На Богородчанщині від грибка та мокрих підвалів руйнується нова школа (ВІДЕО)

У селищі Солотвин Богородчанського району руйнується нова школа. Два корпуси з трьох здали в експлуатацію у 2006-му році. Їх з’їдає сирість та грибок.

За словами директора Солотвинського навчально-виховного комплексу Мирослава Гуменяка, вже розроблено два проєкти, аби врятувати школу. Аби вони були профінансовані, потрібно оновити кошторис, бо останній раз вартість робіт рахували ще у 2016 році. В обласній адміністрації через реорганізацію структури, каже директор НВК, не можуть визначитися, хто має це робити, пише Фіртка з посиланням на Суспільне: Карпати.

У 2006-му році в експлуатацію не здали корпус зі спортзалом та їдальнею. Також у школі не працює протипожежна система і відсутнє водовідведення. Через це у підвалі постійно вода, а на стінах – грибок. Воду періодично відкачують насосами. Попри це, вологість та пліснява руйнують перший поверх 14-річного навчального закладу.

Галина Шимон – бабуся двох учнів Солотвинського навчально-виховного комплексу: четвертокласниці та майбутнього першачка. Каже, батьки постійно звертаються в різні інстанції. Нещодавно написали листа Прем’єр-міністру України. Жінка зауважує, що через грибок та постійно мокрі підвали діти у школі частіше хворіють. Її онучка вже двічі мала запалення легень.

"Хто хворіє на гострі респіраторні захворювання, хто – на грип. Звичайно, що нам, жителям селища, болить те, що школа з 2006 року, нова практично, а знаходиться в такому запущеному стані", – пояснює Галина Шимон.

Найбільше руйнується корпус, який не здали в експлуатацію. Тут відсутня вентиляція в актовому та спортивному залах, не підключено світло. Сюди не підведена вода. Втім, ці приміщення опалюються.

За словами вчителя фізкультури Ігоря Кріцака, заняття тут проводять на свій страх і ризик – офіційно експлуатувати спортзал не можна: "Ми не можемо нормально провести повноцінний урок, тому що мусимо відкривати вікно. Весь конденсат, коли діти бігають, тече по стінах, все мокре. В туалет діти мусять ходити в другий корпус, тому що цей корпус не запущений, води немає. Важко дітям дихати".

Директор Солотвинського навчально-виховного комплексу Мирослав Гуменяк розповідає, що заклад підготував два проєкти за програмами регіонального розвитку та субвенції урядової програми "Спроможна школа для кращих результатів". Аби взяти у них участь, потрібно переробити кошторис.

"Кошторис в нас на даний час ще є станом на 2016 рік. На сьогодні суми змінились. Змінити кошторис може організація, яка має ліцензію. Для цього потрібні кошти на оплату цієї процедури. Сьогодні в нас була нарада в голови РДА. Вирішили, що протягом двох днів влада шукає організацію, яка би взялася робити зміну кошторису по гарантійному листу, оскільки вирішується питання остаточно, хто буде фінансувати", – розповідає Мирослав Гуменяк.

Наразі завершують проєктно-кошторисну документацію для систем водовідведення у школі. За словами заступника голови Івано-Франківської ОДА Василя Івасика, 1 мільйон 200 тисяч гривень, які потрібні на ці роботи, візьмуть з екологічного фонду.

Також Василь Івасик роз’яснив ситуацію щодо кошторису: "Кошторис поки що переробляти не потрібно. Цей кошторис попадає під програму, яка розроблена Кабміном – "спроможні школи". Завтра директор школи приїжджає до нас, ми його відкорегуємо і попадаємо на затвердження Кабінету міністрів. Ця програма передбачає завершення будівництва в поточному році. Екологічний фонд, я сподіваюсь, що ми до липня-серпня ці кошти освоїмо, і школа буде в нормальному стані".

Голова Богородчанської РДА Дмитро Мариневич пообіцяв прокоментувати ситуацію в понеділок, 2 березня.


28.02.2020 1433
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1423 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1720 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2524
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2331 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1132

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1923
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

305
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

925
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

950
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1976
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35178 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

296
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

510
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

653
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

969