Містика та готика: Дара Корній презентувала у Калуші свої романи-фентезі (відео)

У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація романів «Сузір’я Дів» та «Місяцівна». Їх автором є відома українська письменниця, журналістка, волонтерка, лауреат премії «Коронація слова» Дара Корній. Письменницю запросила до Калуша її шанувальниця Віра Тироус.

Ініціатором проведення зустрічі містян з відомим прозаїком виступила калушанка і прихильниця творчості пані Дари — Віра Тироус, інформують "Вікна". 

Вона розповіла, як виникла ідея запросити авторку і чим підкуповує творчість Дари Корній:

"Я побачила, що у неї відбудеться презентація в Долині та Івано-Франківську і вирішила, а чому б її не запросити до Калуша. Тоді я зв’язалася з нею по «Фейсбуці», написавши, що потрібно для того, щоб пані Дара до нас приїхала. Десь через 15 хвилин вона мені відписала, що головне зібрати людей, яким це буде цікаво.Не очікувала, що письменниця так легко відгукнеться на пропозицію. Окрім того, спілкування було таким теплим і щирим, неначе ми давно знайомі, хоча я її ніколи не бачила, тільки читала книги. Взагалі її творчість підкупила мене щирістю. Дара Корній дуже вдало експериментує з жанрами. У її прозі є все і психологія, і містика, і фентезі, і міфологія. Для мене цей автор новатор в українській літературі, бо досі перечитавши багато авторів, нічого схожого не бачила".

У романі «Сузір’я Дів» переплітаються жіночі долі, пов’язані давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за  героїнею Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

У романі «Місяцівна» героїню Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, — альбіносів — називають людьми Місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг — лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину — і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті.

Дарія Корній розповідає, що сюжет в її творах відбувається в провінційних містах і зацікавить різних читачів:

"Здебільшого події у прозі розгортаються у великих містах, таких, як Львів, Київ. Мої романи про маленькі міста, які цікаві своєю історією, давниною, автентичністю але, на жаль, чомусь призабуті. Ці твори будуть цікаві для людей, які цікавляться історією рідного краю, молоді, адже в романах є екшн і пригоди. Окрім того, в них присутня містика, готика, психологічні портрети. Також є розповідь про боротьбу за владу, що наразі дуже актуально, і на що здатна людина, яка хоче отримати булаву".

Авторка зазначає, що всі ті, хто творять сучасну Україну, приїжджають із маленьких містечок. Але усі ми родом із дитинства, і те, що нам у ньому заклали, потім відгукується на історії всієї України.


16.05.2019 1254
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

614
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3199
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2104
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1594 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2472

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

274

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

862

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2266
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

286
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

564
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1109
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

268
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

885
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

854
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

767
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8345
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

428
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1251 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2286 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

976