Міжнародна амністія критикує українську міліцію

Правозахисна організація Міжнародна амністія у своєму щорічному звіті, згадуючи про ситуацію в Україні, твердить про переслідування міліцією правозахисників, а також про фізичні напади на них, називаючи це новою тенденцією, що викликає стурбованість.

 

У звіті Міжнародної амністії, яка цього року відзначає 50 років своєї роботи, також мовиться про тортури та погане поводження з особами, які перебувають під вартою в міліції. Згадується неналежний медичний огляд для ув’язнених та підозрюваних під вартою.

У звіті згадуються дії проти учасників протесту в Харкові

Окремо правозахисники вказують на порушення прав біженців та шукачів політичного притулку, яким, зокрема, погрожували примусовим поверненням.

Міліцію також звинувачують в расизмі, зокрема у затриманні людей через колір шкіри, а також у насильстві проти учасників мирних протестів.

Серед випадків насильства проти учасників протестів згадують події довкола парку в Харкові, коли учасників протестів, як повідомляють, побили охоронці, яких винайняла міська рада.

 

Міжнародна амністія вказує, що в межах міністерства внутрішніх справ України було закрито відділ, який вів нагляд за дотриманням прав людини. Його було замінено меншим підрозділом, який не здійснює моніторинг.

Серед прикладів знущання над в’язнями у звіті наводяться два випадки, коли Європейський суд з прав людини підтвердив знущання, зокрема тортури й побиття в’язнів в Замковій в’язниці у Хмельницькій області 2001 і 2002 рр. У звіті сказано, що побиття мали місце під час навчальної програми для сил швидкого реагування – підрозділу, який викликають у випадку безпорядків у в’язниці.

У звіті згадується смерть біженця з Абхазії Тамаза Кардави, який помер від вартою без надання йому медичної допомоги. Були звинувачення, що його піддавали тортурам у відділенні міліції в Києві.

 

Міжнародна амністія твердить про перешкоджання роботі принаймні трьох правозахисників та про фізичні напади на них.

За даними організації, невідомі здійснили напад на голову Всеукраїнської громадської організації інвалідів - користувачів психіатричної допомоги "Юзер", яка захищає права психічно хворих людей, а міліція, як повідомляють, відмовилася реєструвати скаргу.

А активіста профспілок у Вінниці, який захищав права робітників на цукрових заводах, за повідомленнями, змусили проходити психіатричну експертизу, як сказано, через "надмірну обізнаність своїми правами та правами інших і непідконтрольну готовність захищати ці права у нереалістичний спосіб".


16.05.2011 501 0
Коментарі (0)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

526
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2394
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3038 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2806
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

779
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1137

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2054

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4547

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4009 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3109
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

31
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1759
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4715 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1716
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

47