Місто, яке “розповідає” історію: пам’ятники, які планують встановити в Івано-Франківську

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку. Найближчим часом у місті планують спорудити ще декілька пам’ятних скульптур. 


Пам’ятний знак «Пожежникам-рятівникам»

Ідея  створення цього монумента виникла ще у 2016 році. Пам’ятний знак планують встановити в Івано-Франківську на вул. Івана Франка, між будинками № 4 та № 8. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено. Так, Івано-Франківськ поповниться пам’ятником авторства Сергія Полуботька. Це буде вогнеборець на драбині, який виконує свою нелегку роботу – рятує місто від пожежі. Передусім, монумент буде відображати благородну працю пожежників та необхідність вшанування їхньої пам’яті. Виготовляти скульптуру будуть за позабюджетні кошти.

Пам’ятник Олені Степанів

У Івано-Франківську встановлять пам’ятник жінці, яка першою у світі була офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера. Олеся Степанів - український історик, географ, громадська та військова діячка, пластунка, четар Української Галицької Армії. Спорудження монумента буде відбуватись за кошти Івано-Франківського відділу «Союзу Українок». Скульптуру заплановано розмістити на вулиці Грушевського, 16 біля центрального входу до ЗОШ №7.

Пам’ятний знак Героям АТО/ООС

У Меморіальному сквері планують спорудити пам’ятник Героям АТО. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено і визначено макет майбутнього монумента. Перемогу тримав скульптор Борис Данилюк. Автор переконує, що скульптура буде дуже легкою і зрозумілою. В центрі буде жінка з дитиною, яка асоціюється не тільки з мамою, яка втратила сина, а й з Батьківщиною. Позаду будуть дві брили, на яких написані імена загиблих. Згодом пам’ятник буде ще й освітлюватись.

Пам’ятник Славі Стецько (Ганні Йосипівні Музиці)

В сквері на вулиці Слави Стецько заплановано встановити пам’ятник українській політичній діячці, журналістці, співорганізаторці Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН) – Славі Стецько. Цю ідею затвердили рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.10.2019 р. Буде проведено конкурс на визначення кращого проєкту. На цій же вулиці вже довший час встановлена меморіальна дошка в честь цієї націоналістки.

Пам’ятник жабі

У парку ім. Тараса Шевченка планують поставити скульптуру жаби. Приклад взяли з Києва, де вже тривалий час пам’ятник жабі є скарбничкою міста. До речі, така скульптура є ще в інших містах України. У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини зауважують, що така ідея дуже підходить для нашого парку.

Скульптура жаби у Києві

Пам’ятник Степану Бандері в Конотопі та Івану Франку у Києві

З ініціативи громади Івано-Франківська буде встановлено пам’ятник Івану Франку у Києві на вулиці Франка.

«Столиця України, а гідного пам’ятника Івану Франку немає. Тому сьогодні на Раді розвитку громад в Києві зустрівся з Віталієм Кличком і висловив свою думку щодо цього. Іван Франко – непересічна людина в історії України, це не тільки наш місцевий, а національний геній! Кличко погодився з моєю позицією, тому скоро на однойменній вулиці у столиці встановлять пам’ятник Франкові», – зауважив мер Івано-Франківська. Кошти на встановлення будуть виділяти спонсори та меценати.

Також у планах міського голови спорудження пам’ятника лідера ОУН Степану Бандері в Конотопі що на Сумщині. Кошти на створення скульптури не виділятиме міська влада, а будуть зібрані своїми силами. Зокрема, депутати міської ради пройдуться містом з колядками для збору коштів.

“Мені важливо під яким пам’ятником зустрічатися! Знаєте, буквально перед цим говорив з мером Конотопа Артемом Семеніхіним. Це місто, яке за 40 км від кордону з Москвою. Він у нас найсхідніший мер-націоналіст. Я висловив бажання, щоб ми разом попрацювали і цього року подарували їм пам’ятник Степану Бандері й встановили в Конотопі на вулиці Бандери”, – написав Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook.

Автор: ТРК "Вежа"


15.01.2020 5862
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2847
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

880
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

683
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10358 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2785 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2052

Як московити крали історію наших предків.

454

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

257

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

796

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

828
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

236
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

335
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

553
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

243
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

236
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

494
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

563
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5842
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

156
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

293
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

456
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

532