Містика та готика: Дара Корній презентувала у Калуші свої романи-фентезі (відео)

У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація романів «Сузір’я Дів» та «Місяцівна». Їх автором є відома українська письменниця, журналістка, волонтерка, лауреат премії «Коронація слова» Дара Корній. Письменницю запросила до Калуша її шанувальниця Віра Тироус.

Ініціатором проведення зустрічі містян з відомим прозаїком виступила калушанка і прихильниця творчості пані Дари — Віра Тироус, інформують "Вікна". 

Вона розповіла, як виникла ідея запросити авторку і чим підкуповує творчість Дари Корній:

"Я побачила, що у неї відбудеться презентація в Долині та Івано-Франківську і вирішила, а чому б її не запросити до Калуша. Тоді я зв’язалася з нею по «Фейсбуці», написавши, що потрібно для того, щоб пані Дара до нас приїхала. Десь через 15 хвилин вона мені відписала, що головне зібрати людей, яким це буде цікаво.Не очікувала, що письменниця так легко відгукнеться на пропозицію. Окрім того, спілкування було таким теплим і щирим, неначе ми давно знайомі, хоча я її ніколи не бачила, тільки читала книги. Взагалі її творчість підкупила мене щирістю. Дара Корній дуже вдало експериментує з жанрами. У її прозі є все і психологія, і містика, і фентезі, і міфологія. Для мене цей автор новатор в українській літературі, бо досі перечитавши багато авторів, нічого схожого не бачила".

У романі «Сузір’я Дів» переплітаються жіночі долі, пов’язані давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за  героїнею Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

У романі «Місяцівна» героїню Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, — альбіносів — називають людьми Місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг — лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину — і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті.

Дарія Корній розповідає, що сюжет в її творах відбувається в провінційних містах і зацікавить різних читачів:

"Здебільшого події у прозі розгортаються у великих містах, таких, як Львів, Київ. Мої романи про маленькі міста, які цікаві своєю історією, давниною, автентичністю але, на жаль, чомусь призабуті. Ці твори будуть цікаві для людей, які цікавляться історією рідного краю, молоді, адже в романах є екшн і пригоди. Окрім того, в них присутня містика, готика, психологічні портрети. Також є розповідь про боротьбу за владу, що наразі дуже актуально, і на що здатна людина, яка хоче отримати булаву".

Авторка зазначає, що всі ті, хто творять сучасну Україну, приїжджають із маленьких містечок. Але усі ми родом із дитинства, і те, що нам у ньому заклали, потім відгукується на історії всієї України.


16.05.2019 1125
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

671
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2273
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2001
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2024
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6072 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2308 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

183

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

995

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

995

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1253
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

476
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1937
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3834
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26366
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

427
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10340 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7885
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

277
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

441
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

514
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1448