Молодь – майбутнє Української Держави

 

Українська молодь чула від політиків багато компліментів, обіцянок та обнадійливих слів. Її називали надією нації, їй обіцяли світле майбутнє, але, насправді, мало що робили для неї. Державні програми для молоді, ініційовані в останні десятиліття, були дуже локальними, та й призначались, здебільшого, для підтримки дітей чиновників. Спазматичні роздачі стипендій і бонусів молодим талантам не виходили за межі звичайних піар-акцій. Зрозуміло, що українська молодь сама шукала собі життєвих шляхів, здійснювала самореалізацію, так би мовити, власним коштом.

В принципі, це не зле. Виборене власними силами майбутнє рідко розчаровує й майже завжди є результативним. Проте не всім насправді талановитим молодим українцям доля дає міцні лікті і стартові майданчики у вигляді заможних батьків. Всі країни, котрі думають про майбуття, інвестують в нові покоління своїх громадян. Інакше молодь обиратиме для своїх мрій і проектів інші, більш далекоглядні, країни.

Готуючись до роботи в парламенті, я вивчав досвід передових країн в сфері молодіжної політики. Буде зайвим казати, що усі вони активно й цілеспрямовано інвестують в молодь, інвестують в своє майбутнє. Державна підтримка перспективних молодих людей там багатогранна, навіть – на як на нашу реальність – надлишкова.

Молодь – багатство нації, дорожче за золото і валюту. Для молодих відкриті державні інформаційні ресурси і громадські бібліотеки, інтелектуальні центри і університетські лабораторії. Суспільство підтримує профосвітні і тренінгові структури, дає гранти для молодих пошуковців, пільгові кредити для молодих родин, фінансує дослідницькі подорожі молодих науковців та інвестує в молодіжні розваги та відпочинок.

Українська молодь вартує того, щоби мати таку саму увагу від суспільства. Тому, пройшовши до Верховної ради, я працюватиму над наступними законодавчими ініціативами:

1) Створення на державному рівні спеціального Фонду Майбутнього, який б займався фінансуванням перспективних молодих команд у науці, мистецтві та громадянському житті;

2) Введення в перелік захищених статей бюджету фінансування будівництва молодіжного житла та розбудови студентських містечок;

3) Розширення програми державної підтримки молодих науковців;

4) Запровадженнястудентського самоврядування в університетах та рейтингової оцінки викладачів;

5) Розробка державних програм підтримки громадських ініціатив молоді, державних грантових програм для молодіжних громадських організацій.

Проблеми молоді невіддільні від проблем держави. І в першу чергу, від проблем державної системи освіти, як такої, що забов’язана готувати молоде покоління до життя. І жодні «вітри лібералізації» не звільняють владу від її обов’язків.

Тому вважаю за потрібне приділити особливу увагу освітянському напрямку. Ми повинні остаточно звільнити молодь від тягаря освітянської пострадянщини. В школах та вищих навчальних закладах молодь має почувати себе гідно і захищено. Свобода особистості у всіх її проявах повинна стати наріжнім фундаментом виховання дітей та підлітків. Вчителі та викладачі мають поважати суспільну і творчу ініціативу молодих людей, забезпечувати цій ініціативі простір прикладення зусиль та розвитку.

Освітні заклади потрібно «озброїти» найсучаснішою інформаційною та комунікативною технікою. Інакше молоді люди будуть дивитись на освіту, як на полігон відсталості та суспільної консервативності.

Ми повинні відчути молодь, як «камертон епохи». Інакше ми її втратимо. Разом з майбутнім нації і держави


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1593
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3750 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269