Митниця: Хто винен або Що робити?

 

Більше року триває інформаційна війна, без оголошення розпочата  колишнім директором приватного виробничо-комерційного підприємства «Камчадал – Плюс», а нині «власником торгових марок «Губернатор Камчатки» та «IKRA.UA» Костянтином Комісаровим проти низки державних інституцій.

 

Суть всіх емоційно насичених  виступів К.Комісарова зводиться до обвинувачень на адресу СБУ,  Івано-Франківської митниці та СЕС в тому, що зазначені організації лишили українців без життєво необхідного продукту – червоної ікри. При цьому автор, описуючи «історію хвороби», деталізуючи етапи своєї бездіяльності, не уточнює, яким чином вся Служба безпеки України сконцентрувала свої зусилля на одному завданні – виконанні замовлення конкурентів ПВКП «Камчадал – Плюс», при цьому майстерно залучила до виконання своєї пріоритетної мети Івано-Франківську митницю (щастя, що не всю Державну митну службу України!), а також невідому санітарно-епідеміологічну службу. Але не дивлячись на такі потужні сили, що об’єднались проти зусиль підприємства, намагаючись змусити українців позбутися ганебної звички їсти банальну ікру замість дефіцитного сала, К.Комісаров не здається.   

 

Разом з тим, не все так сумно насправді, як звучить з вуст колишнього директора.

 

Якщо хтось ще не перейнявся проблемою, або не встигає відслідковувати полум’яні промови К.Комісарова, які з дивною періодичністю лунають з екранів телевізорів та з’являються на сторінках Інтернету, нагадаємо, що у листопаді 2011 року на митну територію України з Російської Федерації  була ввезена партія червоної ікри, яка для оформлення її у митному відношенні прибула в Івано-Франківську митницю. Для здійснення митного оформлення товару, який є харчовим продуктом, необхідні висновки низки організацій, які визначають придатність такого продукту для вживання людиною, а також відповідність вимогам державних стандартів. У відповідності до висновку Івано-Франківської обласної санітарно-епідеміологічної  станції, який базується на відповідних лабораторних дослідженнях, через порушення у маркуванні та наявність консерванту, який не передбачений нормативними документами на цей вид продукції, досліджені взірці ікри лососевої відносяться до категорії небезпечних, та ввозу і обігу не підлягають, а відтак не допускаються до споживання людиною.

 

На цьому можна й  зупинитись, оскільки подальша доля такого продукту вирішується відповідно до законодавства України, але в будь-якому разі такий продукт не може бути випущений у вільний обіг.

 

Ба ні! Ось тут і починається боротьба К.Комісарова з вищезазначеними ворогами  народу, які будь-якою ціною не допускають навіть думки про те, щоб вказана ікра потрапила на столи українців, позаяк на цих столах ікра має бути, але тільки та, що возиться конкурентами підприємства. Для того три зазначених монстра, в принципі й існують.

 

Хоча, якщо вірити К.Комісарову, варіанти мають право на існування: на прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН» 13 грудня 2012 року крім традиційних обвинувачень в тому, що «… конкуренты через СБУ заказали придержать икру до Нового года…», «…сотрудники СБУ достают липовое постановление…», «…консерванты все разрешены. Это был заказ конкурентов…», з’являється чи то пропозиція, чи то констатація звичних для автора дій: «Ждали, что мы побежим, заплатим, а мы стали ждать».

 

Дійсно, чекати (а особливо, коли не знаєш, на що, власне, чекаєш) важко, а тому між програмними виступами у мас-медіа автор не помітив, або не хотів помітити понад десяток письмових звернень митниці до нього з проханням з’явитись у митницю для здійснення митних процедур, постанову Івано-Франківського міського суду про визнання винним декларанта у недекларуванні частини цього ж товару, постанову судді Судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Івано-Франківської області про залишення без змін зазначеної постанови суду, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» до Івано-Франківської санітарно-епідеміологічної станції про визнання протиправними та скасування протоколів досліджень ікри в частині висновків, визнання протиправними дій Івано-Франківської СЕС щодо проведення досліджень ікри лососевої зернистої та дій щодо оформлення результатів дослідження ікри, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання дій Івано-Франківської митниці протиправними та скасування Картки відмови, і зрештою ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду про залишення без розгляду позовної заяви ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання незаконними дій і бездіяльності, скасування Картки відмови Івано-Франківської митниці, оскільки представник позивача двічі не з’явився на судове засідання. З такою самою послідовністю не з’являється він й у судові засідання Господарського суду Івано-Франківської області, де слухається справа за позовом Івано-Франківської митниці до ПВКП «Камчадал – Плюс» про спростування недостовірної інформації, принесення публічних вибачень митниці за поширення неправдивої інформації та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривня.

 

Щоправда, у представників  митниці у цій справі надія  побачити оратора К.Комісарова у  суді поступово вмирає, позаяк захоплення  К. Комісарова публічними виступами не залишило йому часу на керівництво підприємством, а тому він чи то продав, чи на день народження подарував, а, як кажуть в народі, «переписав» своє багатостраждальне дітище - Приватне виробничо-комерційне підприємство «Камчадал – Плюс» на нового керівника, а принагідно змінив й адресу підприємства.

 

Наостанок хотілося б звернути увагу ще на одне твердження К.Комісарова, процитоване у прес-релізі ІА «УНІАН» від 13.12.12: «…фура находится на таможенном терминале с ноября 2011 года, срок годности продукта истек в августе 2012 года, при этом владелец продукта не имеет возможности ни утилизировать продукт, ни отправить его непосредственно производителю…».

 

Віримо, що власник не має такої можливості, оскільки кожна публікація та виступ у ЗМІ коштують чимало, але в будь – якому випадку вихід з ситуації законодавчо врегульований чітко, а обійти закон К.Комісарову не вдасться.

 

 

Начальник Івано-Франківської митниці,

державний радник III рангу

О.О. Ячкуринський


26.12.2012 982 4
Коментарі (4)

Камчадал 2012.12.26, 20:32
Офіціозна точка зору зрозуміла. Питання до автора лише одне - уявіть собі, що ви підприємець на місці того, кого ви доводите до банкрутства. Уявили? От цікаво, чому Україна котиться і котиться до лідерства серед інвестиційно найменш привабливих країн? Не здогадуєтеся?
Галичанин 2012.12.27, 00:20
Начальник митниці став журналістом? якщо так то в журналістиці прийнято подавати ОБИДВІ точки зору.
ПП 2012.12.27, 13:02
Писака з цього митника непоганий,хабарник можливо теж.Данєцкі чогось поставили цього писаку на таку посаду.Так що любить ікру наш Прикарпатський митник-писака,ще б так Україну і закони любив ото було б щастя,але що я тут про фантастику,він ж від данєцких смотрящій на митниці
Ву 2012.12.28, 13:04
Як би той начальник митниці вмів писати,то вже було би добре (бо вони вміють лише забирати),статтю написав хтось на його замовлення і можливо за ікру...
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2