На Івано-Франківщині волонтери БУР-табору ремонтують житло для десяти дітей з Маріуполя

 Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Угринів, що поблизу Івано-Франківська, волонтери руху "Будуємо Україну Разом" відновлюють будинок для десятьох дітей з Маріуполя. У рідному місті діти мешкали в будинку сімейного типу. З новим помешканням на Прикарпатті їм допомогли благодійники.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця, де працюють волонтери БУРу, передає Фіртка.

Будівлю для дітей з Маріуполя знайшла команда благодійного фонду "Ти є країна". Його керівник Данило Холявко каже, що вільне помешкання в Угринові знайшли у травні 2022 року. Тоді й домовилися із власниками про оренду та ремонт.

"Моє завдання — цей будинок відновити та надати родині. Якщо нам все вдасться, то за ці роки, що ми орендуватимемо приміщення, зможемо викупити його. І власниця отримає свої гроші, тобто замість неліквідного активу вона зможе його продати й зробити добру справу. Якщо ми не зможемо його викупити, то вона матиме відремонтовану будівлю й орендодавців", — розповів Данило Холявко.

Данило каже, що давно планував допомогти з житлом родині переселенців, в якій батько захищає країну. Знайти таку сім'ю допомогли волонтери, завдяки яким вдалося зв'язатися із владою Маріуполя. Вони й запропонували підтримати дитячий будинок сімейного типу родини Давидових, у яких — одна власна та дев'ятеро прийомних дітей.

"У цій родині батько — військовий. Він з початку повномасштабного вторгнення вже не зміг повернутися додому зі служби — у нього були інші завдання на фронті. Мати якимось чином посадила десятьох дітей у легковик і виїхала з Маріуполя. Спочатку — у Запоріжжя, але там постійного місця проживання не знайшли, тому довелося виїхати за кордон", — розповідає Данило Холявко.

Будинок лагодять за благодійні гроші. Загальна вартість робіт — 40 тис. доларів. Щоб завершити ремонт, волонтери працюватимуть у два заїзди впродовж двох тижнів.

Працюють на об'єкті люди з різних міст України. Ярослав Теленько родом із Черкас. В БУР-таборі працює не вперше. За його словами, такі ініціативи зараз потрібні, адже багато людей залишилися без даху над головою або не можуть відбудувати свою оселю самотужки.

"Збройні сили захищають нас на фронті. Я вважаю, що відповідальність кожного з нас — забезпечити їм надійний тил. Тому все, що ми можемо зробити руками, — це допомагати із житлом переселенцям та людям, які далі мешкають на деокупованих територіях", — каже Ярослав Теленько.

Анна Майорова приїхала з Франції, де зараз навчається, й також долучилася до БУР-табору. Закордоном, розповідає дівчина, також займається волонтерством. Поки тривають канікули, вона вирішила допомогти з цим ремонтом.

"Сьогодні ми намагалися зробити водопровід. Ми свердлили дірки, щоб прикріпити пінопласт, аби воно трималося. Також кріпили дерев’яні дошки, щоб усе було рівномірно", — говорить Анна Майорова.

Допомагають з ремонтом і місцеві жителі. Усього працюють 12 людей, каже координаторка БУР-табору Анастасія Драчук. За два тижні волонтери планують закінчити всі оздоблювальні роботи.

"Тут потрібно пошпаклювати стіни, пофарбувати, закінчити роботи з підлогою (заливання та вирівнювання, щоб десь покласти плитку, а десь — ламінат). Це — наша програма мінімум. Також ми працюватимемо над тим, щоб спроєктувати, які мають бути меблі. Це робитимемо з волонтерами та родиною, яка тут проживатиме", — додала Анастасія Драчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


02.11.2022 Іван Муканик 768
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

543
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2506
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2412 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2219 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2952
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2747 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

568

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1242

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1319

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2128
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

744
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

466
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

829
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43644
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3223
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1154
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2142
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35373 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

325
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

452
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

669
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

807