На Івано-Франківщині волонтери БУР-табору ремонтують житло для десяти дітей з Маріуполя

 Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Угринів, що поблизу Івано-Франківська, волонтери руху "Будуємо Україну Разом" відновлюють будинок для десятьох дітей з Маріуполя. У рідному місті діти мешкали в будинку сімейного типу. З новим помешканням на Прикарпатті їм допомогли благодійники.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця, де працюють волонтери БУРу, передає Фіртка.

Будівлю для дітей з Маріуполя знайшла команда благодійного фонду "Ти є країна". Його керівник Данило Холявко каже, що вільне помешкання в Угринові знайшли у травні 2022 року. Тоді й домовилися із власниками про оренду та ремонт.

"Моє завдання — цей будинок відновити та надати родині. Якщо нам все вдасться, то за ці роки, що ми орендуватимемо приміщення, зможемо викупити його. І власниця отримає свої гроші, тобто замість неліквідного активу вона зможе його продати й зробити добру справу. Якщо ми не зможемо його викупити, то вона матиме відремонтовану будівлю й орендодавців", — розповів Данило Холявко.

Данило каже, що давно планував допомогти з житлом родині переселенців, в якій батько захищає країну. Знайти таку сім'ю допомогли волонтери, завдяки яким вдалося зв'язатися із владою Маріуполя. Вони й запропонували підтримати дитячий будинок сімейного типу родини Давидових, у яких — одна власна та дев'ятеро прийомних дітей.

"У цій родині батько — військовий. Він з початку повномасштабного вторгнення вже не зміг повернутися додому зі служби — у нього були інші завдання на фронті. Мати якимось чином посадила десятьох дітей у легковик і виїхала з Маріуполя. Спочатку — у Запоріжжя, але там постійного місця проживання не знайшли, тому довелося виїхати за кордон", — розповідає Данило Холявко.

Будинок лагодять за благодійні гроші. Загальна вартість робіт — 40 тис. доларів. Щоб завершити ремонт, волонтери працюватимуть у два заїзди впродовж двох тижнів.

Працюють на об'єкті люди з різних міст України. Ярослав Теленько родом із Черкас. В БУР-таборі працює не вперше. За його словами, такі ініціативи зараз потрібні, адже багато людей залишилися без даху над головою або не можуть відбудувати свою оселю самотужки.

"Збройні сили захищають нас на фронті. Я вважаю, що відповідальність кожного з нас — забезпечити їм надійний тил. Тому все, що ми можемо зробити руками, — це допомагати із житлом переселенцям та людям, які далі мешкають на деокупованих територіях", — каже Ярослав Теленько.

Анна Майорова приїхала з Франції, де зараз навчається, й також долучилася до БУР-табору. Закордоном, розповідає дівчина, також займається волонтерством. Поки тривають канікули, вона вирішила допомогти з цим ремонтом.

"Сьогодні ми намагалися зробити водопровід. Ми свердлили дірки, щоб прикріпити пінопласт, аби воно трималося. Також кріпили дерев’яні дошки, щоб усе було рівномірно", — говорить Анна Майорова.

Допомагають з ремонтом і місцеві жителі. Усього працюють 12 людей, каже координаторка БУР-табору Анастасія Драчук. За два тижні волонтери планують закінчити всі оздоблювальні роботи.

"Тут потрібно пошпаклювати стіни, пофарбувати, закінчити роботи з підлогою (заливання та вирівнювання, щоб десь покласти плитку, а десь — ламінат). Це — наша програма мінімум. Також ми працюватимемо над тим, щоб спроєктувати, які мають бути меблі. Це робитимемо з волонтерами та родиною, яка тут проживатиме", — додала Анастасія Драчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


02.11.2022 Іван Муканик 802
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18628
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1673
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1165
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2209
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3778
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1446

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1886

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

628

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1259

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1408
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

319
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

834
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24349
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

554
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

573
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

712
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1602
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7899
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

292
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

734
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1978 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

699