1 березня Калуський міськрайонний суд продовжив засідання у справі за адміністративним позовом іноземного інвестора ТзОВ «Даноша» на Сівко-Войнилівську сільську раду про визнання рішення сесії 2012 року про розірвання договору оренди незаконним та його скасування.
Судова тяганина триває з листопада 2012 року, але і цього разу після десяти хвилин перебігу продовження судового засідання перенесли на другу декаду місяця. І все — через додатки до договору оренди між агрофірмою і сільрадою.
Перерва для звірки
Додатки до договору оренди між ТзОВ «Даноша» і Сівко-Войнилівською сільською радою як докази у справі суд витребував у «Даноші», задовольнивши таким чином клопотання третьої сторони на боці сільради під час свого лютневого засідання. Річ у тім, що додатки є невід’ємною частиною договору оренди і могли б підтвердити чи заперечити правомірність власне самого договору оренди 2005 року між «Даношею» і Сівко-Войнилівською сільрадою. Проте додатки надійшли у суд лише за дві години до початку засідання. і відповідач, і представники третьої сторони на його боці мали час ознайомитися лише з копіями додатків, але жодної можливості — порівняти копії з оригіналами документів. Тож суд задовольнив заяву третьої сторони на боці відповідача про перерву у судовому засіданні для ознайомлення їх з оригіналами документів. Навіть попри те, що представники ТзОВ «Даноша» як позивача у суді, зі свого боку, заперечували задоволення заяви третьої сторони на боці сільради. Мовляв, таким чином суд перевищує межі своїх повноважень, адже один з примірників угоди про оренду повинен зберігатися у сільській раді. До речі, за офіційною інформацією, Сівко-Войнилівська сільрада такими документами не володіє.
Що не питання — то «загадка»
Навіть без звірки наданих «Даношею» копій додатків до договору оренди (автор особисто мав змогу з ними ознайомитися) з їх оригіналами у нас виникла низка запитань, на які може відповісти лише суд своїм рішенням. Бо що не питання — то «загадка»: чому у листопаді 2012 року Калуський міськрайонний суд прийняв до провадження справу, не витребувавши попередньо у «Даноші» не лише договір оренди з сільрадою, але й додатки до нього? Чому на матеріалах архітектурного планування стоїть підпис голови Станьковецької сільської ради, а не Сівко-Войнилівської? Чому на одному з ключових документів для погодження отримання висновків землевідведення нема підпису голови сільради Сівки Войнилівської? Чому на акті прийому-передачі земельної ділянки згідно з договором оренди 16 листопада 2005 року стоїть печатка настільки «невиразна», що неможливо візуально визначити, якій сільраді вона належить? Натомість печатка «Даноші» — чітка, без жодних ознак впливу часу. Чому у додатках до договору відсутні кадастровий план ділянки та її кадастровий номер? і т. д. Видається, що і звірка копій з оригіналами додасть до наших спостережень над договором оренди низку «загадок».
Спір зацікавив громадськість
У 2005 році між Сівко-Войнилівською сільською радою Калуського району і ТзОВ «Даноша» було укладено договір оренди, за яким агрофірмі з вирощування свиней і поросят з данським капіталом передано у платне користування на 49 років земельну ділянку за межами населеного пункту площею 3,72 га для будівництва спеціалізованої свиноферми. Але через 5 років жителі сіл Сівки Войнилівської та адміністративно підпорядкованих сільраді Мошківців на місцевому референдумі проголосували проти будівництва свинокомплексу, а у червні 2012 року рішенням сесії Сівко-Войнилівської сільради договір оренди семирічної давності розірвали. У листопаді 2012 року ТзОВ «Даноша» звернулося до Калуського міськрайонного суду з адміністративним позовом про визнання рішення сесії незаконним і його скасування.
...Перебіг засідань Калуського міськрайонного суду, на наш погляд, засвідчує, що адміністративний спір між ТзОВ «Даноша» та Сівко-Войнилівською сільрадою поволі виходить за межі локального. Адже у залі суду ми вже помітили не лише десятки селян із Сівки Войнилівської та Мошківців, а й депутатів Калуської райради, чільників відомих в області громадських екологічних організацій і вперше — місцевих журналістів.
Після засідання суду стало відомо, що представники громад сіл Сівки Войнилівської і Мошківців уже звернулися з відкритим листом не лише до гендиректора ТзОВ «Даноша» Крістіана Брокопа Якобсона, а й до керівництва Калуського району і області. Люди вимагають розірвати за згодою сторін договір оренди від 8 листопада 2005 року між ТзОВ «Даноша» та Сівко-Войнилівською сільрадою і задаються одним-єдиним запитанням: яким чином попри низку очевидних порушень у договорі оренди агрофірма «Даноша» отримала позитивний висновок комплексної державної експертизи?
Читайте також:
Екологи з ІФНТУНГ допоможуть ”Даноші”
«Даноша» збудує на Прикарпатті два нових свинокомплекси на 12 тисяч голів кожна