МОЗ: Полонений моряк з Прикарпаття потребує лікування

Адвокати пораненого моряка Андрія Ейдера подали клопотання на його вивезення з Росії для лікування. Хлопець потребує комплексної діагностики.

Про це йдеться у висновку українського МОЗ на запит адвоката військовополоненого, який отримала ТСН.

Українські медики, вивчивши надані російською стороною медичні висновки, а також інформацію, отриману шляхом опитування хлопця, дійшли попереднього висновку про наступні діагнози: "Осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна (ушкоджено м'язи стегна, чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, дефект м'яких тканин по передній поверхні, осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба, чужорідне тіло в нижній третині лівого стегна. Частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см… По симптоматиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеню тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому".

Українські медики нарікають, що у Керчі хлопцю, вочевидь, було надано неповну допомогу, адже чужорідні тіла та нежиттєздатні тканини з кінцівок мали витягти. Лікарі кажуть, що кульгання та очевидне відчуття болю під час ходьби свідчить про негативні наслідки, що розвиваються через уламки в тілі.

"Задля забезпечення лікування та реабілітації, хворий Ейдер Андрій Дмитрович потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому, ультразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп'ютерної томографії нижніх кінцівок... Хворий також потребує неврологічного лікування. Необхідно уточнити характер судом, на які він скаржився під час опитування", - зазначається у висновку і наголошується на необхідності операції.

Медики МОЗу кажуть, що вочевидь ці дії неможливо провести в межах СІЗО і пропонують виконати зазначений комплекс дій у лікарнях МОЗ чи Міноборони України. Також зазначається, якщо Ейдера неможливо доправити в Україну, та таке високотехнологічне лікування можливе у московському Інституті Скліфосовського або аналогічних закладах на території РФ.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру "Дави його, бл*дь". Опубліковано відео тарану росіянами українського буксиру, тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму. Доля полонених: "суд" в окупованому Криму заарештував усіх 24 українських моряків на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.


Читайте також:

Батьки моряка, якого поранили та взяли у полон росіяни, живуть на Прикарпатті

Керівництво Надвірнянського району посприяло в оформленні соцдопомоги родині полоненого українського моряка


01.02.2019 1801 3
Коментарі (3)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12961 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1481
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

806
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5988
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1659

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

580

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1404

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1115
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

470
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

592
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1510
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

539
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

821
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5856
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13215
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

153
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

472
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

741 2