Місто, яке “розповідає” історію: пам’ятники, які планують встановити в Івано-Франківську

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку. Найближчим часом у місті планують спорудити ще декілька пам’ятних скульптур. 


Пам’ятний знак «Пожежникам-рятівникам»

Ідея  створення цього монумента виникла ще у 2016 році. Пам’ятний знак планують встановити в Івано-Франківську на вул. Івана Франка, між будинками № 4 та № 8. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено. Так, Івано-Франківськ поповниться пам’ятником авторства Сергія Полуботька. Це буде вогнеборець на драбині, який виконує свою нелегку роботу – рятує місто від пожежі. Передусім, монумент буде відображати благородну працю пожежників та необхідність вшанування їхньої пам’яті. Виготовляти скульптуру будуть за позабюджетні кошти.

Пам’ятник Олені Степанів

У Івано-Франківську встановлять пам’ятник жінці, яка першою у світі була офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера. Олеся Степанів - український історик, географ, громадська та військова діячка, пластунка, четар Української Галицької Армії. Спорудження монумента буде відбуватись за кошти Івано-Франківського відділу «Союзу Українок». Скульптуру заплановано розмістити на вулиці Грушевського, 16 біля центрального входу до ЗОШ №7.

Пам’ятний знак Героям АТО/ООС

У Меморіальному сквері планують спорудити пам’ятник Героям АТО. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено і визначено макет майбутнього монумента. Перемогу тримав скульптор Борис Данилюк. Автор переконує, що скульптура буде дуже легкою і зрозумілою. В центрі буде жінка з дитиною, яка асоціюється не тільки з мамою, яка втратила сина, а й з Батьківщиною. Позаду будуть дві брили, на яких написані імена загиблих. Згодом пам’ятник буде ще й освітлюватись.

Пам’ятник Славі Стецько (Ганні Йосипівні Музиці)

В сквері на вулиці Слави Стецько заплановано встановити пам’ятник українській політичній діячці, журналістці, співорганізаторці Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН) – Славі Стецько. Цю ідею затвердили рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.10.2019 р. Буде проведено конкурс на визначення кращого проєкту. На цій же вулиці вже довший час встановлена меморіальна дошка в честь цієї націоналістки.

Пам’ятник жабі

У парку ім. Тараса Шевченка планують поставити скульптуру жаби. Приклад взяли з Києва, де вже тривалий час пам’ятник жабі є скарбничкою міста. До речі, така скульптура є ще в інших містах України. У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини зауважують, що така ідея дуже підходить для нашого парку.

Скульптура жаби у Києві

Пам’ятник Степану Бандері в Конотопі та Івану Франку у Києві

З ініціативи громади Івано-Франківська буде встановлено пам’ятник Івану Франку у Києві на вулиці Франка.

«Столиця України, а гідного пам’ятника Івану Франку немає. Тому сьогодні на Раді розвитку громад в Києві зустрівся з Віталієм Кличком і висловив свою думку щодо цього. Іван Франко – непересічна людина в історії України, це не тільки наш місцевий, а національний геній! Кличко погодився з моєю позицією, тому скоро на однойменній вулиці у столиці встановлять пам’ятник Франкові», – зауважив мер Івано-Франківська. Кошти на встановлення будуть виділяти спонсори та меценати.

Також у планах міського голови спорудження пам’ятника лідера ОУН Степану Бандері в Конотопі що на Сумщині. Кошти на створення скульптури не виділятиме міська влада, а будуть зібрані своїми силами. Зокрема, депутати міської ради пройдуться містом з колядками для збору коштів.

“Мені важливо під яким пам’ятником зустрічатися! Знаєте, буквально перед цим говорив з мером Конотопа Артемом Семеніхіним. Це місто, яке за 40 км від кордону з Москвою. Він у нас найсхідніший мер-націоналіст. Я висловив бажання, щоб ми разом попрацювали і цього року подарували їм пам’ятник Степану Бандері й встановили в Конотопі на вулиці Бандери”, – написав Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook.

Автор: ТРК "Вежа"


15.01.2020 6396
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667