Москва заспівала на біс “Журавлину долю” із Мартою Шпак

 

В знаменні дні української культури в Росії, присвячені 198-й річниці народження українського поета, письменника, кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак заспівала своїх милозвучних пісень та подарувала присутнім всім гостям – і українцям, і представникам інших національностей, що проживають в Москві, шанують українську культуру, мистецтво і пісню, неповторних захоплюючих вражень і залишила теплі спогади про Україну в серцях кожного.

 

Національний культурний центр України, що на Арбаті, був переповнений глядачами. Урочистий вечір з цієї нагоди розпочались вітанням від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка учасникам зібрання, які  зачитав радник-посланник посольства В`ячеслав Яцюк.

 

Після генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко виступив із доповіддю "Про спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку і Михайлу Щепкіну в Москві”. Відтак прозвучали перші звуки української колоритної музики і на сцені з’явилась красуня у білосніжному стилізованому вбранні… Окрім авторських Марта Шпак заспівала і знані пісні на слова Шевченка – “Ой у горі роман цвіте”, “Якби ви знали паничі” та “Зоре моя вечірняя”, що під звуки роялі в тандемі із неповторним голосом співачки, і справді, наче повернула в часи “Шевченківської” України та сколихнула серця присутніх до підсвідомої радості за життя сучасне в порівнянні з життям минулим нашої країни..

 

Навіть ті, що вперше чули спів Марти Шпак в Москві – вигукували “браво” і висловлювали слова вдячності організаторам концерту за запрошення української талановитої дівчини, що не тільки вкотре представила на найвищому рівні культуру, мову і пісню України, але і надихнула людей до високих почуттів та звершень вже своєю тільки появою на сцені, співом, ніжними словами та й, взагалі, всім своїм творчим перебуванням там від першої до останньої хвилини.

 

Родзинкою концерту були веселі пісні з репертуару Марти Шпак, які вона виконала з талановитими дітьми з Франківщини – дитячим зразковим фольклорним ансамблем “Маленькі бойки”.

 

А найзахоплюючим моментом для співачки, окрім теплого прийому та бурних аплодисментів, був фінал концерту – весь зал підспівував двічі на біс авторську пісню Марти Шпак про Україну “Журавлина доля”. “В той момент я не вірила, що за кордоном і що в залі не тільки українці.. Я вдячна долі за свій дар співати, нести українську пісню у світ і писати таких пісень, як “Журавлина доля”»  – поділилась,  співачка.  “Зворушили нас також і відвідини славної “Красной площади”, Кремля,  музеїв, соборів і ще набережної ім. Тараса Шевченка в Москві, які ми вперше в житті мали честь бачити!”.

 

Марта Шпак висловлює щиру подяку Державному управлінню справами Президента України, Міністерству культури України та Національному культурному центру України в Москві за запрошення на таку важливу українську подію в Російській Федерації. А ще дякує від душі за теплий прийом пану Володимиру Мельниченку та його рукописи «Шевченківська Москва», «Гоголівська Москва», пані Ларисі Бондарчук та керівнику “Маленьких бойків” – пані Наталії Шпак за допомогу в організації концерту і створенні незабутніх вражень про Великі дні шанування Тараса Григоровича Шевченка в Москві.

 

 

Читайте також:

Прикарпатський колектив "Маленькі бойки" виступили у Москві


19.03.2012 2501 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопця, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання. Так, 27 червня 2025 року Долинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у резона

303
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18662
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1678
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1170
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2214
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3782

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1891

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

634

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1262

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1412
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

323
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

839
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24353
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

560
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

579
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

715
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1605
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7908
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

309
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

737
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1982 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

703