тримають. Пояснюють, що вони… пасуться. «Взимку?», – дивуюся. З’ясовується, овечки скубають траву, розгрібаючи сніг копитцями. І справді, неподалік від «Ковчега» помічаю пастуха.

 

Побачивши сторонню людину, тваринки відбігають трішки вбік. Мороз їм не шкодить, завдяки грубій густій шерсті вони витримують взимку високі температури. Іван Бойчук каже, що була можливість взяти породи, які народжують два рази на рік, але за такими вівцями потрібен особливий догляд. Тому зупинилися на невибагливих. Щоб хоч якось покрити всі витрати, планують закупити обладнання, за допомогою якого можна отримувати вовну. Проте коштує воно чимало, тому мрії поки що залишаються мріями. От що реальніше найближчим часом, то це виробництво сиру і бринзи. У планах «Карітасу» є й завезення інших тваринок.

 

Оксана Романенчук для "Фіртки"


27.02.2012 2171 2
Коментарі (2)

al-Kaddafi 2012.02.27, 10:12
Скоро вченів із великим подивом доведуть, що і важка праця, родинні звичаї, пошанівок природи, ходіння до церкви тощо, можуть лікувати людей!! Повідкривають спеццентри у селах для реабілітації урбанізозаражених та інших глобалістів світу цього. Може хоч так спасемо здорову генетику прийдешніх поколінь!!!
Я 2012.02.27, 14:22
+100%! Та все це вже треба робити, - кидайте перекусувати в забігайлівках - варіть борщі вдома, замість тренажерів - поприбирайте довкола дому і зробіть щось руками, і т. д.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

896
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1486
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3320 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2601
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3475
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3018

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

362

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

824

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

826

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1452
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3271
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20768
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

991
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

521
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

588
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1152
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5847
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

285
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3654 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

700 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1029
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1378 2