Мінцифри разом із Міносвіти направило місцевим адміністраціям лист про необхідність термінового підключення до інтернету понад 2 тисяч шкіл за рахунок фінансування з освітньої субвенції.
Про це пише Фіртка з посиланням на сайт Кабміну.
У понеділок, 31 серпня, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку інфраструктури Олександр Шелест провів брифінг щодо підключення українських шкіл до якісного інтернету.
За підрахунками Мінцифри, 2 531 українська школа розташована в населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера.
Це означає, що вони не мають можливості під'єднатися до якісного інтернету. Відповідно, в умовах карантину і за необхідності дистанційного навчання, учні та вчителі цих навчальних закладів не зможуть проводити повноцінне інтерактивне навчання.
Для забезпечення якісного дистанційного навчання в умовах карантину, заклади загальної середньої освіти повинні мати підключення до інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с з можливістю зміни на тарифний план зі швидкістю 1 Гбіт/с без оновлення мережевого обладнання.
Крім того, сім’ї, де проживають учні та вчителі, повинні мати технічну можливість під'єднатися до інтернету зі швидкістю не менше 100 Мбіт/с за ринковою ціною. Для цього потрібно, щоб у тих населених пунктах було покриття оптоволоконної мережі.
Минулого тижня Міністерство цифрової трансформації з Міністерством освіти та науки направили спільний лист до керівників обласних державних адміністрацій з повним переліком шкіл, що потребують першочергового підключення до фіксованого інтернету ще до кінця 2020 року.
«Підключення шкіл до мережі інтернет – завдання місцевої влади, і кошти на це повинні виділятися з обласних та місцевих бюджетів. У тому числі, на це може бути направлено фінансування із залишків освітньої субвенції на початок бюджетного періоду», - зазначив Олександр Шелест під час брифінгу.
Для підключення усіх 2 531 школи за підрахунками Мінцифри необхідно до 720 млн грн. Ці кошти можуть бути виділені з залишків освітніх субвенцій, що є в розпорядженні місцевих бюджетів.
«За попередніми оцінками, на підключення цих 2 тисяч шкіл до інтернету необхідно 700-720 млн грн, при цьому залишки освітньої субвенції на 1 січня становили понад 5 млрд грн. З них 1,9 млрд грн - залишки коштів, що мають цільове призначення. Тобто грошей у місцевих бюджетах цілком достатньо. Більш того, станом на 1 липня цього року ці залишки збільшилися і склали 8 млрд грн», - зазначив заступник Міністра.
На Прикарпатті 18 шкіл не мають жодного оптичного провайдера. Мова йде про:
- Гриньківську ЗОШ І ступеня Рожнятівської районної ради;
- Середньомайданський ліцей Ланчинської селищної ради ОТГ;
- Кліщівнянську філію Рогатинського ліцею №1 Рогатинської районної ради;
- Приозерненську ЗОШ І-ІІ ступенів Рогатинської районної ради;
- Долинянську ЗОШ І-ІІІ ступенів Рогатинської районної ради;
- Надіївську ЗОШ I-III ступенів Долинської РДА;
- Філію Войнилівського ліцею Довпотівської гімназії Войнилівської селищної ради ОТГ Калуського району;
- Довговойнилівський ліцей Верхнянської сільської ради ОТГ Калуського району;
- Князівську ЗОШ І- ІІ ступеня Рожнятівської районної ради;
- Чагрівський навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів Рогатинської РДА;
- Середнянську гімназію Войнилівської селищної ради ОТГ Калуського району;
- Луквицьку ЗОШ І-ІІ ступенів Богородчанської районної ради Івано-Франківської області;
- Фитьківський ліцей Переріслянської сільської ради ОТГ;
- Новомартинівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад» Галицької районної ради;
- Ріпненську ЗОШ І-ІІІ ступенів Рожнятівської районної ради;
- Підберезьку ЗОШ І-ІІ ступенів Болехівської міської ради;
- Новомізунську ЗОШ I ступеня Долинської районної ради;
- Церківнянську гімназію Витвицької сільської ради ОТГ Долинського району.
Детальні розрахунки максимальної вартості підключення до оптоволоконних мереж по кожній області та наявні обсяги залишків освітньої субвенції по кожному місцевому бюджету, Мінцифри та МОН також надали у спільному листі до керівників ОДА.