На дні моря 14 мільйонів тонн мікропластику

Щороку велика кількість пластику потрапляє в океани, забруднює моря, засмічує пляжі та загрожує дикій природі. Забруднення пластиком виявлено навіть у найвіддаленіших регіонах Землі, таких як Антарктида, в найглибших частинах океану.

Але мало відомо про пластик, що знаходиться на морському дні.

Нове дослідження австралійського національного наукового агентства CSIRO, яке опубліковане в журналі Frontiers in Marine Science у понеділок, пролило трохи світла на цю проблему, підрахувавши, що на дні океану знаходиться 14 мільйонів тонн мікропластику.

За даними дослідження, на дні у 35 разів більше пластику, ніж плаває на поверхні.

Вчені кажуть, що дані дослідження є першою глобальною оцінкою мікропластику на морському дні - шматків пластику, зношених елементів, крихітні фрагменти розміром менше ніж 5 міліметрів (0,19 дюйма).

За допомогою роботизованого підводного човна команда зібрала зразки глибоководних відкладень глибиною до 3000 метрів із шести місць у Великій Австралійській затоці, на відстані до 380 кілометрів (236 миль) від узбережжя Південної Австралії.

Аналіз 51 відібраної проби показав, що на грам осаду в середньому припадає 1,26 мікропластикових шматків. Дослідники кажуть, що сьогодні виявили мікропластику у 25 разів більше, ніж під час попередніх глибоководних досліджень.

Джастін Баретт з "Океанів і атмосфери" CSIRO, яка очолила дослідження, заявила у своїй промові:

"Навіть глибокий океан бореться з проблемою забруднення. Пластик, який потрапляє в океан, руйнується, перетворюючись на мікропластик", - сказала вона. "Результати показують, що мікропластик дійсно опускається на дно океану".

Вчені назвали пластикову підстилку "однією з ключових екологічних проблем цього покоління", і визнали на міжнародному рівні.

Пластик - це стійке забруднення, яке завдає шкоди дикій природі, самому океану, і зростає занепокоєння щодо потенційних ризиків для здоров’я, які він створює для людей.

Очікується, що проблема лише погіршиться, оскільки виробництво пластмас та забруднення в найближчі роки зросте.

Одне з недавніх досліджень показало, що навіть якщо ми приступимо до негайних і скоординованих на глобальному рівні зусиль щодо зменшення споживання пластику, до 2040 року все одно залишиться 710 мільйонів тонн пластику, який забруднює навколишнє середовище.

Доктор Деніз Хардесті, головний науковий співробітник і співавтор дослідження, заявила, що вони "були здивовані тим, що спостерігають високі мікропластичні навантаження в такому віддаленому місці".

Дослідження показують, що пластик може накопичуватися на морському дні, опускаючись через товщу води або через течії, які транспортують мікропластик вниз підводними каньйонами до глибин моря.

"Наші дослідження показали, що глибокий океан є смітником для мікропластику", - сказав Хардесті. "Визначивши, де і скільки є мікропластику, ми отримуємо кращу картину масштабу проблеми".

Основні зразки взяли у березні та квітні 2017 року з глибини 1655 м (5400 футів) - 3062 м (10000 футів). Потім дослідники масштабували свої дані, вилучені біля берегів Австралії, щоб отримати загальну оцінку ваги мікропластиків у глибоководних відкладах і досягли оцінки в 14,4 мільйона метричних тонн - оцінка, на їхню думку, є консервативною, оскільки місце розташування віддалене від міських центрів з населенням.

Хоча результати показують величезну кількість мікропластиків на морському дні, дослідники кажуть, що це лише частка загальної кількості пластику, який щорічно скидається у світові моря.

За повідомленням  Світового економічного форуму, близько 150 мільйонів тонн пластику вже плавають у наших океанах, щороку додатково надходить  вісім мільйонів тонн.

І дослідники кажуть, що більша частина пластику, який потрапляє в океан, швидше за все опиняється на узбережжі, а не на поверхні або дні океану.

Результати показують, що як ніколи актуальним є пошук ефективних рішень, щоб зупинити забруднення пластиком до того, як воно дійде до Світового океану, і слід в цілому скоротити використання пластику, стверджує Hardesty.

"Це допоможе розробляти стратегії поводження з відходами, змінити поведінку та шукати можливості зупинити потрапляння пластику та іншого сміття в наше середовище", - сказала вона. "Уряду, промисловості та громаді потрібно співпрацювати, щоб значно зменшити кількість сміття, яке ми бачимо вздовж наших пляжів та в наших океанах".

за матеріалами CNN


06.10.2020 7882
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269