Молодіжний доброчинний фонд «Заради добра» організував поїздку до Зарваниці (ФОТО)

Зарваницький духовний центр – всесвітнє марійське відпустове місце, одна з найбільших святинь Української греко-католицької церкви. Традиційна хресна дорога єднає не одне покоління прочан, що приходять у Зарваницю скласти поклін чудотворній іконі Матері Божої.

 

Марійський духовний центр у Зарваниці входить до двадцятки Марійських центрів світу. Щороку на всеукраїнські прощі сюди приходить до 100 тис. паломників.

 

Цьогоріч на Всеукраїнську  та Молодіжну прощі, які відбулися одночасно 16-17 липня, прибуло близько 150 тис. прочан. Участь у заході взяли Його еміненція Луїс Кардинал Мартінес Сістак, Владика Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, Владика Ігор (Возняк), Архиєпископ Львівський, Владика Михаїл (Колтун), Єпарх Сокальсько- Жовківський, Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько- Зборівський, високопреподобний отець Вечеслав Тумір, тимчасово повірений у справах Апостольської Нунціатури в Україні, а також Глава української Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав. У проповіді Блаженніший Святослав виокремив ознаки молоді, а саме: непосидющість, активний оптимізм та максималізм.

 

– Сьогодні світ говорить про нас, як про молоду Церкву, тому маю радість звернутись до вас із словом заохоти бути вічно молодими, – сказав Блаженніший Святослав. –  Бажаю, щоб Боже благословення спочивало на кожному і робило кожне серце щораз молодшим і сильнішим у вірі, а Зарваницька Божа Мати випросила доброї долі для кожного із нас.

 

Його еміненція Луїс Кардинал Мартінес Сістак передав вітання із сестриної Церкви Барселони:

 

– Перебуваючи з вами моє серце омолоджується. Закликаю молодь підтримувати віру у сучасному світі», − зазначив почесний гість прощі.  – Бажаю  усім осягнути істину, адже Бог споконвіку Тебе знав, про Тебе думав, і Тебе полюбив. Будьте сильними і мужніми.

 

Члени молодіжного доброчинного фонду «Заради добра» також  відвідали святе місце. Більше 50 студентів та старших людей зібралися для того, щоб помолитися Зарваницькій Матері Божій. Студентка Ірина Човганюк вирішила поїхати в Зарваницю разом зі своїм хлопцем. Каже, що рада, що пережили ці щасливі відчуття разом:

 

– У Зарваниці я вперше, раніше мені ще не доводилося тут бувати,хоча дуже хотілося. Для мене Зарваниця – це святе місце, куди кожна людина може приїхати і помолитись за близьких та рідних їй людей. На мою думку, це обов'язок кожної людини хоча б раз на рік приїхати в Зарваницю. Мене вразила Хресна дорога – попри те , що людей було дуже багато,всі вони прагнули пройти той шлях, який пройшов Ісус Христос. Це дуже вражаюче дійство.

 

Для Надії Дубиської молодіжна проща до Зарваниці стала четвертою в її житті. Вперше святе місце вона відвідала з батьками в одинадцятирічному віці.

 

– Завжди із задоволенням їду в Зарваницю, – ділиться дівчина. –  Вражає похід зі свічками, коли тисячі людей ідуть в одному напрямку з запаленими свічками, піднімають їх вгору та співають. Напевно, кожен під час такого походу відчуває велике піднесення... Враження незабутні, відчуваю зміни всередині…

 

Члени молодіжного фонду разом з керівництвом взяли участь у освяченні води, яке традиційно відбувається опівночі, після походу зі свічками та молебені до Богородиці. Опісля почався духовний концерт на Співочому полі. Його побудували талановиті українські будівничі, вірні та студенти Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Блаженного на пожертвування із України та діаспори. Воно має вигляд амфітеатру і вміщає до 50 тисяч глядачів.

 

До речі, кожен, хто відчував потребу посповідатися, міг це зробити одразу на подвір’ї парафіяльної церкви. Більше тридцяти священиків готові були вислухати, порадити та дати настанови для життя. Олег Глиняйлюк заздалегідь готувався до Зарваниці: приїхав у вишитій сорочці. Вперше відвідав святе місце семирічним хлопчиком.

 

– Ідучи  до Зарваниці чи перебуваючи в ній, ти маєш нагоду відбути покуту за свої гріхи, переосмислити всі свої вчинки і своє життя для того, щоб зняти тягар з душі і очиститись, – каже Олег. –  Зарванця – це  спокій на душі, приємні емоції, відчуття полегшення і усвідомлення, що потрібно жити заради добра! Дякую за поїздку молодіжному доброчинному фонду, адже молодь згуртувалася, корисно і гарно провела час, очистилися і оновилися духовно, зробила для себе певні висновки.

 

А для товариша Олега Назара Удуда Зарваниця – можливість побути наодинці з думками. Він вважає, що такі поїздки виховують людину духовно та морально , підкреслюють справжню ціннісь речей та життя.

 

– Емоції лишень позитивні, робиш для себе корисні висновки, а зміни відчуваю після кожного відвідування Зарваниці, але це особисто кожної людини – випробування, віра і неймовірні емоції.

 

Нині Зарваницький марійський відпустовий центр досяг найбільшого розвитку за всі роки свого існування. На початку третього тисячоліття він перетворився у духовну твердиню християнської віри на шляху згуртування мирян.

 

Оксана Романенчук, спеціально для "Фіртки"

Фото автора


19.07.2011 3036 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

533
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1119
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2370
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1291
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1876 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2880

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

623

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

700

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1619

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1600
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

416
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18324
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1289
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3623
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1002
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10745
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6548
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1156
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

419
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

650
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3272
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

970