На четвертій стадії раку прикарпатці зробили унікальну операцію (відео)

Україна – єдина країна Європи, де тестують унікальну систему лікування онкології, навіть на четвертій стадії захворювання. Операцію роблять безкровно в Інституті раку – лапароскопічно.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, пацієнти після проведення такої операції можуть прожити шість-сім років, пише Фіртка.

Спеціальна голка проходить через стінку печінки і дістається прямо середини метастазу. Висока температура на кінці унікального поки що інструмента буквально випалює злоякісну пухлину. Опік  звісно буде, але вже за місяць зарубцюється і ракові клітини не підуть далі. 

Найдивніше в цій операції - самі пацієнти, бо в їхніх діагнозах ідеться про четверту стадію раку. Унікальну процедуру зробили мешканці Коломиї Івано-Франківської області Любові. Їй видалили частину кишківника та пухлину печінки, однак рак устиг дати метастаз у печінку. Жінка погодилася на незвичну операцію. По-перше, йдеться про печінку. Часто під час втручання в цей орган - пацієнти помирають прямо на операційному столі. Та й повноцінне хірургічне втручання в печінку можуть провести лише п’ять клінік на всю Україну. По-друге, скальпель у цій операції майже не застосовується. Ідеться про лапароскопічне радіочастотне винищення метастазів і пацієнт уже на другий день може йти додому. По-третє, метод дозволяє лікувати людей із четвертою стадією раку.

Проте цю інноваційну японську технологію використовують тільки в Японії і Україні. "Імідж нашого закладу високо характеризує наукових співробітників, спеціалістів. Нас знають далеко. І в Японії також. Україна давно привертає увагу японців", - повідомила директор Інституту раку Олена Колесник. 

Під час унікальної операції завідувач відділення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, інтервенційної радіології Андрій Лукашенко не використовував скальпелів і ножів. Замість них - комп’ютери. Хірург візьме скальпель до рук один раз – із самого початку, щоби ввести в черевну порожнину порти, через які отримає доступ до потрібних органів. 

Хто б міг подумати, безглузда плямка і є тим страшним раком, який може коштувати життя. Лікарі вводять через порт спеціальну голку. Це саме через неї  метод називають інноваційним. Голка - найтонший такий інструмент у світі, а тому, за словами лікарів, більш прицільна і може видаляти менші за розміром пухлини. "На кінці цієї голки ми маємо ще такий зонтик, який розширює зону розрушення пухлини. Він вводиться в пухлину і подається на кінці зонтика дуже висока температура", - розповів спеціаліст.

У підсумку пухлина була зруйнована. "Якщо метастаз більше трьох сантиметрів уже такий метод не може бути застосований. Тоді вже - тільки видаляти частину печінки. Самостійно ця методика дає шанс вилікуватись в 30% випадків. Додавання хіміотерапії підвищує шанс вилікування до 50-60%", - додав хірург Лукашенко.

Цифри справді дивовижні. Те, що раніше звучало як смертний вирок, тепер більше ніж у половині випадків піддається лікуванню. І головне - цей апарат знаходиться у Києві. "Ми вже застосували його у більше тридцяти хворих. Ця технологія має переваги над тим, що були розроблені десять років тому", - переконує Андрій Лукашенко.

Одна з цих 30 – Любов із Коломиї. Лікарі дають жінці хороші прогнози. "Якщо так піде далі, вона завтра-післязавтра вона вже буде дома", - прогнозує Лукашенко. 

а на цьому радісні новини слід перервати. Коштує цей апарат близько 40 тисяч доларів, а ще ті надтонкі голки, які зруйнували пухлину - одноразові. Кожна коштує від 600 доларів. І нарешті, головне - дивотехніку Україні надали тимчасово. Безкоштовно Україна використовує його тільки на час тестування методу. За місяць контракт на використання приладу добігає кінця. І якщо подовжити його не вдасться, невідомо чи зможе клініка придбати такий апарат. Ефект від нового способу, кажуть лікарі, уже бачать.

Лише за минулий рік в Україні зареєстрували 169 тисяч нових звернень. Половина з цих пацієнтів до цього дня не дожили. 


11.02.2019 1462
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12221 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1423
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

761
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5908
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1624
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1477

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

546

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1183

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1086
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

436
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

551
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1475
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

512
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

781
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5822
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12624
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

417
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

400
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

716 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1167