На Івано-Франківщині функціонуватимуть чотири пляжі: де та як безпечно відпочити в купальний сезон

фото: ілюстративне

Прикарпатцям рекомендують дотримуватись основних вимог у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області.
Про це інформує Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області, пише Фіртка.
Станом на 20 травня 2024 року на території Івано-Франківської області до початку літнього періоду планують функціонувати місця масового відпочинку населення:
  • місто Івано-Франківськ – міське озеро по вул. Гетьмана Мазепи,
  • село Поляниця – ТК «Буковель»,
  • місто Галич – Галицький міський пляж на лівому березі річки Дністер,
  • місто Калуш – озеро в міському парку культури і відпочинку ім. І. Франка.
Як зазначають, в цих місцях масового відпочинку купання не здійснюватиметься — на водних об’єктах проводитиметься виключно прокат човнів, катамаранів та інше. Винятком є озеро в туристичному комплексі «Буковель», де планують купальний сезон.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби спільно з представниками територіальних громад проводять комісійні обстеження визначених місць масового відпочинку на водних об’єктах до початку оздоровчого періоду.
"Громадянам варто пам’ятати: через забруднену воду можуть передаватися різні інфекційні хвороби, такі як вірусний гепатит А, холера, шигельоз, ротавірусна та ентеровірусна інфекції, гельмінтози і таке небезпечне захворювання як лептоспіроз.
Тому, важливо обирати безпечні місця для масового відпочинку на водних об’єктах", — йдеться у дописі.
При виборі місця масового відпочинку фахівці радять дотримуватись певних правил:
  • Територія пляжу повинна бути очищеною від сміття та каміння, мати добре фільтрувальний ґрунт.
  • Глибина водоймища у місцях купання повинна становити 0,7 - 1,3 м; дно водоймища повинно бути піщаним, вільним від мулу, водоростей, гострих каменів.
  • Пляж і берег у місці купання повинні бути відлогими й мати рівний рельєф, добре ізольовані та мати захищені від вітру майданчики, обладнані навісами від сонця і пофарбованими тапчанами та лавами.
  • Якість питної води повинна відповідати вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
  • Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 8 години ранку.
  • Контейнери для зберігання побутових відходів слід встановлювати поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної зони.
  • На територіях пляжів необхідно влаштовувати громадські вбиральні. Відстань від громадських вбиралень до місця купання має бути не менше ніж 50 м і не більше ніж 200 м.
  • На території пляжу необхідно встановлювати фонтанчики з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного законодавства.
  • Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку.
  • У місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.
  • На пляжах повинні бути організовані медичні пункти та рятувальні станції.
Прикарпатцям також нагадують про дотримання правил особистої гігієни:
  • Обов’язково мийте руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету.
  • Заходьте у воду і виходьте з води краще завжди у пляжному взутті.
  • Після відвідування пляжу обов’язково мийте ноги.
  • Не варто купатися у водоймах, біля яких стоїть табличка «Купання заборонено». Це свідчить про те, що вода з водойми не відповідає вимогам і може бути небезпечною в епідемічному відношенні.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати


22.05.2024 Діана Струк 1947
Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

427
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

820
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1135 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2604
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1941
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2190

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

256

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

385

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1329

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1314
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1051
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

862
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14722
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

748
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10526
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6238
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

764
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

854
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3005
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

712
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

782
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

685