На дні моря 14 мільйонів тонн мікропластику

Щороку велика кількість пластику потрапляє в океани, забруднює моря, засмічує пляжі та загрожує дикій природі. Забруднення пластиком виявлено навіть у найвіддаленіших регіонах Землі, таких як Антарктида, в найглибших частинах океану.

Але мало відомо про пластик, що знаходиться на морському дні.

Нове дослідження австралійського національного наукового агентства CSIRO, яке опубліковане в журналі Frontiers in Marine Science у понеділок, пролило трохи світла на цю проблему, підрахувавши, що на дні океану знаходиться 14 мільйонів тонн мікропластику.

За даними дослідження, на дні у 35 разів більше пластику, ніж плаває на поверхні.

Вчені кажуть, що дані дослідження є першою глобальною оцінкою мікропластику на морському дні - шматків пластику, зношених елементів, крихітні фрагменти розміром менше ніж 5 міліметрів (0,19 дюйма).

За допомогою роботизованого підводного човна команда зібрала зразки глибоководних відкладень глибиною до 3000 метрів із шести місць у Великій Австралійській затоці, на відстані до 380 кілометрів (236 миль) від узбережжя Південної Австралії.

Аналіз 51 відібраної проби показав, що на грам осаду в середньому припадає 1,26 мікропластикових шматків. Дослідники кажуть, що сьогодні виявили мікропластику у 25 разів більше, ніж під час попередніх глибоководних досліджень.

Джастін Баретт з "Океанів і атмосфери" CSIRO, яка очолила дослідження, заявила у своїй промові:

"Навіть глибокий океан бореться з проблемою забруднення. Пластик, який потрапляє в океан, руйнується, перетворюючись на мікропластик", - сказала вона. "Результати показують, що мікропластик дійсно опускається на дно океану".

Вчені назвали пластикову підстилку "однією з ключових екологічних проблем цього покоління", і визнали на міжнародному рівні.

Пластик - це стійке забруднення, яке завдає шкоди дикій природі, самому океану, і зростає занепокоєння щодо потенційних ризиків для здоров’я, які він створює для людей.

Очікується, що проблема лише погіршиться, оскільки виробництво пластмас та забруднення в найближчі роки зросте.

Одне з недавніх досліджень показало, що навіть якщо ми приступимо до негайних і скоординованих на глобальному рівні зусиль щодо зменшення споживання пластику, до 2040 року все одно залишиться 710 мільйонів тонн пластику, який забруднює навколишнє середовище.

Доктор Деніз Хардесті, головний науковий співробітник і співавтор дослідження, заявила, що вони "були здивовані тим, що спостерігають високі мікропластичні навантаження в такому віддаленому місці".

Дослідження показують, що пластик може накопичуватися на морському дні, опускаючись через товщу води або через течії, які транспортують мікропластик вниз підводними каньйонами до глибин моря.

"Наші дослідження показали, що глибокий океан є смітником для мікропластику", - сказав Хардесті. "Визначивши, де і скільки є мікропластику, ми отримуємо кращу картину масштабу проблеми".

Основні зразки взяли у березні та квітні 2017 року з глибини 1655 м (5400 футів) - 3062 м (10000 футів). Потім дослідники масштабували свої дані, вилучені біля берегів Австралії, щоб отримати загальну оцінку ваги мікропластиків у глибоководних відкладах і досягли оцінки в 14,4 мільйона метричних тонн - оцінка, на їхню думку, є консервативною, оскільки місце розташування віддалене від міських центрів з населенням.

Хоча результати показують величезну кількість мікропластиків на морському дні, дослідники кажуть, що це лише частка загальної кількості пластику, який щорічно скидається у світові моря.

За повідомленням  Світового економічного форуму, близько 150 мільйонів тонн пластику вже плавають у наших океанах, щороку додатково надходить  вісім мільйонів тонн.

І дослідники кажуть, що більша частина пластику, який потрапляє в океан, швидше за все опиняється на узбережжі, а не на поверхні або дні океану.

Результати показують, що як ніколи актуальним є пошук ефективних рішень, щоб зупинити забруднення пластиком до того, як воно дійде до Світового океану, і слід в цілому скоротити використання пластику, стверджує Hardesty.

"Це допоможе розробляти стратегії поводження з відходами, змінити поведінку та шукати можливості зупинити потрапляння пластику та іншого сміття в наше середовище", - сказала вона. "Уряду, промисловості та громаді потрібно співпрацювати, щоб значно зменшити кількість сміття, яке ми бачимо вздовж наших пляжів та в наших океанах".

за матеріалами CNN


06.10.2020 7796
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

480
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1082
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2307
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1259
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1821 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2860

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

599

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

680

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1599

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1582
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

403
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18309
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1270
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3607
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

978
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10735
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6528
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1140
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

401
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

635
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3254
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

957