Міськрада просить франківську громаду розробити конкурс для встановлення GPS у франківських маршрутках

 

/data/blog/55833/d813ea180f11b93c6fd2302f8a6eb927.jpg

 

На громадському обговоренні умов конкурсу про моніторинг руху міських автобусів виявилося, що над ними потрібно ще багато працювати.

 

У міськвиконкомі 18 липня відбулося громадське обговорення проекту рішення «Про проведення конкурсу з організації та управління рухом міського пасажирського транспорту загального користування в м. Івано-Франківську».

 

Конкурс серед компаній на встановлення GPS (системи глобального позиціонування) в автобусах Івано-Франківська передбачено рішенням міськвиконкому про підняття ціни на проїзд. Така система потрібна для того, щоб маршрутки їздили за графіком, щоб перевізники, громадяни і міська влада могли контролювати їхній рух.

 

З допомогою конкурсу хочуть знайти компанію, яка б створила систему GPS-моніторингу громадського транспорту, забезпечила диспетчеризацію руху, обладнала машини пристроями навігації (трекерами, контролерами) та здійснювала їхнє обслуговування. Також однією з умов є створення вебсайту, з якого кожен мешканець міг би спостерігати за рухом маршруток у місті.

 

Обладнання системи моніторингу має бути встановлене на 265 транспортних засобах у місті — цифра міською радою ще уточнюється. Це має здійснюватися на умовах лізингу на термін не менше одного року. Водночас, оплачувати за обладнання маршруток новими пристроями повинні перевізники.

 

Проект конкурсу викликав багато критики від присутніх на обговореннях. Підприємців насамперед розхвилювало, скільки встановлення GPS буде коштувати.

 

«Яка приблизна ціна? Зараз війна, ми ліпше за ці гроші купимо бронежилети», — заявив підприємець Андрій Серафим.

 

«Це буде важко здійснити. У місті погана якість доріг, всюди стихійні парковки, створюються корки на дорогах. Центральні вулиці забиті, а по Набережній не можна їздити. Треба збільшити проїжджу частину, а вже тоді вводити GPS-навігацію», — зауважив перевізник Михайло Срібняк.

 

Громадські активістів насторожує те, що систему моніторингу замовлятиме міська рада, а оплачувати будуть перевізники. Адже, хто платить, той, за логікою, має більший вплив.

 

Вони також висловлювали зауваження до наявних у проекті технічних вимог. Хочуть, щоб у тексті умов конкурсу були прописані конкретні функції, які має забезпечити компанія, а не те, які технологічні параметри мають бути враховані.

 

Прозвучало твердження, що умови конкурсу були повністю скопійовані з тих, які 2 роки тому розробила Кіровоградська міська рада.

 

Також творці проекту конкурсу виключили з вимог до інтерфейсу програми двомовність, що в наш час не є доречним. "Не вилучайте білінгвальність. Має бути хоча б українська й англійська мова", — запропонував громадський активіст Максим Кицюк.

 

Крім того, у склад конкурсного комітету не включили жодного спеціаліста в сфері ІТ. Натомість там є представник Асоціації перевізників та голова спілки таксистів — люди, яких важко назвати безсторонніми суддями.

 

Також у присутніх на обговореннях виникли сумніви, чи знайдеться компанія, яка зможе і встановити обладнання, і здійснювати його обслуговування. Такої точно немає в Івано-Франківську.

 

Наприкінці розробники умов конкурсу запропонували написати свої пропозиції до нього і принести їх у Департамент комунального господарства, транспорту і зв'язку.

 

«Не дивлячись на всі труднощі які є в місті і країні, ми хочемо привести до дисципліни транспортний рух в Івано-Франківську. Без GPS ми собі раду не дамо. Ця система — це наші очі. У нас є ще тиждень часу. Будь ласка, надавайте свої зміни до конкурсу у письмовій формі», — сказав Юрій Чупахін, начальник відділу транспорту і зв'язку Департаменту комунального господарства, пише Galka.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську з'явилась маршрутка з GPS, світлодіодним табло та оголошувачем назв зупинок (фото+відео)


20.07.2014 375 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1974 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

567
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6912 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11412 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

346

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1103

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1124

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1117
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

86
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1098
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

765
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2961
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4456
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18450
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

93
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

331
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

363
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

671