Мої міфи про Америку (багато ФОТО)

Налаштовуючись в дорогу до США, вже в Києві, треба забути про такі слова, як «бомба», «тероризм», «негр». Останніх можна називати тільки афроамериканцями. Ці слова всіма мовами звучать однаково, казали нам, їх розуміють скрізь. І чи ти говориш жартома, чи серйозно, ніхто з’ясовувати не буде.

 

Також нас попередили: в Америці люди не такі, як у нас. У них свої справи, тому не дивуйтеся, що вранці вони просто підуть на роботу, не подаватимуть вам під ніс сніданок, а запропонують скористатися холодильником – таке собі самообслуговування. І ще: не підходьте до них близько під час спілкування.

 

 

 

 

В американців є особиста зона – 60 см. Вони – не українці, які обіймаються під час привітання чи прощання. А ще американці практично не п’ють, тому бажано не везти туди алкоголь…

 

Загалом, перед поїздкою нам дали стільки «корисних» порад, що я думала: нарешті вже знаю все, що мені треба. Головне – не забувати. Звісно, не завжди вдавалося. Особливо зі словом «негр». Попри те, що в мене ніколи не було до них негативного ставлення, я ніколи не називала їх інакше. Тож не могла зрозуміти, чому це звучить зневажливо.

 

Потім я два тижні ламала всі стереотипи, з якими приїхала. Відкрила собі очі на інший світ. Бо говорили одне, а з’ясувалося інше. І якщо США вражають своєю розкішшю та прагматичністю, то штат Техас, в якому пощастило трохи пожити, вразив сумішшю розкоші та нашої, української, простоти, доступності, простодушності. Навіть незнання мови не завадило нам стати друзями, проводити весь час разом і спіл­куватись не стільки мовою, як емоціями. Обійматися на прощання, пускати сльозу, випивати чарку та ніколи не рахувати тих 60 см дистанції.

 

Так, вони інші, але своєю «іншістю» від нас вони не гірші. Бо ми живемо сьогоднішнім днем, а вони – за планом. Вони знають, що кожні 8-10 років переїжджатимуть у кращий будинок, кожні 4-5 років купуватимуть нове авто, кожен рік-два їхатимуть на відпочинок в інший штат чи країну. Вони не переймаються тим, що завтра якийсь банк збанкрутує, а вони позбудуться заощаджень. Або тим, що втратять роботу…

 

Жінки не «паряться» на кухні. І навіть якщо американці готують самі, то роблять це подружжям. При тому, що людям далеко не по 20-30 років, а по 40-60, і часи молодої закоханості вже минули. На кухнях є все, аби полегшити їм роботу: зручні кавоварки, тостери, посудомийки. Що казати, рідко в якій хаті є праски – усе роблять автомати.

 

Спекти рогалик можна за 15 хвилин. Тісто купують у магазині, ковбаски теж, їх треба тільки скрутити і запхати в духовку. Смакота. Так розвіявся ще один міф про те, що американці їдять «пластмасову» несмачну їжу. Крім того, під час сніданку, обіду й вечері на столі завжди є фрукти: полуниці, ананаси, яблука, дині, кавуни, виноград, банани, мандарини, апельсини, груші. У такі моменти, звісно, можна згадати і про нітрати. Втім, хто зі впевненістю скаже, що в нас їх нема?

 

Але найбільше в американському житті вразив не так полегшений спосіб життя, що вже виглядало казкою, як низькі ціни. Кілограм м’яса – 2,5 долара, джинси – 10-30, майка – 5-10. Поїсти в кафе теж недорого. За 6-8 доларів можна замовити курку чи рибу. Напій, салат, картопля – вже враховані. Усе це теж можна вибирати. Хочеш мінералки, спрайту, чаю – замовляй, скільки хочеш. Оскільки вони заробляють в годину 10-15 доларів, то на такий обід їм треба працювати лише півгодини…

 

Я мало пам’ятаю СРСР, але асоціації з ним переслідували мене щодня. Ціни низькі, зарплати високі. Є, правда, головна позитивна відмінність – нема дефіциту, в магазинах є все.

 

В якийсь момент мені навіть стало соромно за себе. Бо єдина причина, через яку я хотіла повер­нутись додому, – донька. Я за лічені дні забула про державу, яку люблю, свій націоналізм і вперте переконання, що мені буде добре лише в Україні. І нема на цьому світі нічого, через що я б її залишила. Саме так я говорю, відколи себе пам’ятаю. А там…

 

Холодним душем остудили мене слова одного мого знайомого: «Нє, би в Україні зробити свій Техас, а вона мріє там лишитись». Він правий, подумала я. І хоч одна я цей світ не переверну, але тепер знаю, яким має бути якісний рівень обслуговування, ставлення до платників податків і до людей, які вибирають політиків.

Українська делегація. Жінка в центрі – скарбник штату Техас. Одним із своїх здобутків вона вважає те, що вона зменшила порції у їдальнях шкіл

 

Сесія палати представників Техасу

 

 

У Техасі заведено свого старого бика здавати в сток’ярд. Для ковбоя це вважається почесно. Кожного дня бики проходять певною вулицею у супроводі ковбоїв. На це завжди сходяться дивитися люди

 

Родео. Ковбой повинен зв’язати бичка за лічені секунди. Найменше, що ми бачили 14 секунд

 

Мешканців Техасу ображає те, що їх асоціюють тільки з ковбоями та биками. Кажуть, їхня бейсбольна команда «Техаські рейнджери» славиться на весь світ

 

Вболівати за свою команду – обовязок кожного мешканця. Сюди ходять всі: від малих дітей до старих бабусь

 

Сесія палати представників Техасу. Чим ближче представники сидять до президії, тим вони досвідченіші

 


 

У Вашингтоні ми теж побачили стихійний продаж

 

Тут білки ходять пішки

 

Пам’ятник жебракам. Черга за хлібом. Вашингтон

 

Виробництво щоденної газети міста Форт-Ворт. Її наклад – 250 тисяч, а населення Форт-Ворту 750 тисяч. Тобто газету читають в кожному помешканні

 

У газеті мінімальна кількість сторінок – 60, а максимальну кількість сторінок має підсумковий номер – 200

 

Капітолій штату Техас, м. Остін.

Він збулований за аналогом Вашингтонського капітолію. Правда, на 7 м вищий

 

 

 

Тетяна Соболик

Репортер

 

 

* Поїздка до США стала можливою завдяки участі в програмі «Відкритий світ»


13.05.2011 Тетяна Соболик 2411 0
Коментарі (0)

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

954
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1980 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

912
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2839
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1941
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3204

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

719

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

893

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1310

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1911
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26131 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

604
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

812
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2674
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1065
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

792
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1050
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1019
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3873
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

904
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1486
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1263 1