Митрополит Володимир освятив новозбудований храм у Закерничному (ФОТО)

28 вересня, у празник Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин освятив новозведений храм Покрови Пресвятої Богородиці та Всіх Святих Українського народу, який знаходиться у с. Закерничне, Перегінського протопресвітеріату, а також рукоположив ієродиякона Свято-Покровського монастиря в пресвітерський сан.
На урочисту подію прибули всі вірні с. Закерничне, парафіяни із довколишніх сіл та міст, а також гості з інших областей України, пише Фіртка
Все розпочалося із приїзду Високопреосвященного Владики Володимира до Закерничного, де його радо зустріли численні священнослужителі та парафіяльна спільнота. Найперше Архієрея із хлібом-сіллю вітала молодь храму, а також ігумен монастиря преп. о. Іван Коваль, який вручив Владиці Володимиру хрест.
Митрополит Володимир звернувся до вірних словами:
«Щиро дякую за зустріч усім вам, дорогі брати і сестри. Сьогодні історична хвиля. Монахи, які є сьогодні між нами, дуже довго і багато трудилися, щоб тут було прославлене ім'я Боже та була постійна молитва в цьому Господньому храмі. Нехай Господь прийме труд нашої праці, поблагословить нас і вислухає наші перші молитви в цій святині, які будемо підносити до Нього, за перемогу України та мир в нашій Батьківщині».
Згодом Митрополит Володимир здійснив Чин освячення новозведеного храму. Під час освячення храму Архієрей, звертаючись до присутніх, детально й пізнавально пояснив всім вірним про те, у який спосіб це відбувається:
 «На початку священники спільно з Архієреєм посвячували в трьох посудинах три рідини, якими благословили престіл: джерельна вода, виноградне вино з чистої лози, яке використовуємо на Літургії, та вода з пахучою оливою.
Далі престіл благословили святим миром, яке благословить Отець і Глава УГКЦ у Великий Четвер. Це миро є тим самим, яке використовують при Миропомазанні. П
ісля того, як ми поблагословимо миром жертовник, ми його будемо вбирати його в обруси. Один із них — антимінс. Ця традиція Церкви походить ще від дуже давніх часів раннього християнства, коли християни молилися в катакомбах».
Під час звершення Чину освячення Владика Володимир поблагословив миром храм зсередини, відтак розпочалася процесійна хода, коли всі зібрані в святині вийшли надвір, щоб процесійно обійти храм із мощами святих.
Далі розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні ігумена монастиря преп. о. Івана Коваля, ієромонаха Кипріяна Патинока, всіх інших ієромонахів монастиря, протопресвітера Перегінського прот. Романа Балагури та запрошених священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
В часі Літургії Владика Володимир у проповіді звернувся до вірних:
«У цей день священник, одягнений в багряні ризи, виносить на тетрапод прикрашений квітами хрест, а вірні співають: "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресення Твоє славимо"».
Далі Митрополит роздумував над цінністю Господнього Хреста у житті людини:
«З-поміж усіх різноманітних пам'яток у нас, християн, є одна, найдорожча пам'ятка, яку ми особливо шануємо, і це є святий Хрест Христа. Святий Хрест — це знак нашого спасіння, адже на Хресті Ісус Христос примирив людство з Богом.
Наш Божественний Спаситель помер на ньому у Велику П'ятницю, відкупивши наші провини та врятувавши нас із диявольської неволі».
 
«Свята Церква каже нам, щоб всі люди поспішали під рамено Хреста, біля якого можна знайти потіху, розраду, полегшення в терпіннях, витривалість надалі. У Хресті приховані великі вартості, бо з нього, немов зі Святого Письма, вичитуємо науку Божої Премудрості», — такі слова Архієпископ промовив на завершення свого звернення.
Під час Божественної Літургії відбувся ще один урочистий і важливий момент — Архієрей рукоположив на пресвітера ієродиякона Симеона Волошина.
За уставом це відбулося після Херувимської пісні, коли після трьох обходів навколо престолу, нововисвячений ієромонах Симеон склав присягу віри. Опісля Архієрей прочитав молитви пресвітерських свячень та облачив у священничі ризи ієромонаха.
В часі Літургії молільники чисельно приступили до Святої Тайни Євхаристії.
Наприкінці моління в храмі лунало многоліття всім тим, хто спричинився до цього святкування.
На завершення богослужіння Владика Володимир доручив протодиякону Андрію Тузу зачитати Папську грамоту із Ватикану, зокрема, з Апостольської Пенітенціарії, про те, що від сьогодні храм Покрови Пресвятої Богородиці та Всіх Святих Українського народу проголосять відпустовим місцем. Відпуст можуть отримати ті, хто щиро кається, є висповідані та підкріплені святим Причастям, а також беруть активну участь в урочистих богослужіннях в цьому храмі.
Відтак Митрополит Володимир передав слово ігумену монастиря преп. о. Івану, який мовив такі слова:
«Ми з нетерпінням чекали цього моменту освячення храму, адже пандемія та війна не давали цього зробити раніше. Дякуємо Вам, Владико Володимире, що освятили храм цей, за Вашу постійну й велику працю та підтримку.
Дякуємо нашим парафіянам та жертводавцям, що спричинилися до будівництва цієї святині. Божого Вам благословення й опіки Матері Божої».
Після цього у святині лунали многії і благії літа, відтак слово мали парафіяни храму, які висловили вдячність Митрополиту Володимиру за зразкову пастирську опіку над вірними та побажали наснаги в душпастирському служінні.
Незадовго діти та молодь теплими словами вітали Архієпископа за його постійну турботу над всіма вірними.
Опісля відбулося вручення подячних грамот всім жертводавцям та фундаторам храму, які спричинилися до будівництва відновленого Свято-Покровського монастиря, а також за щиру жертовність до монашої спільноти.
Наступним моментом урочистості стало звернення нововисвяченого ієромонаха Симеона, який подякував всім тим, хто прийшов щиро помолитися до храму. Також о. Симеон подякував Пресвятій Діві Марії за всі ласки на цій дорозі священнішого служіння.
Згодом Митрополит Володимир закликав присутніх молитися за українських воїнів:
«Молімося за наших воїнів, щоб вони відчували силу нашої молитви. Коли ми є всі єдині, то Бог є з нами, адже всі бажаємо захистити нашу землю від ворога. Нехай Господь береже наше воїнство».

Завершилося свято архієрейським благословенням молільників та молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний» на заклик Митрополита Володимира.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Священник з Івано-Фрнаківська Іван Гнатюк ламає стереотипи про церкву (ВІДЕО)

Священник Коломийської єпархії УГКЦ став капеланом у 102 бригаді Сил тероборони ЗСУ Івано-Франківщини

Фотогалерея


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

604
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2712
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1695 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3809
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5586
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1774

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

284

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

452

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

975
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

569
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

576
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

853
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2090
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

616
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

947
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5011
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1136
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

477 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

689
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

471
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

798