Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» пройшов на Прикарпатті (фоторепортаж)

 

ХІІІ Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» відбувся минулими вихідними в селі Королівці. Розпочався він зі святкових богослужінь у церквах міста Коломиї та району, а на стадіоні «Колос», де відбувалися основні фестивальні дійства, з самого ранку було людно.

 

Ґаздині готували наїдки, музики налаштовували інструменти для забави, ґазди робили останні приготування в своїх садибах. До слова, свої страви репрезентувало понад 20 селищ переважно гуцульського регіону, хоча приїхали і представники Покуття і навіть була одна лемківська садиба.

 

Загалом на фестиваль, за словами організаторів, завітало приблизно 10 тисяч гостей і учасників, а концертна програма тривала протягом цілої днини.

 

Такі фестивальні дійства надзвичайно важливі у наш час, переконаний заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Іваницький: «Відрадно, що на фестиваль приїхали представники не лише з цілої України, а й закордонні гості. Це дуже хороший показник для такого фестивалю, як «Коломийка». ХІІІ міжнародний фольклорний фестиваль став символом єдності, творчості, щирості і, найголовніше, це вкотре засвідчує, що ми єдина велика могутня держава, яка береже свої традиції, популяризує їх і передає наступним поколінням. Перш за все це свято організували для людей, а разом з тим воно вже є візитівкою Коломийщини на міжнародному рівні. Цей фестиваль має дуже добре коріння і дуже хороший імідж. Приємно, що участь у конкурсній програмі бере чимало молоді і дітей. Що більше дітей і молоді займатиметься танцями, співатиме, відвідуватиме різні гуртки, то впевненіше ми дивитимемось в майбутнє. Саме такі фестивалі покликані зберегти наші звичаї і традиції».

 

Коломийка – найбільш жива і жвава форма народного мистецтва, що постійно розвивається, наповнюється новим змістом, обіймаючи всі боки народного життя: особистого, родинного, побуту, не цурається соціально-економічних тем, легко переходить у царину гумору. Майже 30 колективів на великій сцені змагалися за звання кращих виконавців коломийки, адже головне завдання, яке поставили перед собою організатори фестивалю «Коломийка», – це відтворити в обрядах коломийку і популяризувати українську культуру не лише на теренах нашої держави, а й за кордоном.

 

Виступи колективів оцінювало кваліфіковане журі, яке складалось з відомих діячів культури і мистецтв України та з-за кордону. Кращими визнали колектив будинку культури Велика Кам’янка, вони і отримали диплом переможців та подарунки. Цьогоріч подивитись на українські традиції, та й самим виступити перед прикарпатською публікою приїхали колективи з Білорусі, Канади, Росії, Молдови, а також з різних куточків України. Галина Косівцова заступник голови Аксайського району Ростовської області, на Прикарпатті вже не вперше, вона в захваті від української фестивальної культури: «Хочеться побажати цьому фестивалю ще довго-довго жити, бо це важливо, це потрібно, тому що культура завжди була і буде без кордонів. Вона завжди є об’єднавчим фактором».

 

Роман Вітер з канадійського ансамблю пісні і танцю «Вітер»: «Я вже не вперше тут мені приємно приїжджати ожного нашого приїзду ми працюємо з різними місцевими колективами на Україні і ми пробуємо навчитися чогось нового, щоб привезти це до Канади і показати там». Голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич наголосив, що нині важливо відкривати Україну цілому світові, адже ми маємо що показати і чим пишатись. «Це вже не вперше на фестивалі до Коломийщини приїжджають іноземні делегації. Наш район підтримує міцні дружні стосунки з багатьма районами і провінціями інших держав. Нині важливо відроджувати наші традиції і не цуратися наших звичаїв. Культура і мова – це головне, що ідентифікує нас як націю, допоки ми берегтимемо і підтримуватимемо наші звичаї, допоки житиме й Україна», – наголосив М. Негрич і подякував всім, хто завітав на святкування, хто пам’ятає і шанує культуру та звичаї нашого народу та побажав, щоб наш край процвітав, розбудовувався та примножувався добробут людей. Почесними гостями свята були Герой України Василь Ткачук, депутат обласної ради Богдан Гдичинський, уродженець Коломиї, редактор журналу «Губернатор», заслужений журналіст України Богдан Білейчук. Поблагословили дійство єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ (КП) Іван (Бойчук) та місцеві священики.

 

Історія фестивалю «Коломийка» почалася в період піднесення національної і культурної свідомості українського народу. Перший фестиваль відбувся в Будинку культури с. Корнича Коломийського району в грудні 1989 року з ініціативи районного відділу культури та за підтримки Героя України Василя Ткачука. З кожним роком фестиваль стає масовішим і потужнішим, а рівень підготовки колективів – професійнішим, тож фестивалю «Коломийка» пророкують світле майбутнє. Попри дощ люди розходитись не поспішали, адже такого зібрання відомих артистів побачити доводиться не часто. Поза конкурсною програмою виступили імениті виконавці українських пісень з Прикарпаття – народний артист України Богдан Сташків, заслужені артисти Любов Качала, Михайло Попелюк, Алла Кобилянська, гурт «Дзвони», дует «Писанка», гуморист Микола Савчук. Забава в Королівці тривала аж до пізнього вечора і завершилася грандіозним феєрверком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська, шеф-редактор тижневика "Коломийські ВІСТИ" для "Фіртки"


27.07.2012 3132 1
Коментарі (1)

Дєня 2012.07.27, 11:51
Фото дуже "якісні")
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3439
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

995
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

590
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5558
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1494
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1357

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

427

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1252

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1082

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

992
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

317
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

339
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1306
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

393
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

659
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5709
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

385
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

276
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

622 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1063
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

921