Учні спеціалізованої школи №5 з поглибленим вивченням німецької мови, що в Івано-Франківськ
Для покращення політичних знань учні відвідали Європейський парламент та Бундестаг, де мали можливість зустрітися та поспілкуватися з депутатами цих установ, а також представниками громадських організацій.
Учасники проекту: Конюська Соломія(8-В клас), Візнюк Христина(8-В клас), Щерба Роксолана (10-В клас) та Губаль Зоряна (8-А клас) діляться своїми враженнями про поїздку, перебуванні у Європарламенті та Бундестазі, про міста, у яких побували та досвід, який набули.
РОКСОЛАНА ЩЕРБА,15 років:
- Для нас ця поїздка була особливою, захоплюючою та хвилюючою. Адже це була велика відповідальність
ХРИСТИНА ВІЗНЮК,14 років:
- У Брюсселі нас зустріла неприємна дощова погода. Але такі дрібниці не змогли зіпсувати піднесеного настрою. Перше, що нас очікувало, – зустріч з Ангелікою Шенк в інституті імені Гете. Вона з радістю розповіла про вивчення німецької мови за межами країни і відповіла на всі наші запитання. Спілкування відбувалося німецькою, тому головна вчителька інституту змогла відмітити наш рівень володіння мовою.
Ангеліка Шенк, інститут імені Гете
Згодом ми насолоджувалися нічним Брюсселем, а також зустрілися з депутатами та українськими громадськими діячами, які, перебуваючи за межами Батьківщини, різними способами допомагають Україні. Це були Олена Пристайко, Надія Вертебна і її колеги. Не менш цікавою для нас була довготривала екскурсія містом, під час якої ми відвідали символ Брюсселю – ATOMIUM.
Атоміум, Брюссель, Бельгія.
Олена Пристайко, Резіденспелес
КОНЮСЬКА СОЛОМІЯ,14 років:
- Найбільш хвилюючим для нас був похід до Європарламенту . Після складного напруженого дня ми мали найвідповідальні
Європарламент, Брюссель, Бельгія
РЕБЕККА ХАРМС- депутат європейського парламенту, член фракції Зелених . Після аварії на ЧАЕС відразу відправилася в Україну з допомогою та доносила до європейського світу інформацію про масштаби трагедії. Пані Ребекка була в захопленні від рівня наших знань німецької мови та пообіцяла відвідати нашу школу.
Але наше знайомство не обмежилось офіційною зустріччю. Після невеличкої прогулянки відбулася зустріч у неформальній обстановці. Ми мали змогу повечеряти з пані Хармс, де нам запропонували скуштувати національні бельгійські страви.
Наступного дня, ми, повні сил та енергії, попрямували на екскурсію до Європейського парламенту, де багато дізналися про функції та роботу головного органу влади Європи. Це контроль діяльності інституцій союзу, ухвалення річного бюджету та контроль його виконання, спільно із радою участь у законодавчому процесі. На даний момент парламент налічує 750 депутатів, а президентом є Мартін Шульц.
Цікавим є те, що Європарламент включає велику кількість будівель, які з’єднані між собою. Це немов окреме містечко, в якому розміщені магазини, кафе, салони краси та місця відпочинку, загалом усе, окрім готелів. Проте кожен депутат у своєму кабінеті має особисте ліжко.
Відвідини парламенту ЄС подарували нам море нових знайомств, цікавої інформації та позитивних емоцій.
ХРИСТИНА ВІЗНЮК, 14 років:
- Після швидкого перельоту ми з великим бажанням прагнули довідатися про щось нове у столиці Німеччини. Оскільки німецька стала для нас другою рідною мовою, ми хотіли якнайшвидше поспілкуватися з місцевими жителями. Але така нагода у нас трапилася лише наступного дня, коли зустрілися з паном Фаацом – депутатом Бундестагу. Спілкуючися з ним, ми зрозуміли, що це дійсно людина, яка хвилюється за нашу державу через прагнення до боротьби з комунізмом.
Пан Фаац, депутат Бундестагу
ЗОРЯНА ГУБАЛЬ,14 років:
- Найбільше в Німеччині нам запам’ятався Бундестаг. Ми зустрілися з депутатом, який розповів про членів і роботу цієї політичної установи. Згодом він провів невелику, але захоплюючу екскурсію цією величною будівлею. Зокрема, нам кинулась у вічі інсталяція з іменами усіх членів парламенту. Тут ми побачили ім’я пані Ангели Меркель – канцлера держави. Після екскурсії ми відвідали залу засідань Християнської партії. Ми бачили, де саме сидить кожен парламентарій. Але найцікавішим було побувати в залі - музеї з такими експонатами, як стільці колишньої установи, яка зазнала пожежі, скринька, у яку опускали бюлетені під час голосування, світлини, які пов’язані з історією цієї будівлі. Далі ми дісталися до куполу Бундестагу, де мали нагоду оглянути Берлін із висоти пташиного польоту.
Берлінський собор, Берлін
І на завершення хочемо від щирого серця подякувати людям, які організували цю подорож і надали нам можливість покращити свої знання у сфері політики та зробити свій невеликий внесок у розвиток нашої держави, а також відчути себе молодими політиками. Імена цих прогресивних жінок – Лідія Гутник та Агнєшка Піасєка . Вони вселили нам віру в себе та надію на краще майбутнє України – шлях до Євросоюзу. Із нетерпінням чекаємо на тренінги з міжнародними та національними експертами , які заплановані в рамках проекту на кінець 2016 року.