Митниця: Хто винен або Що робити?

 

Більше року триває інформаційна війна, без оголошення розпочата  колишнім директором приватного виробничо-комерційного підприємства «Камчадал – Плюс», а нині «власником торгових марок «Губернатор Камчатки» та «IKRA.UA» Костянтином Комісаровим проти низки державних інституцій.

 

Суть всіх емоційно насичених  виступів К.Комісарова зводиться до обвинувачень на адресу СБУ,  Івано-Франківської митниці та СЕС в тому, що зазначені організації лишили українців без життєво необхідного продукту – червоної ікри. При цьому автор, описуючи «історію хвороби», деталізуючи етапи своєї бездіяльності, не уточнює, яким чином вся Служба безпеки України сконцентрувала свої зусилля на одному завданні – виконанні замовлення конкурентів ПВКП «Камчадал – Плюс», при цьому майстерно залучила до виконання своєї пріоритетної мети Івано-Франківську митницю (щастя, що не всю Державну митну службу України!), а також невідому санітарно-епідеміологічну службу. Але не дивлячись на такі потужні сили, що об’єднались проти зусиль підприємства, намагаючись змусити українців позбутися ганебної звички їсти банальну ікру замість дефіцитного сала, К.Комісаров не здається.   

 

Разом з тим, не все так сумно насправді, як звучить з вуст колишнього директора.

 

Якщо хтось ще не перейнявся проблемою, або не встигає відслідковувати полум’яні промови К.Комісарова, які з дивною періодичністю лунають з екранів телевізорів та з’являються на сторінках Інтернету, нагадаємо, що у листопаді 2011 року на митну територію України з Російської Федерації  була ввезена партія червоної ікри, яка для оформлення її у митному відношенні прибула в Івано-Франківську митницю. Для здійснення митного оформлення товару, який є харчовим продуктом, необхідні висновки низки організацій, які визначають придатність такого продукту для вживання людиною, а також відповідність вимогам державних стандартів. У відповідності до висновку Івано-Франківської обласної санітарно-епідеміологічної  станції, який базується на відповідних лабораторних дослідженнях, через порушення у маркуванні та наявність консерванту, який не передбачений нормативними документами на цей вид продукції, досліджені взірці ікри лососевої відносяться до категорії небезпечних, та ввозу і обігу не підлягають, а відтак не допускаються до споживання людиною.

 

На цьому можна й  зупинитись, оскільки подальша доля такого продукту вирішується відповідно до законодавства України, але в будь-якому разі такий продукт не може бути випущений у вільний обіг.

 

Ба ні! Ось тут і починається боротьба К.Комісарова з вищезазначеними ворогами  народу, які будь-якою ціною не допускають навіть думки про те, щоб вказана ікра потрапила на столи українців, позаяк на цих столах ікра має бути, але тільки та, що возиться конкурентами підприємства. Для того три зазначених монстра, в принципі й існують.

 

Хоча, якщо вірити К.Комісарову, варіанти мають право на існування: на прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН» 13 грудня 2012 року крім традиційних обвинувачень в тому, що «… конкуренты через СБУ заказали придержать икру до Нового года…», «…сотрудники СБУ достают липовое постановление…», «…консерванты все разрешены. Это был заказ конкурентов…», з’являється чи то пропозиція, чи то констатація звичних для автора дій: «Ждали, что мы побежим, заплатим, а мы стали ждать».

 

Дійсно, чекати (а особливо, коли не знаєш, на що, власне, чекаєш) важко, а тому між програмними виступами у мас-медіа автор не помітив, або не хотів помітити понад десяток письмових звернень митниці до нього з проханням з’явитись у митницю для здійснення митних процедур, постанову Івано-Франківського міського суду про визнання винним декларанта у недекларуванні частини цього ж товару, постанову судді Судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Івано-Франківської області про залишення без змін зазначеної постанови суду, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» до Івано-Франківської санітарно-епідеміологічної станції про визнання протиправними та скасування протоколів досліджень ікри в частині висновків, визнання протиправними дій Івано-Франківської СЕС щодо проведення досліджень ікри лососевої зернистої та дій щодо оформлення результатів дослідження ікри, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відмову у задоволенні позовних вимог ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання дій Івано-Франківської митниці протиправними та скасування Картки відмови, і зрештою ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду про залишення без розгляду позовної заяви ПВКП «Камчадал – Плюс» про визнання незаконними дій і бездіяльності, скасування Картки відмови Івано-Франківської митниці, оскільки представник позивача двічі не з’явився на судове засідання. З такою самою послідовністю не з’являється він й у судові засідання Господарського суду Івано-Франківської області, де слухається справа за позовом Івано-Франківської митниці до ПВКП «Камчадал – Плюс» про спростування недостовірної інформації, принесення публічних вибачень митниці за поширення неправдивої інформації та відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривня.

 

Щоправда, у представників  митниці у цій справі надія  побачити оратора К.Комісарова у  суді поступово вмирає, позаяк захоплення  К. Комісарова публічними виступами не залишило йому часу на керівництво підприємством, а тому він чи то продав, чи на день народження подарував, а, як кажуть в народі, «переписав» своє багатостраждальне дітище - Приватне виробничо-комерційне підприємство «Камчадал – Плюс» на нового керівника, а принагідно змінив й адресу підприємства.

 

Наостанок хотілося б звернути увагу ще на одне твердження К.Комісарова, процитоване у прес-релізі ІА «УНІАН» від 13.12.12: «…фура находится на таможенном терминале с ноября 2011 года, срок годности продукта истек в августе 2012 года, при этом владелец продукта не имеет возможности ни утилизировать продукт, ни отправить его непосредственно производителю…».

 

Віримо, що власник не має такої можливості, оскільки кожна публікація та виступ у ЗМІ коштують чимало, але в будь – якому випадку вихід з ситуації законодавчо врегульований чітко, а обійти закон К.Комісарову не вдасться.

 

 

Начальник Івано-Франківської митниці,

державний радник III рангу

О.О. Ячкуринський


26.12.2012 947 4
Коментарі (4)

Камчадал 2012.12.26, 20:32
Офіціозна точка зору зрозуміла. Питання до автора лише одне - уявіть собі, що ви підприємець на місці того, кого ви доводите до банкрутства. Уявили? От цікаво, чому Україна котиться і котиться до лідерства серед інвестиційно найменш привабливих країн? Не здогадуєтеся?
Галичанин 2012.12.27, 00:20
Начальник митниці став журналістом? якщо так то в журналістиці прийнято подавати ОБИДВІ точки зору.
ПП 2012.12.27, 13:02
Писака з цього митника непоганий,хабарник можливо теж.Данєцкі чогось поставили цього писаку на таку посаду.Так що любить ікру наш Прикарпатський митник-писака,ще б так Україну і закони любив ото було б щастя,але що я тут про фантастику,він ж від данєцких смотрящій на митниці
Ву 2012.12.28, 13:04
Як би той начальник митниці вмів писати,то вже було би добре (бо вони вміють лише забирати),статтю написав хтось на його замовлення і можливо за ікру...
23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

322
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1014 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

844
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

255

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

436

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8015
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

674
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1129
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

714
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

243
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

274
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1605
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

801 1