
В Івано-Франківській області продовжується активна робота з впровадження національного механізму з питань взаємодії суб’єктів, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми.
15-16 січня у Івано-Франківську БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" організував дводенний тренінг "Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми", який відбувся в рамках проекту "Впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області", передає Фіртка.
17 спеціалістів обласного, районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Івано-Франківської області, які відповідають за здійснення оцінки потреб потерпілих від торгівлі людьми та реабілітацію постраждалих осіб підвищили свій професійний рівень знань з питань протидії торгівлі людьми та допомоги постраждалим.
Захід продовжив низку навчань в Івано-Франківській області з метою налагодження ефективної взаємодії працівників державних установ, громадських організацій у наданні комплексної реінтеграційної допомоги і захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також здійснення превентивних заходів щодо попередження торгівлі людьми.
Головною метою тренінгу стало отримання практичних знань та алгоритму взаємодії, а також відпрацювання конкретних дій в наданні допомоги людям, що потрапили в ситуацію торгівлі людьми. Під час проведення тренінгу учасники заходу отримали роз’яснення нормативно - правових актів, що визначають порядок взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи щодо протидії торгівлі людьми. Особливу увагу акцентовано на здійсненні оцінки потреб та складанні плану реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми та надання їм відповідної необхідної допомоги.
У заході взяла участь Ольга Стрельцова – спеціаліст з питань політики та програм протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, яка зазначила, що проект складається з 4-х компонентів. Так, з першим компонентом є створення механізму координації всіх державних структур, органів внутрішніх справ, неурядових організацій в реалізації Закону "Про протидію торгівлі людьми" та відповідних Постанов Кабміну.
Наступний компонент – це навчання, тренінги для держслужбовців, які потім зможуть самостійно передавати отримані знання в питанні виявлення, ідентифікації, реабілітації і створенні відповідних умов реалізації прав постраждалих від торгівлі людьми. Особливу місію тут займають працівники центрів соціальних служб, які безпосередньо допомагають постраждалим успішно реінтегрувати у суспільство.
Тренінг для спеціалістів ЦСССДМ провели Ельвіра Мручковська та Альона Ігнатьєва, представники ГО "Сучасник" з м.Чернівці. Захід відбувся за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Швейцарської Конфедерації, Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні в рамках проекту "Впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області", який реалізує БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" у партнерстві з департаментом соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.