Мости своїми силами, електронний щоденник та якісна медицина для сіл: прикарпатські ОТГ розповіли про свої успіхи

15 серпня в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках «Презентації кращих практик та проєктів прикарпатських ОТГ» три громади розповіли про свої цікаві напрацювання.

Про це повідомили в Центрі, пише Фіртка.

Будують і ремонтують інфраструктуру усі ОТГ. Активним цей процес є завдяки коштам інфраструктурної субвенції. А у Ланчинській громаді, наприклад, до цього процесу прямо залучені зацікавлені мешканці. Тут своїми силами за два роки збудували два мости через річку Прут, які вирішили проблему доступності.

«Вирішити всі проблеми, які накопичувались роками, одразу неможливо. Коштів завжди бракуватиме. Але якщо це потрібно людям і з ними говорити, то вони також долучаються до спільної роботи», - говорить голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

Він же додає, що минулого року у Ланчині фактично збудували 12 метровий міст через річку Слобушницю, який відрізав частину селища і люди змушені були робити багатокілометровий об’їзд, щоб дістатись до центру селища. Громада закупила матеріали та організувала технічний нагляд, експертизу, а люди власноруч долучились до будівництва. Зекономили при цьому кількасот тисяч гривень. Мільйонний проєкт, за словами Володимира Поповича, обійшовся громаді у 87 тисяч гривень.

А вже цього року, тут перебудували старий дерев’яний пішохідний підвісний міст довжиною майже у 100 метрів через річку Прут в іншому районі селища. Тут вже люди закупили матеріал для укріплення, а комунальне підприємство виконало усі роботи. В результаті – мешканці понад 400 будинків у кілька разів швидше можуть дістатись центру селища.

Тлумацька ОТГ презентувала кращу практику впровадження медичної реформи. Створений у 2017 році з нуля Центр первинної медичної допомоги за два роки показав таку якість надання послуг, що залучив на обслуговування 8 сіл, які не входять у громаду, і не закрив жодного сільського ФАПу.

«Зараз наш Центр обслуговує 19400 пацієнтів за укладеними деклараціями, з них трохи більше 10% - з-за меж громади. 18 лікарів мають достатнє навантаження, і в середньому заробітну плату близько 15600 грн. Завдяки співпраці з НСЗУ ми отримали досить великі кошти. Лише за 2019 рік – це 5,9 мільйона гривень. Тож закуповуємо необхідне обладнання та медикаменти. Вже маємо свій автомобіль Але все це завдяки командній роботі», - розповідає керівник Тлумацького Центру ПМД Оксана Мельник.

У планах, за її словами, закупка ще одного автомобіля, розширення денного стаціонару та створення відкритої рецепції, впровадження телемедицини.

А представниця Рожнівської громади Валентина Розвадовська презентувала цікаву освітню практику - впровадження «Електронного щоденника» у Хімчинському ліцеї.

«До цієї думки нас підштовхнула необхідність якось комунікувати з батьками наших учнів, великий відсоток яких багато часу не бачить своїх дітей, відповідно не контролює їх успішність, - зазначила директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська, - Ми спробували запровадити електронний щоденник у двох класах в якості експерименту. Батькам і дітям сподобалось. Минулого року ще у чотирьох. А з 1 вересня цього року – система запрацює в усіх класах Хімчинського ліцею».

Для цього поступово закупили в усі класи по одному ноутбуку, щоб вчитель міг виставити оцінки одразу після уроку. Він, до речі, використовується і для роботи з проектором на уроках. А сама програма для ведення щоденника і журналу, за словами Валентини Розвадовської, у мінімальному обсязі є безкоштовною.


15.08.2019 791
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2490
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1173
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1102
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2280
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3725
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2699 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

959

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

821

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10449
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1301
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

330
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5446
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

722
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

774