На допомогу абітурієнтам: професії оновленої України

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги. Зважаючи на зміну ситуації на ринку праці, труднощі з працевлаштуванням, розмови про об’єднання університетів, зробити перший крок у професію цьогорічним випускникам без допомоги буде нелегко.

На основі поточних тенденцій експерти прогнозують, що найпотрібнішими в Україні після війни будуть будівельники, архітектори, інженери, енергетики, програмісти, нафтовики тощо.  Але, щоб бути фахівцем у цих сферах, потрібна насамперед відповідна освіта.

Професії, на які найближчими роками буде реальний і сталий попит, найбільш широко на теренах заходу України представлені в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ).

Почнемо з енергетиків і нафтовиків, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність країни після війни та відбудову енергетичних об’єктів.

У ІФНТУНГ вступники зможуть освоїти особливості нафтогазової справи та обладнання, альтернативної енергетики, розробки власних родовищ, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, геології та геофізики. Провідні нафтогазові та енергетичні компанії України (НАК Нафтогаз, АТ Укрнафта, Укргазвидобування, ДТЕК й ін.) стимулюють кращих студентів стипендіями.

Значна кількість інфраструктури в країні потребує відновлення та модернізації. Потребу у фахівцях будівельної сфери університет готовий закрити підготовкою спеціалістів у сфері архітектури та містобудування, будівництва, зокрема енергоефективних споруд, супутніх для будівництва професій.

Сфера ІТ продовжує розвиватися, тож попит на кваліфікованих фахівців у галузі програмування, аналітики та кібербезпеки зростатиме. Підготовка фахівців в ІТ-сфері належить також до переваг ІФНТУНГ. Цьому сприяє потужна команда викладачів та стейкхолдерів. До слова, нещодавно університет одержав відзнаку «Золотий освітній партнер 2023 року» від відомої в Україні і за кордоном ІТ-компанії «Soft Serve».

Університетський пріоритет  – це інженери, оскільки саме вони – двигуни прогресу. Інженери працюють у різних сферах виробництва й промисловості: машинобудуванні, нафтогазовій сфері, будівництві тощо та задіяні буквально на кожній стадії створення продукту чи конструкції. ІФНТУНГ готує інженерів: конструкторів, технологів, проєктувальників, енергетиків, електриків, робототехніків, нафтовиків, інженерів у сфері телекомунікацій тощо. Здібні та перспективні майбутні інженери в рамках дуальної форми навчання працевлаштовуються за фахом зі студентської лави.

Широко представлені в ІФНТУНГ й інші спеціальності, 11 з них – унікальні для нашого регіону. Університетська спільнота переконана, що для відбудови післявоєнної країни потрібні будуть і економісти, і екологи, і маркетологи, і управлінці, і перекладачі, і документознавці, і фахівці туристичної сфери. Кожен, хто здобуває вищу освіту і прагне бути добрим фахівцем, буде корисним для країни. 

Проте, якщо у вас розвинене просторове мислення,  логіка та ви маєте технічний склад розуму й схильність до точних наук, обирайте спеціальності, які так потрібні для відновлення Батьківщини після війни!

Дізнайтеся більше про спеціальності ІФНТУНГ: 

https://nung.edu.ua/department/pryymalna-komisiya/01-cpetsialnosti-osvitni-prohramy

Реклама

Фотогалерея


19.03.2024 1971
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1467
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665