На дорогах Івано-Франківська асфальт сходить разом зі снігом

 

Суворий температурний режим минулої зими в черговий раз негативно вплинув на стан проїжджих частин вулиць і доріг Івано-Франківська, який і так був далеко не ідеальним.

 

А тут ще під час відлиги разом зі снігом з помереженого тріщинами дорожнього полотна буквально «за колесами» авто «пішов» розкришений морозами і водою асфальт, залишивши по собі на дорогах вибоїни і ями.

 

І хоч минулого року міська влада й відмовилась від практики ямкових ремонтів, цьогоріч без них, схоже, не обійтися. Дуже вже багато ям різної величини і глибини залишилось після зими. Та й про поточні  та капітальні  ремонти доріг варто подумати вже зараз, щоб потім знову не  виправдовуватись, що запізно провели тендер і зашвидко  розпочалися осінні дощі з приморозками, пише газета "Західний кур’єр".

 

Ямкові ремонти, звісно, тимчасові. Тому набагато важливіше ретельніше виконувати поточні, середні й капітальні (якщо хочете – вибіркові)  ремонти доріг. Минулого року так званими  вибірковими капремонтами були охоплені найкритичніші, як стверджували депутати міськради й чиновники міськвиконкому, перехрестя й ділянки доріг. Цьогоріч ремонти доріг, за їхніми ж словами, теж залишаються серед головних пріоритетів для міської влади. А тому передовсім  хочеться привернути увагу депутатського корпусу міськради та  її профільних виконавчих органів до ще одного вузького місця внутрішнього транспортного кільця  – вулиці Січових стрільців, яка вже давно потребує ремонту. Особливо на ділянці від вул. Мельника до вул. Коновальця, де до того ж по окремій смузі назустріч загальному транспортному потоку організовано рух маршрутних транспортних засобів.

 

З капітальним ремонтом вулиці Січових стрільців якось не щастило. Щось подібне востаннє тут провели у 1996 році. Тоді старе покриття зняли за допомогою орендованої в Польщі дорожньої фрези і асфальтоукладачем спеціалізованого управління механізації будівництва настелили нове асфальтобетонне покриття.

 

Згодом інтенсивний рух транспорту доволі швидко почав його деформувати і руйнувати. У 2006 році вулицю Січових стрільців на всій її довжині запланували у капремонт. Однак саме тоді відбувалися вибори міського голови, і після зміни влади новий склад міськвиконкому плани попередників так і не втілив. Тож щороку на весні ямковість на вул. Січових стрільців усували ямковим ремонтом і видимі дефекти дорожнього покриття перекривали  новим асфальтом під час щорічних поточних ремонтів, яких вистачало акурат до наступної весни. Така тенденція, на жаль, залишається незмінною і досі. Можливо, настав вже нарешті час покласти їй край?

 

Відповідь на це питання можуть дати ті депутати міськради й посадовці міськвиконкому, які складатимуть, погоджуватимуть й затверджуватимуть так звані титульні списки на проведення поточних і (вибіркових) капітальних ремонтів доріг. При цьому їм також варто було б звернути свою увагу на початок вулиці Коновальця, яку востаннє теж ремонтували у 2006-2007 роках, і дорожнє полотно якої на ділянці до вул. Сахарова, здається, взагалі втратило свою несучу здатність. Колеса автомобілів з-під асфальту  повитискали там глинисту землю. Доцільно було б продовжити розпочате й вибрати ще одну ділянку для капремонту на вул. Галицькій з перехрестям вулиць Василіянок і Північного бульвару імені О.С. Пушкіна.

 

Логічно було б  відремонтувати й перехрестя вулиці Тичини, яке з’єднує обидві відремонтовані у попередні роки частини вулиці Новгородської. Зрештою, не варто забувати, що минулого року навіть не розпочались заплановані «вибіркові» капремонти частин вулиць Івана-Павла ІІ та вул. Гординського. Не кажучи вже про те, що, допоки зовнішні об’їзні вулиці Івасюка та Набережна імені Стефаника не передані на баланс облавтодору, їх теж щороку доведеться ремонтувати містові.

 

 

Читайте також:

Весна прийшла ремонти принесла


12.03.2012 2297 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

864
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1469
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3296 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2581
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3448
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2996

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

343

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

808

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

812

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1435
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3251
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20747
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

972
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

500
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

571
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1129
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5826
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

256
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3628 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

683 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1012
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1359 2