Музика авіаційних моторів та балет з роботами: організатори розповіли, чим дивуватиме PORTO FRANKO 2018 (фото+відео)

Сьогодні, 5 березня в міжнародному аеропорту Івано-Франкіська організатори PortoFranko 2018 розповіли про цікавинки цьогорічного фестивалю.

А буде їх дуже багато, інформує кореспондент Фіртки.

Інтригуючою вийшла і сама зустріч з організаторами: на стійці реєстрації журналістам видали посадкові талони, всі пройшли митну перевірку та проїхались шатлом злітною полосою аеропорту.

За словами президента фестивалю Романа Григоріва, Івано-Франківськ будуть робити не тільки туристичним центром, а й футуристичним.

"Тема повітря була вибрана не випадково, адже повітря - це життя. Цьогоріч ми доповнюємо наш порт повітрям, яке є рухом та життям, - відзначив Р.Григорів. - Уявіть, що авторські креслення генія літакобудування Олега Антонова перетворяться на мистецькі артефакти “PORTO FRANKO-2018”. Більше того, друзями та учасниками цієї акції-програми стане бригада тактичної авіації. А міжнародний аеропорт Івано-Франківськ перетвориться на мультидисциплінарний центр сучасного мистецтва.

PORTO FRANKO 2018 стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка.

Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ, залізничний вокзал,  завод Промприлад. 

У центрі цьогорічного фестивалю ряд мультижанрових перформансів: аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка та сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті фестивалю «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучаннями наживо авіаційних моторів та голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнеться в унікальному балеті за участі танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра.

Фестиваль 2018 року представить і культові вистави від метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса та «Чайка» Оскараса Коршуноваса.

Водночас PORTO FRANKO 2018 готує власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформер Юлія Міхалі.

Масштабні візуальні та аудіо інсталяції у міському просторі від українських та європейських художників, перформанси та хепенінги із залученням туристів та жителів міста як співучасників інтерактивних проектів – усе це своєрідна світлосигнальна система нашого мистецького аеропорту PORTO FRANKO 2018.

Генеральний директор проекту Ростислав Держипільський наголошує, що авторитет фестивалю невпинно зростає.

"Це підтверджують топові імена митців, що стануть цього року резидентами повітряного простору", - говорить Р. Держипільський.

Генеральні партнери фестивалю -  Благодійний фонд «Україна Інкогніта» та Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

"Ми дуже дякуємо цим людям, які підтримують нас і дарують всім цей прекрасний фестиваль", - відзначив Роман Григорів.

Фотогалерея


05.03.2018 4160
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2788
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20941
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1830
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1306 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3979

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

615

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2082

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

772

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1374
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

434
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

959
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

695
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8144
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

688 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790