
Нещодавно Руслан Марцінків, голова Івано-Франківська, закликав містян пересідати з авто на велосипеди.
До слова, очільник міста також часто користується двоколісним, пише Фіртка.
Зокрема, щоп’ятниці він із заступниками проводить інспекцію містом саме на велосипедах.
Адже, криза з пальним в Україні може тривати не один день, а велосипед є хорошою можливістю зекономити кошти та й їзда на ровері гарно позначається на здоров’ї.
«Моя давня мрія – щоб франківці замість своїх бензинових «конячок» більше послуговувалися вело- та комунальним транспортом. Це одна з добрих європейських традицій, які ми спокійно можемо перейняти», – зазначив міський голова.
Між іншим, з його слів, останні п’ять років в Івано-Франківську активно розвивали велосипедну інфраструктуру. У місті чимало велодоріжок та велопарковок.
Журналістка Фіртки поспілкувалася з франківцями, які часто використовують велосипед. Зокрема, вияснили, чи комфортно їм їздити на двоколісному транспорті в Івано-Франківську.
«Мені дуже подобається їздити на велосипеді. Відчуваю себе незалежною і швидкою, як блискавка. Пригадую, як вперше спробувала "дорослий" велосипед - це був великий татків ровер з рамою. Навіть зараз не розумію, яким чином я спромоглася підлізти під раму і відразу самостійно поїхати. Ось просто підлізла під раму і поїхала, і все це влітку перед першим класом!
Це відчуття впевненості у своїх силах та безпечність малої дитини підіймають настрій завжди, коли є можливість покрутити педалі. Щаслива, що в Івано-Франківську є велодоріжки та міський голова дає гарний приклад, користуючись двоколісним», - каже Ірина Вітенко.
Жінка розповідає, що із задоволенням підтримує всі велозаходи, бо це здорово. Крім того, вважає, що їздити велосипедом – це добра звичка, яка покращує і людське здоров’я, і «екологічність» міста.
«Також сподіваюся, що і на моїй вулиці ім. В. Івасюка буде велодоріжка і поїздка на роботу стане безпечнішою», - підсумовує велосипедистка.
Про свій досвід із велоїздою розповів й франківець Ігор Бартків.
«Велосипедом їздив до роботи цілий рік. Ще й дітей у садок, на футбол, у парк на рамі возив. В цьому світі все пізнається в порівнянні. Тому, у порівнянні з нічим, франківська велоінфраструктура, звичайно, може когось вразити.
Хоча, на жаль, навіть ті невеликі ініціативи не завжди прижились. Так, кудись поділись спеціальні зони на перехрестях для зупинки велосипедів перед рештою трафіку. Можливо, вандали понищили тих декілька зон ремонту і підкачки коліс в середмісті.
Проте, я вірю, що прогрес не зупинити і Франківськ, як і решта країни, вимушено пересяде на «залізних коней». Бо ж українці добре вміють рахувати кожну копійку. А, коли є нагода зекономити, то її точно не пропустять», - каже Ігор Бартків.
Руслан Пазинюк, іванофранківець, який проїхав по місту вже понад 8 тисяч кілометрів, також розповів про плюси та мінуси такої їзди в Івано-Франківську.
«На велосипеді їжджу вже протягом десяти років. Мешкаю в центрі Франківська, є машина, однак все одно надаю перевагу велосипеду, особливо, коли пересуваюсь по центру міста.
У веломарафонах участі не брав, однак за день проїжджаю в середньому 30 кілометрів. Дуже спрощує пересування наявність електродвигуна», - розповідає чоловік.
Однак, велосипедист також ділиться, що не дозволяє їхати містом на велосипеді своїй дитині і дуже переживає, коли їде дружина, бо вважає, що в Івано-Франківську це не цілком безпечно.
«Були б ще відповідні дороги для велосипедистів. Бо ті існуючі нібито велосмуги в бруківці, яка «танцює» під колесами ровера просто сором жахливої якості. Лише на міському озері, де є асфальтове покриття – там ок. Решта, де бруківка – їзда зі звуковим супроводом від бруківки.
Єдине місце, на мій погляд, де її нормально поклали – парк Шевченка, але зараз там стільки людей, в тому числі з дітьми, що не поїздиш.
Більшість ганяють по тротуарах, цим самим створюють небезпеку перехожим, особливо на стометрівці, де багато діток. Це меганебезпечно. Збити дитину, яка вибігла – секундне діло», - ділиться чоловік.
Велосипедист переконаний, що, коли будуть відповідні умови, роверистів в місті одразу ж побільшає.
«Велосипед – учасник руху, але велосмуги в нас на узбіччі дороги з такими ямами, що зуби можна повибивати. Коли створять добрі умови – велосипедисти з’являться, як гриби після дощу», - підсумував Руслан Пазинюк.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Виділять кошти з держбюджету: дитячий садок у мікрорайоні «Каскад» обіцяють добудувати за два роки
Один з найкращих в Україні: в Тисменицькій громаді відкрили новий дитячий садок
Дитсадок «Подоляночка»: відомо, коли почнеться реєстрація дітей у відновлений заклад
Новий дитсадок у Крихівцях планують відкрити до Дня міста Івано-Франківська