У Івано-Франківську відбулося чергове відкрите засідання робочої групи, яка має на меті сформулювати місію Івано-Франківська «Багате місто багатих людей».
Цього разу гостем молоді був директор газети «Репортер», у минулому — один із найяскравіших радіодіджеїв «Західного полюсу» Володимир Калин.
Володимир Калин висловив кілька оригінальних ідей, як привабити до облансого центру Прикарпаття людей і зробити його багатим та успішним.
— У Польщі в горах є штучно створене озеро розміром, як наше Бурштинське море. Було б цікаво, якби в Івано-Франківську створити величезну, чисту водойму з новітньою інфраструктурою, куди б з’їжджалися відпочивати люди із Західної України та Східної Європи., — зазначив Володимир Калин. — Крім того, вже сьогодні в Івано-Франківську є близько 20 молодих фахівців, які роблять програми для Іноземних компаній. Їх зарплати суттєво більші від керівників івано-франківських підприємств та перших осіб області. Навколо таких фахівців потрібно об’єднувати обдаровану молодь вчити її і формувати ІТ-компанії. Таким чином, збагачуючись, фахівці з комп’ютерних технологій збагачуватимуть місто.
Крім того, директор газети “Репортер” назвав мудрою ідею створити пішохідний центр, як у розвинутих європейських містах:
— Там ніхто 100 метрів до магазину не їде автомобілем. Також класно би було зробити «Івано-Франківський зелений коридор», щоб можна було прогулятися від вокзалу до парку Шевченка не натрапивши жодного разу на транспорт (маршрут може бути іншим). Оригінальною є ідея Різдвяних ярмарків. У Венеції їх організовують для того, щоб залучити туристів у період, коли зменшений їхній потік.
Чекає на втілення “саме в Івано-Франківську” і величезна літня сцена для проведення міжнародних фестивалів. На ній власними силами можна проводити один фестиваль у рік, схожий на «Юрмалу». Там могли б відбуватися всеукраїнські кубки КВК, конкурси краси, пісенні, байкерські та іншого роду фестивалі.
Також Володимир Калин висловив й ідею перенесення музею із Галича до Івано-Франківська:
— Неподалік від Києва у Пирогово є Музей національної архітектури й побуту. Подібний музей під відкритим небом є за Івано-Франківськом в напрямку Галича. В тому місці даний музей не ефективний. Пропоную перенести його в Парк Т.Г. Шевченка, а також кожних вихідних залучати трьох або чотирьох майстрів мистецтва, які у старовинних хатах проводили б майстер-класи із народних промислів. Це би була неповторна родзинка Івано-Франківська. Та, щоб це зробило місто багатшим, необхідно навколо такого парку-музею створити діяльність, пишуть Вікна.