Москва заспівала на біс “Журавлину долю” із Мартою Шпак

 

В знаменні дні української культури в Росії, присвячені 198-й річниці народження українського поета, письменника, кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак заспівала своїх милозвучних пісень та подарувала присутнім всім гостям – і українцям, і представникам інших національностей, що проживають в Москві, шанують українську культуру, мистецтво і пісню, неповторних захоплюючих вражень і залишила теплі спогади про Україну в серцях кожного.

 

Національний культурний центр України, що на Арбаті, був переповнений глядачами. Урочистий вечір з цієї нагоди розпочались вітанням від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка учасникам зібрання, які  зачитав радник-посланник посольства В`ячеслав Яцюк.

 

Після генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко виступив із доповіддю "Про спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку і Михайлу Щепкіну в Москві”. Відтак прозвучали перші звуки української колоритної музики і на сцені з’явилась красуня у білосніжному стилізованому вбранні… Окрім авторських Марта Шпак заспівала і знані пісні на слова Шевченка – “Ой у горі роман цвіте”, “Якби ви знали паничі” та “Зоре моя вечірняя”, що під звуки роялі в тандемі із неповторним голосом співачки, і справді, наче повернула в часи “Шевченківської” України та сколихнула серця присутніх до підсвідомої радості за життя сучасне в порівнянні з життям минулим нашої країни..

 

Навіть ті, що вперше чули спів Марти Шпак в Москві – вигукували “браво” і висловлювали слова вдячності організаторам концерту за запрошення української талановитої дівчини, що не тільки вкотре представила на найвищому рівні культуру, мову і пісню України, але і надихнула людей до високих почуттів та звершень вже своєю тільки появою на сцені, співом, ніжними словами та й, взагалі, всім своїм творчим перебуванням там від першої до останньої хвилини.

 

Родзинкою концерту були веселі пісні з репертуару Марти Шпак, які вона виконала з талановитими дітьми з Франківщини – дитячим зразковим фольклорним ансамблем “Маленькі бойки”.

 

А найзахоплюючим моментом для співачки, окрім теплого прийому та бурних аплодисментів, був фінал концерту – весь зал підспівував двічі на біс авторську пісню Марти Шпак про Україну “Журавлина доля”. “В той момент я не вірила, що за кордоном і що в залі не тільки українці.. Я вдячна долі за свій дар співати, нести українську пісню у світ і писати таких пісень, як “Журавлина доля”»  – поділилась,  співачка.  “Зворушили нас також і відвідини славної “Красной площади”, Кремля,  музеїв, соборів і ще набережної ім. Тараса Шевченка в Москві, які ми вперше в житті мали честь бачити!”.

 

Марта Шпак висловлює щиру подяку Державному управлінню справами Президента України, Міністерству культури України та Національному культурному центру України в Москві за запрошення на таку важливу українську подію в Російській Федерації. А ще дякує від душі за теплий прийом пану Володимиру Мельниченку та його рукописи «Шевченківська Москва», «Гоголівська Москва», пані Ларисі Бондарчук та керівнику “Маленьких бойків” – пані Наталії Шпак за допомогу в організації концерту і створенні незабутніх вражень про Великі дні шанування Тараса Григоровича Шевченка в Москві.

 

 

Читайте також:

Прикарпатський колектив "Маленькі бойки" виступили у Москві


19.03.2012 2431 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

849
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1459
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3285 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2569
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3429
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2984

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

331

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

797

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

802

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1421
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3241
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20738
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

965
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

490
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

563
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1122
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5819
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

242
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3617 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

672 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1002
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1352 2