Молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології ПНУ побували в науковому відрядженні в Республіці Польща (фото)

 

/data/blog/95650/a203ec922bd9f2eac8cec22ef1f258ed.jpg

 

Впродовж грудня місяця поточного року молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук перебували у закордонному науковому відрядженні в Республіці Польща.

 

Про це пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

На запрошення професора Stefan Pierzynowski з Лундського університету (найкращий дослідницький університет Швеції) фахівець І категорії Василик Юлія, аспірантка ІІІ року навчання Васильковська Руслана та студентка IV курсу Семчишин Олеся взяли участь в дослідженнях, присвячених догляду та розвитку передчасно народжених немовлят. Експерименти відбувалися на базі Інституту фізіології та харчування тварин ім.Кєлановського в м.Яблонна (Республіка Польща) у рамках програми обміну Шведського Інституту регіону Балтійського моря Visby (Swedish Institute’s Baltic Sea Region Exchange Program).

 

 2913.jpg

 

Дослідницька команда була сформована з представників різних країн: Stefan Pierzynowski (Швеція), Katerina Goncharova (Швеція), Kasia Szwiec (Велика Британія), Jarek Wolinski (Республіка Польща), Danica Grujic (США), Maria Boryczka (Республіка Польща), Paulina Grzesiak (Республіка Польща), Andrea Donatelli (Італія), Siarhei Kirko (Республіка Білорусь), Julia Vasylyk (Україна, Івано-Франківськ), Ruslana Vasylkovska (Україна, Івано-Франківськ), Olesia Semchyshyn (Україна, Івано-Франківськ), Galyna Ushakova (Україна, Дніпропетровськ), Tetianа Kovalenko (Україна, Київ), Iryna Osadchenko (Україна, Київ), Anna Socha-Banasiak (Республіка Польща).

 

 2914.jpg

 

Як модель дослідження використовували недоношених поросят, які відповідали 30-ти тижневому віку передчасно народжених дітей. Подібність між ними полягає в розмірах, незрілості шлунково-кишкового тракту, а також порушенні роботи дихальної, травної, імунної та метаболічної систем внаслідок передчасного народження. Основною метою дослідження було створити модель недоношених дітей, яку б можна було використати для тривалих досліджень та покращення ефективності формули вигодування таких немовлят. Поросят годували спеціальною сумішшю, яка є максимально наближеною до материнського молока. Під час експерименту проводили забір крові та інших біологічних зразків для визначення біохімічних параметрів.

 

 2915.jpg

 

Як зазначають учасники експерименту, наші молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології, мета цього дослідження є надзвичайно благородною, адже дуже важливо навчитися давати шанс передчасно народженим діткам вижити і бути здоровими. Крім того, досвід, який вони отримали, є унікальним. 

 

 2916.jpg

Стажування молодих дослідників кафедри біохімії та біотехнології відбувалося в межах співпраці кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету і кафедри біології Лундського університету (Швеція). Ця співпраця активно триває з 2009 року.

 

Зокрема, протягом 3-х років (2010-2013 рр.) виконувався шведсько-український грант у рамках програми Visby «Study on an novеl nutrient assimilation factor (NAF) with potential to influencе obesity» (Дослідження нового фактору асиміляції харчових продуктів з потенційним випливом на процес ожиріння). За час співпраці співробітники, аспірати та студенти кафедри біохімії та біотехнології неодноразово брали участь в експериментах та наукових семінарах в університеті м. Лунд (Швеція), а саме: Драганчук Оля, Лозінський Сашко, Шмігель Галина, Лаба Ольга, кандидат біологічних наук Мосійчук Надія, доктор біологічних наук Лущак Володимир, доктор біологічних наук Семчишин Галина. Також випускниця кафедри біохімії та біотехнології, кандидат біологічних наук Людмила Лозінська сьогодні працює дослідником у Лундському університеті (Швеція). 


29.12.2015 597 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

14003
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1516
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1097
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2123
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3663
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1787

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

557

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1186

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1351
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

620
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24295
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

542
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

509
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

659
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1547
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

712
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7358
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

663
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1714 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

649
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

557