Фото: visti-kalush.com.ua
Міський голова Долини Володимир Гаразд переконаний, що адміністративно-територіальна реформа покращить життя громад.
Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківській ОДА, пише Фіртка.
«Ми не байдужі до реформи. Це реальний крок до самоврядності громад. Маємо три міста побратими в Польщі і бачимо як самоврядність там вплинула на покращення матеріальної і ресурсної бази громад… Держава дала реальний шанс взяти владу у свої руки і створити повноцінні органи управління у всіх сферах життя. А ми боїмося цей перший крок зробити. Особливо це відчувають міста районного значення, адже зараз маємо на одній території три органи управління. Це диверсія державного управління. Так не можна», - говорить Володимир Гаразд.
Днями на сесії міської ради, як пояснив міський голова Долини, було прийнято рішення про дачу згоди на об’єднання громад. Далі справа за сільськими радами.
«Процес пішов. Альтернатива у нас одна - або статус-кво, або брати владу у свої руки. Статус-кво нас абсолютно не влаштовує. Мене дивує позиція обласної ради. Ми теж можемо заховатися за плечима людей і говорити так не добре, і так недобре. Розумію, що десь по районах можуть бути якісь тертя, але потрібно брати відповідальність. Можливо є якийсь інтерес фінансовий у когось, щоб не прийняти план і в кінці року розділити на інші проекти гроші з Фонду регіонального розвитку», - зазначає Гаразд.
Найбільша проблема у проведенні реформи, на думку мера Долини, відсутність нормальної інформаційної компанії.
«Подача матеріалу під час презентації у селах майбутніх громад була ніякою . Вона призвела до ще більших слухів і непорозумінь. У результаті маємо блокування ще на першому етапі», - говорить Гаразд.
Заплановано, що Долинську територіальну громаду сформують 19 населених пунктів. Це, за словами міського голови, близько 45 тисяч населення.
Загалом, на території Долинського району має бути створено три громади – з центрами у Долині, Вигоді і Витвиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
70% мешканців Прикарпаття підтримує децентралізацію, 61% - виступає за ліквідацію ОДА
Ольга Галабала: Об’єднані громади Прикарпаття зможуть отримати 140 млн. грн.
Дзвінчук хоче зібрати сесію обласної ради для адмінреформи
Галабала: Консультації в Мінрегіоні щодо об’єднання громад Івано-Франківщини відбулися кулуарно
Адмінреформа на Прикарпатті. Експерти переконані, що 74 громади - забагато